Koszyk 0
Opis:
Książka "Święta Seksualność" oferuje transformujące wglądy i techniki dostosowane dla osób w każdym wieku, ucząc erotycznych aspektów Tantry. Udziela przekonujących odpowiedzi na uniwersalne pytania dotyczące: * anatomii seksualnej * sprawiania sobie przyjemności * gry wstępnej * kreatywnych pozycji * relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną * orgazmu * połączenia seksu z duchowością Ta książka umożliwi Ci zwiększyć przyjemność i satysfakcję z wszelkiego rodzaju doświadczeń seksualnych ... niezależnie od wieku, płci i tego, czy praktykujesz sam/ -a czy z partnerem/ -ką. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sarita Mahasatvaa Ma Ananda
  • 2013
  • 192
  • 235
  • 186
  • 978-83-9370290-9
  • 9788393702909
  • ZBAHK

Recenzje czytelników

Święta Seksualnoantryść - Radość Tantry

Ocena:
Autor:
Data:
„Święta Seksualność - Radość Tantry” to publikacja niezwykła i jednocześnie całkiem zwyczajna, bowiem skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z własną seksualnością. Jej autorka, Mahasatvaa Ma Ananda Sarita, otrzymała swój tantryczny przekaz od współczesnego hinduskiego guru, nauczyciela i mistrza duchowego, Osho. Poszukując esencji życia, odnalazła miłość. I tak naprawdę „Święta seksualność” poświęcona jest odkrywaniu różnorodnych aspektów miłości: w sobie ... a następnie w ukochanej lub ukochanym, innych ludziach i w otaczającej nas rzeczywistości. Korzystając ze starożytnych mądrości, uczy kontaktu z własnym ciałem, pragnieniami i emocjami.
Pokazuje, że seksualność jest radosna, pełna frywolności, a zarazem dostojeństwa. Uświadamia, czym jest spełnienie i podpowiada, w jaki sposób można go doświadczyć. Buduje przyjazny i bardzo konkretny pomost pomiędzy seksualnością i życiem duchowym, odkrywając, że nie istnieje między nimi przepaść, że są w istocie jednym. Pozycja zawiera wiele praktycznych metod, medytacji i ćwiczeń, z których można korzystać w pojedynkę lub w parze, aby udoskonalić swoje życie seksualne oraz relacje z ukochanymi osobami.
To książka, w której zarówno osoby zainteresowane tantrą, jak i ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą, odnajdą wiele ciekawych, niezwykle transformujących wskazówek. Opisuje, jak zmienia się, lecz bynajmniej nie gaśnie, nasza seksualność i podpowiada, w jaki sposób troszczyć się o nią, by czerpać z niej radość przez całe życie, niezależnie od wieku. Piękna szata graficzna i bogactwo ilustracji nie tylko umilają lekturę książki, lecz czynią z niej przejrzysty i praktyczny podręcznik zarówno dla singli, jak i dla par. Wszystkim tym, których interesuje seks i rozwój duchowy, ta książka z pewnością się spodoba. To doskonały prezent zarówno dla siebie, jak i bliskich; to podarunek, który pomoże przywrócić lub rozwinąć naturalny stan ekstatyczności w naszym życiu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

bliskość

Ocena:
Autor:
Data:
Seksualność w naszej kulturze obrosła wieloma mitami. Do ich tworzenia wiele wnieśli mężczyźni uważający kulturę patriarchalną za jedyna właściwą formę bytu społecznego. Pogląd ten wydawał się nieco ewoluować z psychologią Zygmunta Freuda, ale tylko go pogłębiał przez tworzenie kompleksu (zwanego też lękiem) kastracyjnego. Po wiekach dyskryminacji kobiecie w XX wieku dano prawo do orgazmu i decydowania o braku chęci do współżycia. Mimo tego nadal pozostała na pozycji gorszej ... Seks jest często zbrutalizowany i ordynarny, co możemy zobaczyć w mediach. Brakuje codziennego rytuału dotyku, bliskości i zrozumienia, co ma wynikać z miłości, a nie z dążenia do zaspokojenia fizjologicznych potrzeb. Autorka przedstawia propozycje znane w kulturach wschodnich od wieków, w których ważniejsze jest duchowe spełnienie i więź między ludźmi, a nie cielesność. W takim podejściu seks przestaje być mechaniczną czynnością. „To miłość sprawia, że seks jest czymś wyjątkowym. Każdy akt czyniony z miłością przeobraża się w coś świętego – nawet nakładanie prezerwatywy”.
Bardzo ważnym elementem budowania więzi między ludźmi jest dotyk. Codzienne porcja ciepłego dotyku (czyli takiego bez przemocy) sprawia, że człowiek jest zdrowszy, silniejszy i bardziej zrównoważony oraz żyjący zgodnie ze swoimi wartościami, które nie ranią innych. „Dotyk stał się niemal całkowicie zapomnianym językiem w znaczącej części naszego współczesnego świata. W umysłach wielu ludzi jest jednoznaczny z seksem. To znamię społeczeństwa, które nie ma z nią kontaktu”.
Podjęcie decyzji o współżyciu wymaga nie tylko zaangażowania fizycznego, ale i duchowego oraz zachowania zdrowego rozsądku. Autorka daje nam wiele wskazówek dotyczących planowania rodziny oraz zabezpieczenia się przed chorobami. Bezpieczny seks w jej pojęciu to nie taki, który ma zapobiegać ciąży. „Bezpieczny seks oznacza praktykowanie seksu w taki sposób, który ani dla ciebie, ani dla twojej partnerki/ twojego partnera nie wiąże się z ryzykiem zarażenia się jedną z około trzydziestu chorób przenoszonych drogą płciową”.
Podejście do płodzenia dzieci jest w tej książce bardzo odpowiedzialne. Autorka przekonuje swoich czytelników o konieczności wybrania odpowiedniego momentu na powiększenie rodziny. Powołanie nowego życia nie może być wynikiem nieodpowiedzialnego podejścia do seksualności.
„Decyzja o stworzeniu i wychowaniu nowej istoty jest bardzo poważnym zobowiązaniem i nie należy podejmować jej pochopnie. Potrzebne są przygotowanie i nauka, zanim wyruszy się w tę podróż. Dzięki temu, że będziemy podchodzić do poczęcia z pełnym szacunkiem i świadomością, niezwykłe pod względem fizycznym i duchowym jakości będą rozpowszechniać się wśród ludzi”.
Po przyjściu dziecka na świat trzeba mu zapewnić zdrowy rozwój seksualny. Mówiąc o „seksualizacji” dzieci autorka wcale nie każe włączać do „zabaw” dorosłych czy zmuszać do oglądania takowych. Uświadamia czytelników, że dziecko to wrażliwy człowiek, którego rozwój może ulec zaburzeniu przez nieodpowiednie zachowania seksualne dorosłych. Rodzicom daje radę:
„Słuchaj uważnie tego, co ma do powiedzenie twoje dziecko i naucz je, że genitalia, zarówno jego, jak i innych, to intymne części ciała. Jeżeli ktokolwiek prosi dziecko o pokazanie intymnych części lub będzie namawiał je do jakichkolwiek aktywności z nimi związanych, wówczas dziecko ma krzyknąć „NIE!” i jak najszybciej zwrócić się o pomoc do osoby dorosłej, nawet jeżeli powiedziano mu, że ma dotrzymać tajemnicy. W sposób wyraźny przekażcie dziecku, że ma prawo powiedzieć „nie” innej osobie, bez względu na to, kim ona jest”.
Książka jest skierowana do osób, które chcą wieźć szczęśliwsze życie i mieć lepsze relacje z ludźmi. Wśród wielu pozycji o seksie i seksualności ludzi jest to jedna z rozsądniejszych książek.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena