Koszyk 0
Opis:
Audiobook CD mp3. Czyta Eliza Piotrowska Kim był naprawdę Święty Mikołaj? I gdzie mieszkał? Dlaczego w jego święto otrzymujemy prezenty? Na te i inne pytania związane z sympatycznym świętym odpowiada – ciekawie i ze swadą – Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek z serii Święci Uśmiechnięci. Dla dzieci od 5 do 10 lat. Oraz dla wszystkich, którzy lubią Świętego Mikołaja.
Mniej Więcej
  • Eliza Piotrowska
  • 2014
  • 140
  • 125
  • 978-83-7516-791-7
  • 9788375167917
  • ZBOJG
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

święty Mikołaj

Ocena:
Autor:
Data:
Przedświąteczne chwile często mijają nam na załatwianiu wielu przyziemnych spraw: sprzątanie, zakupy, gotowanie, pakowanie prezentów, a w tle słychać pohukiwania, okrzyki i śpiewy tysięcy Mikołajów, którzy przekonują do wykorzystania niesamowitej przedświątecznej okazji i nabycia kolejnego (niekoniecznie potrzebnego) przedmiotu. W gąszczu odgłosów, które mają nęcić klientów brakuje czasu na emocjonalne refleksję, delektowanie się zimową ciszą i gwieździstym niebem ...

Eliza Piotrowska w swojej książce „Święty Mikołaj z Miry” zabiera nas z małymi czytelnikami do świata odległego, do czasów, w których żył ten prawdziwy Mikołaj, który w ciszy i podczas snu domowników podrzucał prezenty, które były bardzo potrzebne do życia. Jego podarki nie były nieprzemyślaną kolejną zabawką, książką czy słodyczami, ale podarkiem, który zmieniał życie obdarowanych. To dzięki niemu trzy ubogie siostry mogły wyjść za mąż, ponieważ miały posag (w owych czasach niewiasty były warte tyle ile miały).

„Święty Mikołaj z Miry” to książka nie tylko pokazująca postać dobrego i współczującego człowieka, który dzięki wstawiennictwu Boga stał się biskupem, ale też historia pokazująca ówczesne realia. Dzięki autorce rodzicom będzie łatwiej wyjaśnić istotę świąt oraz refleksji z nimi związanej, a także pokazać swoim pociechom odmienne kultury. Z ilustracji dzieci dowiedzą się jak daleko od nas mieszkał ten pierwotny Mikołaj.

Książkę polecam przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.. Doskonała lektura zwłaszcza przed świętami. Prosty język, interesujące ilustracje, żywa akcja sprawia, że maluchy bardzo chętnie sięgają po tę pozycję.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena