Koszyk 0
Opis:
W albumie przedstawiono w nim przedmioty, które od wieków symbolizują szczęście: czterolistną koniczynkę, podkowę, świnkę, kominiarza, muchomorek, worek ze złotem i wiele, wiele innych. Każdy symbol został starannie opisany i pokazany przy użyciu różnorodnej ikonografii. W albumie znajduje się ponad 500 ilustracji z różnych kolekcji!
 • MG
 • twarda
Mniej Więcej
 • Stefan Anioła
 • 2009
 • 0
 • 132
 • 267
 • 244
 • *, 97883-6129-7413
 • 9788361297413
 • Y1286

Recenzje czytelników

O szczęściu w niecodzienny sposób

Ocena:
Autor:
Data:
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się zwyczaj chwytania za guzik na widok kominiarza? A może dziwi Was uważanie za symbol szczęścia tak pozornie przeciętnych rzeczy, jak czterolistne koniczynki czy królicze łapki? Jeśli tak – koniecznie sięgnijcie po „Symbole szczęścia”. Ten wspaniały album, na który składa się ponad pięćset ilustracji, w staranny i urzekający sposób przedstawia rodowód tytułowych symboli, ukazywanych na dawnych kartkach pocztowych. Co ważne ... autor nie ogranicza się tu do luźnego zaprezentowania posiadanych zbiorów, ale i rzeczowo je komentuje, powołując się na bogatą bibliografię i usiłując przy okazji odpowiedzieć na pytanie, czym tak właściwie jest symbol i jaką rolę pełni on w naszej kulturze.

Niewątpliwym atutem „Symboli szczęścia” jest piękne wydanie – twarda oprawa, dobry papier, różnobarwne ilustracje i starannie dobrane czcionki sprawiają, że książka nie tylko wspaniale zdobi domową biblioteczkę, ale i doskonale nadaje się na prezent, który oczaruje obdarowanego zarówno swoim wyglądem, jak i skrywaną treścią. Kto bowiem oprze się historii o łzach, z których swój początek wzięły konwalie, dzwonach, przetapianych w czasie wojny na armaty, czy też aniołach, posiadających nawet ustanowione przez papieża święto?

„Symbole szczęścia” mają jeszcze jedną przynajmniej zaletę – są nie tylko wyśmienitym źródłem rozrywki, ale i wiedzy. Dowiemy się z nich m.in., ile mszyc dziennie jest w stanie zabić przyjaźnie wyglądająca biedronka, w jakich warunkach najlepiej czują się fiołki i dlaczego według podań diabeł nie przestąpi progu domu, w którym zawisła podkowa. Co ciekawe, znajdziemy tu także przedmioty i stworzenia, których o przynoszenie szczęścia nigdy byśmy nie podejrzewali. Jakie? Książki w dłoń!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena