Koszyk 0
Opis:
Witajcie w fascynującym świecie szachów! Szachy to niezwykła gra, która w fantastyczny sposób uczy logicznego myślenia, przewidywania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Trudno zliczyć pozytywne aspekty tej królewskiej gry. Książka, poprzez konwencję pełnej przygód opowieści, w rewelacyjny i atrakcyjny sposób uczy dzieci poruszać się po szachownicy. Koniecznie zajrzyjcie do Szachogrodu!
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Adrianna Staniszewska, Urszula Staniszewska
 • 2013
 • 0
 • 96
 • 295
 • 210
 • *, 97883-245-97673
 • 9788324597673
 • ZAXQE
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Szachy. Nauka gry dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Książka „Szachy. Nauka gry dla dzieci” to lektura, która bardzo miło mnie zaskoczyła. Jej autorkami są Adrianna i Urszula Staniszewskie, posiadaczki wielu medali zdobytych w turniejach szachowych dla juniorów. Swą przygodę z szachami rozpoczęły już w dzieciństwie. Dziś uczą inne dzieci tej wspaniałej gry.
Książka w ciekawy sposób uczy bawiąc jednocześnie małego czytelnika. Autorki opowiadają nam w niej historię o królu Siwobrodym, stojącym przed dylematem ... któremu z synów Białemu czy Czarnemu powierzyć swą koronę. W rozważaniach tych nierozłącznie towarzyszy mu żona – królowa. Postanawiają ostatecznie aby synowie stoczyli pojedynek o tron. Miała być to rozgrywka na wzór bitwy zwana Pojedynkiem Szachowym. Synowie króla stanęli więc na czele żołnierzy – figur szachowych oraz pionków i rozpoczął się pojedynek. Wcześniej jednak król kolejno opisał poszczególne figury, podpowiadając jednocześnie synom które miejsca zajmują, jakie jest ich zadanie, objaśnił sposób poruszania się oraz określił ich wartości. W końcu mógł przystąpić do nauki taktyki wojennej. Podczas tych lekcji synowie króla poznali techniki rozgrywania partii szachów oraz sposoby jej zakończenia.
Przyznam, że książka jest niezwykle ekscytująca. W końcu pojęłam zasady gry w szachy oraz co ważniejsze z przyjemnością uczy się ich moja córka. Z pewnością zajmie jej to troszkę czasu, myślę jednak, że warto, tym bardziej, gdy widzę jak cieszą ją kolejne zdobyte umiejętności, które może praktycznie wykorzystać w grze.
Córce przypadła do gustu cała historia, w którą trafnie wpleciono naukę gry w szachy. Z wielkim zainteresowaniem śledziła losy dwóch braci zastanawiając się, któremu z nich uda się odnieść zwycięstwo i zdobyć koronę. Styl książki bardzo nam się podobał. Język również nie sprawił problemu, jest bowiem jasny i zrozumiały. Każda nowa informacja czy zasada oparta jest o przykładowe ilustracje co niewątpliwie ułatwia ich zrozumienie czy też przyswojenie. Na końcu książki znajduje się słowniczek, który wesprze malucha i pomoże rozjaśnić trudniejsze terminy szachowe.
Książkę oceniam bardzo pozytywnie. A jeżeli i wy chcecie zwrócić uwagę dziecka na grę taką jak szachy, polecam gorąco tę właśnie książkę. Z pewnością ułatwi ona stawianie pierwszych kroków dziecku i uprzyjemni naukę. Polecam
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Mój syn, gdy zobaczył na książce oznaczenie 6+ , a ma 9 lat, poczuł się urażony i stwierdził" " to dla maluchów". Jednakże , gdy zaczął czytać książkę, szybko się do niej przekonał i chętnie
ją " przestudiował". Książka w sposób przystępny i zabawny uczy dzieci zasad gry.
Oj , aż miło popatrzeć jak teraz doskonali grę ze swoim dziadkiem:)
Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena