Koszyk 0
Opis:
W książce Świat błysku Joe McNally zabiera czytelnika na wyprawę za kulisy sesji zdjęciowych i na dziesiątkach przykładów przedstawia sposoby oświetlania rozmaitych tematów. Tę publikację wyróżnia fakt, że autor nie ogranicza się do podania suchych parametrów, ale opisuje też inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, by uzyskać oświetlenie pasujące do fotografowanego tematu. W Świecie błysku znajdziesz sesje zrealizowane przy użyciu i małych, i dużych fleszy ... Na początku zapoznasz się z podstawowymi technikami oświetlania, modyfikatorami światła oraz aranżacjami z jedną lampą. W kolejnych częściach przeczytasz opisy wykonania konkretnych rodzajów zdjęć, informacje o najnowszych technikach (takich jak synchronizacja błysku z krótkimi czasami naświetlania i radiowym sterowaniem błyskiem z użyciem technologii TTL) oraz wiele wskazówek dotyczących stylów i sposobów oświetlania. Joe nie ogranicza się do prezentowania fotografii, ale przedstawia też poczynione przygotowania, prezentuje zakulisowe ujęcia i szkice ilustrujące umiejscowienie lamp. Podaje informacje na temat ustawionej mocy, a zdjęcia opatruje zastosowanymi parametrami ekspozycji. W każdej ze swoich opowieści Joe odsłania tajniki warsztatu i użytych technik, pisze o swoim podejściu do fotografowanych ludzi, uzasadnia podjęte decyzje - zarówno warsztatowe, jak i artystyczne. * sposoby aranżacji sesji zdjęciowej - od prostych do bardzo skomplikowanych * analiza zdjęć od strony warsztatowej i artystycznej * szkice ilustrujące rozmieszczenie sprzętu fotograficznego przy wykonywaniu poszczególnych kadrów * informacje o najnowszych technikach, metodach i sztuczkach w fotografii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joe Mcnally
  • 2012
  • 1
  • 432
  • 235
  • 205
  • 978-83-7579-239-3
  • 9788375792393
  • ZAPT7

Recenzje czytelników

Praktyka czyni mistrza

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna pozycja Galaktyki przeznaczona dla osób interesujących się fotografią i robiących zdjęcia. Tym razem jest to propozycja Joe McNally’ego „Świat błysku. CSS i TTL na nieznanych wodach”, fotografa amerykańskiego i doświadczonego fotoreportera, wielokrotnie nagradzanego przez branżę fotograficzną (laureat nagród: Alfred, Eisenstaedt Award for Outstanding Magazine Photography, Communication Arts, Applied Arts, Photo District News, Pictures of the Year, American Photo ... The World Press Photo Foundation, The Art. Directors' Club i Graphis). A przy okazji cenionego autora licznych albumów i książek o fotografii. McNally pracuje dla mnóstwa magazynów, w tym Time’a, National Geographic, Sports Illustrated. Zlecenia otrzymuje z całego świata (50 różnych krajów!) W Polsce i na świecie chyba najbardziej znanym jego projektem jest „Faces of Ground Zero”, dotyczący tragedii World Trade Center.
„Świat błysku…” to książka skierowana do fotografujących. Z prawdziwym znawstwem, dzięki bliski 40-letniemu doświadczeniu, autor opisał sposoby wykorzystania światła, poczynając od lamp błyskowych, poprzez filtry, czy statywy. Wszystko to pomóc ma potencjalnemu odbiorcy w twórczym wykorzystaniu wiedzy zdobytej przez autora w pasji, której oddają się wspólnie. Czytelnik znajdzie tu zatem mnóstwo porad i przykładów z życia wziętych, które mówiąc prosto, ułatwią mu życie. Przynajmniej to fotograficzne. W prosty i przystępny sposób, na przykładach z licznych sesji zdjęciowych i ogromnej ilości zdjęć, autor opowiedział w „Świecie błysku” o kulisach swojego sukcesu i sposobie w jaki doszedł do perfekcji w tworzeniu artystycznych zdjęć.
Porady, sztuczki, tajniki z własnego podwórka – z całą pewnością powinny skusić do zapoznania się z książką każdego, kto poważnie podchodzi do fotografowania. Książka ta pozwoli spojrzeć z nieco innej perspektywy na własne hobby, czy w przypadku osób żyjących z fotografii na swoją pracę. Bo Joe McNally uczy wykorzystywać możliwości, jakie daje każdemu fotografującemu sprzęt, uczy wykorzystywać własne predyspozycje i odnajdować indywidualne spojrzenie na fotografowany obiekt.
Pewnie każdy z was (podobnie jak ja) zainteresowany będzie arkanami sesji z Michelle Pfeiffer, czy innych znanych i lubianych. Fotograf podpowie w jaki sposób osiągnąć efekty takie, jakie udało się uzyskać jemu. Nie, nie – Michelle raczej nie zgodzi się pozować dla was, ale istnieje spore ryzyko, że zdjęcie, które zrobicie swojej klientce, koleżance, matce, czy żonie, będzie wykonane perfekcyjnie, a wy poczujecie się niczym sam McNally. Właśnie w tym celu autor omawia sposoby aranżacji sesji zdjęciowych od tych najprostszych, aż po skomplikowane, analizuje zdjęcia od strony nie tylko warsztatowej, co oczywiście jest szalenie istotne, ale i od strony artystycznej (co ma nie mniejsze znaczenie).
Podobnie jak w przypadku wielu innych wydanych przez znanych i cenionych fotografików pozycji, także i McNally omawia sposób w jaki rozmieścił sprzęt fotograficzny podczas sesji zdjęciowych, ilustrując to za pomocą szkiców. A oprócz tego w książce znajdziecie sporą garść informacji o tym, jakie sztuczki można użyć w dzisiejszej fotografii, by osiągnąć konkretne efekty, wprawiające w zachwyt tłumy. Plus najnowsze techniki wykorzystywane w fotografii, które przybliżą was do perfekcji.
Książkę doskonale się czyta i doskonale ogląda. Jeśli macie pasjonata fotografii gdzieś w pobliżu, wykorzystajcie okazję i sprawcie mu prezent świąteczny, z którego będzie bardzo zadowolony i który przy okazji pomoże mu w doskonaleniu warsztatu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena