Koszyk 0
Opis:
23 małe odkrycia… Niby nic, a mają moc wywracania wszystkiego do góry nogami. Wyciągną cię za uszy z najczarniejszej dziury, pomogą się cieszyć, kiedy nie ma powodów do radości. Sprawią, że twój świat zabarwi się na żółto, stanie się jasny i słoneczny. Trudno w to uwierzyć? A jeżeli podzieli się nimi z tobą chłopiec, który przez dziesięć ... lat mieszkał w szpitalu na oddziale onkologicznym, stracił nogę i otarł się o śmierć, a mimo to jest bardzo szczęśliwy? Albert Espinosa nie owija w bawełnę, mówi wprost: „Urodził mnie rak” - być może gdyby nie choroba, nie poczułby nigdy tej wielkiej radości życia, bezwarunkowego szczęścia, nie zrozumiał,  jak ważna jest przyjaźń. Może niczego by nie odkrył? Historia Alberta zainspirowała filmowców: na jej podstawie powstał głośny film "Czwarte piętro", a Steven Spielberg wyprodukował serial "Red Band Society". Ta mała książeczka odmieniła już niejedno życie i stała się światowym bestsellerem. Może odmieni także i Twoje? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Albert Espinosa
 • 2015
 • 1
 • 240
 • 190
 • 135
 • 97883240-2694-4
 • 9788324026944
 • ZCPFW

Recenzje czytelników

Jak żyć bez raka

Ocena:
Autor:
Data:
Na okładce „Świata na żółto” wydawca informuje czytelników, że ta mała żółta książeczka odmieniła niejedno życie. Porównuje ją też do historii z „Oskara i Pani Róży”. O ile druga teza trafia jak kulą w płot, o tyle pierwsza celuje w samo sedno. „Świat na żółto” nie jest opowiadaniem o raku, nie jest opowiadaniem w ogóle. Jest to zbiór odkryć, które uratowały autorowi życie, gdy jego choroba odbiegła końca. Tak, to właśnie wtedy, po 10 latach życia z rakiem, kiedy lekarze stwierdzili ... że został wyleczony, potrzebował pomocy.
Albert Espinosa – autor „Świata na żółto”, dzieli się z nami swoimi odkryciami, które mogą pomóc każdemu bez wyjątku, nie tylko osobom chorującym na raka. Odnalezienie tych 23 drogowskazów do szczęścia, autor okupił: okresem choroby trwającym od 14 do 24 roku życia, nogą, płucem oraz fragmentem wątroby. Zapłacił za to wiele, chociaż sam zapewne stwierdziłby, że była to uczciwa wymiana. Tym bardziej, że jedno z odkryć (nie zasad, bowiem w tej książce nie znajdziecie nakazów, ani zakazów, ani nawet reguł) mówi, że straty są pozytywne – tak, więc nie stracił nogi, ale zyskał nową, sztuczną nogę, a co za tym idzie nowy styl chodzenia oraz najlepszą imprezę życia: pożegnanie amputowanej nogi.
Największą siłą tej książki jest to, że opowiada o chorobie i życiu po chorobie, bez patosu, dobitnie szczerze, okraszając całość szczególnego rodzaju humorem. Bez owijania w bawełnę Espinosa mówi: „Urodził mnie rak” – w wieku 24 lat, po 10 latach życia z rakiem z całą pewnością nie jest łatwo przyjąć nową rzeczywistość. Albertowi pomogły 23 małe odkrycia zawarte w „Świecie na żółto”, więc być może pomogą i nam?
„Świat na żółto” to nie jest kolejna historia o raku, jakich wiele: Espinosa nie opowiada o bólu, ani o ciężarach, jakie niesie ze sobą choroba. Nie znajdziemy tu opisów przyjmowania chemii, a raczej krótką historię o wymiotowaniu po niej. Nie doszukamy się także historii o słabości i stagnacji, ale o robieniu rzeczy, które się lubi choćby miało to być patrzenie przez dwie godziny na parkujące samochody. Jest to zupełnie inna opowieść, bowiem więcej opowiada o życiowych lekcjach, jakich doświadczył, niż o zmaganiach z chorobą. Sam autor jest także scenarzystą, a film stworzony na podstawie jego doświadczeń „4. piętro” będzie dla czytelników doskonałym uzupełnieniem wizji świata Alberta Espinosy – świata z chorobą w tle, świata gdzie młody człowiek mimo to dojrzewa, mimo guza jest nastolatkiem i w specyficznych warunkach chce zaliczyć wszystkie etapy dorastania, a przede wszystkim odnaleźć w życiu radość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pomaluj mój śwait na żółto

Ocena:
Autor:
Data:
Stracić nogę, płuco i część wątroby, 10 lat chorować na raka, w dorosłość wchodzić ocierając się o śmierć - czy z takim bagażem życiowym można być szczęśliwym?

Otóż można i dlatego autor dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Autor przedstawia 23 odkrycia, które zmieniły jego życie. Każde z nich związane jest z wypowiedziami różnych osób (lekarzy, pielęgniarek, innych pacjentów), z którymi spotkał się w szpitalach. Każde z nich pozwoli ci zatrzymać się w swoim życiu ... lepiej poznać siebie, uwolnić się od lęku (także tego przed śmiercią), a przede wszystkim odmienić twoje życie.

Kilka z przedstawionych odkryć:

- straty są pozytywne

- słowo "ból" nie istnieje

- to, co ukrywasz najbardziej, mówi o tobie najwięcej

- nie bój się być osobą, którą się stałeś

i wiele innych. Autor opisuje w jakich okolicznościach doszedł do konkretnego odkrycia i jak należy je stosować aby wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany.

Jeśli jestes zdrowy, szczęśliwy i niczego ci w życiu nie brakuje i tak przeczytaj tę książkę. Może otworzy ci oczy na świat, którego nie dostrzegasz.

Dla siebie do przemyślenia wybrałam następujące cytaty:

"Ważne jest nie to na co patrzysz, ale to, co zyskujesz dzięki patrzeniu."

"Czasami od podążania jakąś ścieżką ważniejsze jest porzucenie jej, wybranie innej i uświadomienie sobie, że istnieje wiecej dróg prowadzących tam, dokąd chcemy dojść. Nie osądzaj, unikaj myślenia, że wiesz wszystko najlepiej. Każda ścieżka może byc dobra; tylko musi być wynikiem konkretnej decyzji."

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena