Koszyk 0
Opis:
Dillard Johnson jest prawdopodobnie najskuteczniejszym żołnierzem w historii Amerykańskich Wojsk Lądowych... W zaciętych walkach, ryzykując życiem, sierżant Dillard Johnson nazywany przez kolegów Szalony J. według szacunków Pentagonu uśmiercił ponad 2000 żołnierzy przeciwnika podczas operacji „Iraqi Freedom”, w której dowodził „Carnivore” – Bojowym Wozem Piechoty Bradley. Po graniczącym z cudem pokonaniu choroby nowotworowej (skutek napromieniowania ... na które był narażony, strzelając przeciwpancernymi pociskami z rdzeniem ze zubożonego uranu), odbył drugą turę bojową w Bagdadzie, zabezpieczając działania towarzyszy broni jako snajper. Z potwierdzonym wynikiem 121 zabitych jest oficjalnie uznany za najskuteczniejszego strzelca wyborowego US Army po Chrisie Kyle’u, autorze Celu snajpera. Dziś Johnson to niemal legenda – pojawił się na okładce czasopisma „Soldier of Fortune”, które zamieściło jego artykuł, a w muzeum w Fort Stewart znajduje się poświęcona mu ekspozycja. Jednak dopiero teraz ujawnia całą prawdę: Szalony J. to opowieść pełna męstwa, humoru i fascynujących szczegółów z pola walki, porywająca i brutalnie szczera autobiografia niezwykłego żołnierza. Starszy sierżant w stanie spoczynku Dillard Johnson - Szalony J. - w czasie 20-letniej służby został uhonorowany Srebrną i Brązową Gwiazdą, czterokrotnie Purpurowym Sercem oraz wieloma innymi odznaczeniami. Jego mundur i snajperską książkę ewidencyjną wystawiono w muzeum. Jest wymieniony w On Point: The United States Army in Operation Iraqi Freedom, wyczerpującym studium Pentagonu nt. inwazji na Irak 2003. Bywał gościem programów telewizji Fox News i Good Morning America. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Johnson Dillard
 • 2013
 • 0
 • 304
 • 205
 • 130
 • 97883-24148516
 • 9788324148516
 • ZB99H

Recenzje czytelników

Nie tylko SEAL`si książki piszą.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka pokazująca losy Dillarda Johnsona.
Tytuł w sposób bardzo realistyczny pokazuje jak wyglądała naprawdę wojna w Iraku. Nie ta z telewizji czy z prasy, ale z wierzy Bradleya.
Możemy w niej przeczytać o wspaniałych „niemal ułańskich szarżach” amerykańskich pancerniaków. Opisane są również absurdy w amerykańskiej armii np. przyznawanie odznaczeń.
Szalony J. prezentuje też swoje przemyślenia dotyczące wroga, nie zawsze pokrywają się one z opisami prezentowanymi w TV ... Dla niektórych może ciut kontrowersyjne, ale jak się wydaje szczere.
Jeśli kogoś zastanawia się, co robią wojskowi w Ameryce po odejściu z armii to tego też można dowiedzieć się podczas lektury.

Opis walki ze snajperem w nocy jest wspaniały, drastyczny, ale wspaniały.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, co myślą i czują żołnierze na wojnie i troszkę się pośmiać to serdecznie zapraszam do przeczytania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dillard Johnson

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ukazująca losy Dillarda Johnsona, jak wskazuje podtytuł, jednego z najniebezpieczniejszych Amerykańskich żołnierzy wszech czasów, na kanwie wojny w Iraku. Oprócz opisów walk i codziennego życia wojennego podczas misji, możemy również z tej książki dowiedzieć się o niezwykłym życiu samego bohatera, Szalonego J.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena