Koszyk 0
Opis:
Została odmieniona, by na świecie zapanował Święty Chaos... Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną. Autorka tego przekazu, Jamy Ulan, z pochodzenia polska Tatarka, komandoska i agentka CIA, wkrótce została rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona. Egzekucję oglądał w telewizji cały świat, w tym także jej rodzina. Jednak śmierć okazuje się nowym początkiem ... Jamy dostaje się bowiem w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Jamy pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Nie wie już, kim jest i jakie plany wobec niej mają "preceptorzy". Udręczona, zamknięta w obcym ciele, buntuje się przeciw narzuconej roli. Tymczasem mocodawcy konsekwentnie realizują swój plan - pragną, by rzeczywistość ogarnął Święty Chaos. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Cezary Harasimowicz
  • 2014
  • 0
  • 368
  • 205
  • 135
  • 9788324581610
  • 9788324581610
  • ZBGQJ

Recenzje czytelników

No one can stop me now - zginęła i została przywócona by przynieść światu Święty Chaos.

Ocena:
Autor:
Data:
Jamila Jamy Ula (Ułan) była kobietą stworzoną do wielkich celów. Kobieta będąca jedną z niewielu jednostek płci żeńskiej w Navy SEAL, agentka CIA. Doktor politologii. Podczas masakry w Faludży została ujęta przez napastników. Rozpoznała ją Al-Kaida i schwytała. Jej egzekucję widział cały świat, w tym jej rodzina. Jednak śmierć okazała się jedynie początkiem prawdziwych kłopotów kobiety, początkiem wielkiego chaosu na świecie. Przejęta po śmierci przez tajemniczych zleceniodawców ... choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana i wciągnięta w ich wielki plan zmiany świata. W zależności od misji i okoliczności jej psychika jest „programowana” , tak jak zmieniają jej ciało. Zawsze jednak staje do zadania z bronią w ręku. Udręczona, zamknięta w obcym ciele, buntuje się przeciwko narzuconej jej roli. Tymczasem mocodawcy konsekwentnie realizują swój plan- by świat garnął Święty Chaos.

Opis bohaterki na skrzydełku książki, zachęcił mnie to przeczytania tej książki. Jak wielki szok przyszło mi przeżyć kiedy czytając książkę, przypomniałam sobie o tym kto ją popełnił. I mówiąc „popełnił”, nie mam na myśli spaprania powieści o wielkim potencjale. Oczytałam się masy złych opinii. Niby to, że „książka jest tak zła, że szkoda na nią czasu”, „styl autora boli!” itp, itd. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po zakończeniu książki, siedziałam na łóżku i zastanawiałam się nad jednym – czy jest już druga część? Poważnie. Dano nie czytałam czegoś tak zajmującego myśli. Styl autora niby taki nieco eklektyczny, ale niesamowicie mi przypasował. Bałam się, że jednak książka będzie czymś strasznym. Że autor polegnie i napisze książkę z perspektywy głównej bohaterki. Owszem. Napisał, ale chwała mu za to, że nie ruszył stylu pierwszoosobowego, bo chyba bym zaczęła szukać jego maila i poważnie bym z tym człowiekiem porozmawiała. Na szczęście nic takiego się nie stało. Jak usiadła do książki, tak nie mogłam się oderwać. Skończyłam ją czytać i czułam niedosyt. Jednak nie taki jaki towarzyszy człowiekowi, kiedy przeczyta książkę, której czegoś brakuje. To taki niedosyt, jaki czuje się po przeczytaniu genialnej książki, która nie ma jeszcze kontynuacji lub mieć nie będzie. Postać Jamy jest genialna. Fakt, że można się trochę pogubić w jej myślach i spostrzeżeniach, jednak to jak niesamowitą jest postacią, po prostu mnie rozłożyło. Reszta postaci też jest niesamowicie dobrze skonstruowana i dopracowana. A potem to zakończenie, które zostawiło mój mózg na ścianie…dawno nie czytałam takiej książki. I powiem szczerze, że czekam na kontynuację jak sucha ziemia Stalowej woli na deszcz!

Reasumując: Geniusz tej książki polega na tym, że jest nieszablonowa, niesamowicie wciągająca i co najważniejsze – chcecie jeszcze więcej wiedzieć o Jamy Ulan. Gorąco polecam WSZYSTKIM lubującym się w political fiction i thrillerah. Ta książka was pożre. Jest niesamowita i uwierzcie mi…nie będziecie mieli dość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena