Koszyk 0
Opis:
Ekscytujące i łatwo dostępne informacje o każdym aspekcie życia i zachowania owadów. - Ponad 800 wspaniałych fotografii i ilustracji z natury pokazują, jak sobie radzą owady, by przetrwać w dzikiej przyrodzie. - Oszałamiające fotografie w zbliżeniu dotyczące zwyczajów, cykli życiowych i strategii przetrwania. - Czy wiesz? - ciekawostki odsłaniające niezwykłe, ale prawdziwe fakty o świecie owadów. - Idealna książka dla młodzieży (8-12 lat) ... uzupełniająca wiedzę szkolną na temat zjawisk życiowych w przyrodzie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Barbara Taylor, Jen Green, John Farndon
  • 256
  • 295
  • 230
  • 978-83-245-9534-1
  • 9788324595341
  • ZANJF

Recenzje czytelników

Świat owadów

Ocena:
Autor:
Data:
Świat owadów. Ilustrowana encyklopedia przyrodnicza to książka autorstwa Barbary Taylor, Dr Jena Greena oraz Jahna Farndona. Jest to lektura skierowana do miłośników przyrody ciekawych otaczającego nas świata. A świat wokół tętni życiem, jest piękny, zaskakujący i rządzi się własnymi prawami…
W prezentowanej lekturze znajdziemy obszerne informacje posegregowane w czterech kategoriach: pająki, chrząszcze i pluskwiaki, motyle i ćmy, owady społeczne. Wiadomości na ich temat są bardzo dokładne ... obszerne i sięgają nawet mitycznych wyobrażeń i wierzeń odnośnie niektórych gatunków. Pozostałe informacje są już bardziej przyziemne i charakteryzują szczegółowo budowę każdej z czterech grup owadów, ich gatunki, sposób rozmrażania, dojrzewania, żerowania, występowanie, wrogów i wiele innych ciekawostek scharakteryzowanych w zależności od gatunku.
Z lektury dowiemy się też naprawdę praktycznych i cennych rzeczy a mianowicie jakie ważne zadanie pełnią owady w naszym ekosystemie. Są w końcu jego nierozerwalną całością, ważnym ogniwem pokarmowym dla wielu gatunków zwierząt, są przecież i takie, które przynoszą bezpośrednie korzyści nam, ludziom. I nie mam tu na myśli tylko pszczół.
Książka jest moim zdaniem fascynującą bazą wiedzy o życiu, które toczy się spokojnie wokół nas, o naszych bliskich sąsiadach a nawet mieszkańcach naszych domów - owadach. Niektórym wydają się obrzydliwe i straszne, innych zachwyca ich indywidualizm, pracowitość a nawet wygląd. Jak by jednak na nie nie spojrzeć owady zawsze były i będą obecne w naszym życiu. Dlatego warto przyjrzeć się im lepiej, poznać ich zwyczaje i upodobania. Tu właśnie idealnie sprawdzi się prezentowana publikacja.
Encyklopedia jest bardzo przystępna dla każdego. Tekst nie jest monotonny. Każdą niemal informację obrazuje dokładne, kolorowe i bardzo naturalne zdjęcie. Ilustracje są naprawdę bardzo dobrej jakości i przykuwają ogromnie uwagę czytelnika i dostarczają cennych wskazówek do identyfikacji.
Ja znalazłam w niej wiele fascynujących informacji i z zapartym tchem odkrywałam kolejne nowinki. Książka sprawdzi się z pewnością w szkole jak i życiu dorosłym, wszak świat owadów kryje tyle tajemnic, że nie starczy życia by je wszystkie poznać. Szczerze polecam prezentowaną encyklopedię i wierzę, że zachwyci ona was przynajmniej w połowie tak bardzo jak mnie. Wystawiam jej bowiem najwyższą ocenę ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena