Koszyk 0
Opis:
Sonia Draga, wydawca książek Dana Browna, kocha podróże. Z każdej przywozi wspaniałe zdjęcia, których zbiorem postanowiła podzielić się z innymi. "Świat w moim obiektywie" to wybór zaledwie paruset spośród wielu tysięcy, zgromadzonych z podróży do Peru, Boliwii, Chin, USA, RPA i innych państw. Przepiękne krajobrazy, ciekawi ludzie i fantastyczna przyroda w ekskluzywnym, albumowym wydaniu!
Mniej Więcej
  • Sonia Draga
  • 2009
  • 1
  • 200
  • 205
  • 143
  • 97883-7508-2111
  • 9788375082111
  • Y3575

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Wyspy Galapagos, Republika Południowej Afryki, Stany Zjednoczone, Peru, Boliwia, Chiny… Te rejony świata odwiedziła Sonia Draga, charyzmatyczna właścicielka noszącego jej imię wydawnictwa, przywożąc – jak sama pisze we wstępie – kilkadziesiąt tysięcy zdjęć. „Pewnie znajdą się osoby, które uznają moje prace za przeciętne, niedopracowane technicznie, ale podróżując po świecie i chcąc obejrzeć i sfotografować wiele wspaniałych miejsc, dodatkowo będąc jeszcze w większym towarzystwie ... nie mogę zbyt długo marudzić przy robieniu zdjęć” – zastrzega się, nim zaprosi nas „do świata, który na chwilę zatrzymała w swoim obiektywie”. Czy słusznie? Chyba nie. Album Sonii Dragi nie pretenduje ani do miana dzieła sztuki w dziedzinie fotografii reportażowej ani tym bardziej artystycznej. To – tylko i aż – dokumentacja egzotycznych podróży i towarzyszących im emocji ciekawej świata i umiejącej dostrzec i docenić wybór jego smaków (i kolorów!) kobiety.

Można się oczywiście zżymać na pocztówkową wartość niektórych ze zdjęć. Jest to jednak dokumentacja niezwykle miła dla oka, ukazująca – jakkolwiek wyświechtanie i pompatycznie by to nie zabrzmiało – niedostępny dla wielu z nas urok planety, którą z takim upodobaniem od lat dewastujemy. Na szczęście wciąż możemy dostać bilety na samoloty wiozące nas w tak niebywałe miejsca jak kalifornijska Dolina Śmierci (krajobraz prawdziwie marsjański!), dolina kanionu Colca w Peru, Machu Picchu, Kanion Rzeki Blyde w RPA, Przylądek Dobrej Nadziei (zwłaszcza uwieczniona w kolekcji jego zachodnia, prawdziwie rajska strona) czy dolina rzeki Jangcy, że sięgnę do jednych z kilkudziesięciu miejsc uwiecznionych w książce. Każdemu ze zdjęć towarzyszy podpis – wyjaśniający, a niekiedy także komentujący je (najczęściej błyskotliwie, rzadziej… wprost przeciwnie, a niekiedy z odrobiną dydaktycznego zacięcia).

C o z pewnością należy powiedzieć o warsztacie Sonii Dragi – jej obiektyw (czy raczej cztery obiektywy, które wozi w ważącej dziesięć kilogramów torbie) wprost kochają ludzie. Zarówno kilkuletni handlarze bibelotami w Boliwii, wypasająca bydło młodociana Indianka z peruwiańskiej prowincji Caylloma, wiekowy mieszkaniec dzielnicy muzułmańskiej gdzieś w Państwie Środka czy demoniczny południowoafrykański szaman. Nawet nieziemskie zwierzaki zamieszkujące archipelag Galapagos czy tropikalne lasy pozowały podróżniczce niczym sowicie przekupione owocami, długopisami i sucharkami południowoamerykańskie urwisy (czego się nie robi dla tego jedynego w swoim rodzaju ujęcia, prawda?). Soniu – dziękujemy za już i prosimy o więcej!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena