Koszyk 0
Opis:
Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać Świętego Mikołaja. Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury!Okazuje się, że ze świętymi też się można pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Książeczka oparta jest na faktach z biografii świętego Mikołaja.Dla dzieci od 5 do 10 lat. Seria Świę ... ci uśmiechnięci Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Eliza Piotrowska
  • 2012
  • 0
  • 48
  • 200
  • 200
  • 9788375165203
  • 9788375165203
  • ZAR8Q
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Oczekiwany święty

Ocena:
Autor:
Data:
Jednym z najbardziej znanych, najczęściej wspominanych i spontanicznie czczonych świętych jest Mikołaj. Żyjąc na przełomie III i IV wieku, zasłynął jako cudotwórca, ratując żeglarzy i miasto od głodu. Wykazał się również odwagą i sprawiedliwością, wybawiając od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich. By przybliżyć najmłodszym ową niezwykle barwną postać, Wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało książeczkę z serii "Święci uśmiechnięci" ... po lekturze której łatwo dostrzec różnicę między autentycznym biskupem Miry a baśniową postacią świętego Mikołaja.

Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Pozytywem jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasowo – przestrzennych.

Najważniejsze fakty z życia świętego zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: beztroskie dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie godnie piastowany urząd biskupa, to elementy działalności Mikołaja, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętego w codzienności jemu współczesnych oraz zasługi umożliwiające mu zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wypromowane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność. Mowa jest również o atrybutach: mitra, pastorał, medalion.

Publikacja "Święty Mikołaj z Miry" przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowi doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została zaopatrzona w duże, wyraźne, kolorowe i zabawne ilustracje, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii Mikołaja, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w postaci świętego wzór do naśladowania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia Świetego Mikołaja

Ocena:
Autor:
Data:
Święty Mikołaj z Miry to książka z serii Święci uśmiechnięci autorstwa Elizy Piotrowskiej, pisarki i ilustratorki książek dla dzieci. Lektura skierowana jest do wszystkich dzieci zapatrzonych w postać Mikołaja, ciekawych losów pierwszego i jedynego prawdziwego św. Mikołaja. Jego historia fascynuje i zaskakuje bowiem nie tylko dzieci. Od narodzin, jeszcze jako mały chłopiec, wyróżniał się na tle rówieśników otwartością i życzliwością co sprawiło, że otaczała go zawsze spora grupka przyjaciół ... Nigdy nie zależało mu na pieniądzach i bogactwie, dlatego wszystko co miał, a było tego sporo, oddał biednym i wyruszył w świat…
Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Moja córka podchodzi dość sceptycznie bowiem do rymowanych historyjek. Ta natomiast, poza tym, że bardzo ją zaabsorbowała, okazała się również zabawna i pouczająca. Tekst jest lekki i przystępny dla dzieci a ponadto wartościowa treść uświadamia maluchom, że nie koniecznie posiadanie uszczęśliwia najbardziej a właśnie dzielenie się z innymi tym co mamy sprawić może najwięcej radości i satysfakcji, czego maluchy nie do końca są zawsze świadome.
Na uwagę zasługują też kolorowe ilustracje, które poza tym, że uprzyjemnią maluchom czytanie, pięknie obrazują tekst i przybliżają dzieciom wizerunek świętego.
Postać Mikołaja została ujęta w książce w bardzo ciekawy sposób. Widać, że autorka zna się na rzeczy, mówiąc najprościej, a pisanie dla dzieci przychodzi jej z łatwością sprawiając dużo frajdy, co w dużym stopniu przekłada się także na odbiorcę.
Dzięki tej książce maluchy zmienią odrobinę swoje poglądy na temat św. Mikołaja, co nie zmienia faktu, że bez mikołajkowego prezentu na pewno się nie obejdzie…
Bądź co bądź książka jest naprawdę interesująca i warta uwagi a jej oryginalny charakter i wartościowe przesłanie po prostu nas zauroczyły. Gorąco polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena