Koszyk 0
Opis:
Poznaj fakty i mity dotyczące Pisma Świętego! Jezus nie urodził się 25 grudnia, w nocy, ani w jaskini, i nie miał nad sobą wołów ani osła. Gwiazda nie była kometą, trzech mędrców nie było królami. Św. Magdalena nigdy nie była prostytutką (z całym szacunkiem dla historii sztuki), żadna Weronika nie otarła twarzy Jezusa w drodze do Kalwarii, a św. Paweł nie spadł ... z konia w momencie nawrócenia. Wiedza biblijna jest często przekazywana błędnie z ust do ust, a Pismu Świętemu przypisuje się często elementy należące do prostej pobożności i tradycji ludowych. W 73 księgach, należących do bardzo różnych epok i odzwierciedlających różne tradycje, kryje się wiele tajemnic. Ta książka pomoże Ci oddzielić prawdę od mitów krążących wokół Biblii. Gianfranco Ravasi – włoski kardynał, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury, biblista, specjalista od języka hebrajskiego. W 2012 roku otrzymał doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Autor wielu książek o tematyce Biblijnej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Gianfranco Ravasi
 • 2015
 • 1
 • 110
 • 195
 • 116
 • 9788364647406
 • 9788364647406
 • ZCOBK

Recenzje czytelników

Wycisz się przed i po

Ocena:
Autor:
Data:
O tym jak czytać Pismo Święte napisało już wielu i niejeden jeszcze napisze. Pismo Święte również czytało wielu i niejeden jeszcze przeczyta (a przynajmniej miejmy taką nadzieję). Po co więc takie „poradniki”?

Kluczem do zrozumienia odpowiedzi na to pytanie jest pojęcie „różnorodność”. Tak jak Słowo Boże trafia do każdego z nas indywidualnie, tak każdy potrzebuje innej pomocy do jego czytania i zrozumienia. I chociażby jakakolwiek tego typu książka pomogła, tylko (aż!) jednej osobie ... to i tak będzie warta polecenia. Niemniej uważam, że ta pozycja pomoże większej ilości ludzi, ale trzeba sprawę potraktować poważnie.

Sam „poradnik” to nie wszystko. Nie można go używać bez podstawy, dzięki której jest napisany, czyli Biblii. - Czytanie, wyjaśnianie, rozumienie – taką kolejność proponuje autor. Najpierw chęć musi wyjść od nas – by czytać. W trakcie czytania powinniśmy starać się wyjaśniać pewne nurtujące nas kwestie i dążyć do ich zrozumienia.

Ravasi zaleca również sposób czytania Pisma Świętego przytaczając modlitwę pewnego protestanckiego duchownego:

„Wyciszmy się, zanim zaczniemy słuchać Słowa Bożego, aby nasze myśli były już nakierowane na Słowo. Wyciszmy się po wysłuchaniu Słowa, ponieważ Ono wciąż do nas przemawia, żyje i zamieszkuje w nas. […]”.

W tak krótkiej książce znaleźć można myśl dla swojego sposobu kroczenia ścieżką Słowa. Nie trzeba studiować teologii, by zrozumieć, co w niej jest napisane, a jednocześnie nie można jej potraktować jak banał. Odkrywając Pismo Święte dla siebie należy pamiętać, że nie jest to czytanie książki - a dialog, rozmowa z Tym, który pozostawił Słowa dla nas, pozostawił, ale nie osierocił w tym darze.

„Czytając Biblię, należy nieustannie prosić Boga o serce zdolne do słuchania. […]” – dialog, nie monolog.

Magdalena Kielnar
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

Zostaną nagrodzone najciekawsze wypowiedzi świąteczne w formie polecenia książki na prezent połączonego ze wspomnieniem świąt dzieciństwa, refleksją, dedykacją.