Koszyk 0
Opis:
wygraj wielki wyścig surykatek i zostań królem sawanny! Wyciągnij kartę i rusz się do przodu o wskazaną liczbę pól. Gdy nadleci orzeł, należy wcisnąć swój przycisk, aby się przed nim schować. Kto ostatni naciśnie przycisk zostanie porwany prze z orła! Zawartość pudełka: * plansza składające się z 3 części * wzgórze * 12 surykatek w 4 różnych kolorach * 36 kart * instrukcja wiek: 5+ Liczba graczy: 2-4 Czas gry: 10 minut.
Mniej Więcej
  • 2014
  • 270
  • 270
  • 5900221002379
  • ZCB7K
  • 4-6 lat, 7-10 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

Z pamiętnika gry planszowej…

Ocena:
Autor:
Data:
Poniedziałek
Właśnie trafiłam na półkę w księgarni. Czy ktoś mnie dostrzeże? Ooo.. nadchodzi pierwszy klient! Wybierz mnie! Wybierz mnie! Zatrzymał się... Wziął mnie do ręki.. Od razu docenił moje estetyczne i przyciągające wzrok opakowanie. Pudełko jest wykonane z grubej i połyskliwej tektury, więc nie tylko znakomicie się prezentuje, ale też będzie służyło przez długie lata. Moje wieczko ozdabia uroczy wizerunek rysunkowej surykatki. Kto mógłby się oprzeć temu sympatycznemu pyszczkowi ... Klient dokładnie czyta szczegółowy opis na tylnej stronie pudełka. To moja szansa! Jeszcze tylko rzut okiem na cenę. Z zadowoleniem kiwa głową! Ruszamy w ekscytującą wędrówkę do kasy. Dzisiaj zaczyna się wspaniała przygoda małej gry planszowej!

Wtorek
Nie mogę się doczekać, aż w końcu ktoś we mnie zagra. Wprawne dłonie okręcają mnie w brokatowy papier w gwiazdki. W moim kierunku zmierza błyszcząca kokarda. Spełniło się moje największe marzenie – jestem prezentem urodzinowym! Odliczam minuty do rozpoczęcia przyjęcia. Muszę przyznać, że jestem trochę zdenerwowana. W końcu to mój wielki dzień…

Środa
Jestem najszczęśliwszą grą planszową na świecie! Kiedy małe rączki mnie rozpakowały, zobaczyłam szczęśliwą buzię małej dziewczynki. Okrzykom zachwytu nie było końca. Najpierw wyjęła tajemnicze wzgórze z kolorowi przyciskami. Na jednym jego krańcu znajduje się imponująca palma. Zamieszkuje ją żarłoczny orzeł! Konstrukcję układa się na specjalnej lakierowanej podkładce z wizerunkiem surykatki. Ale to nie wszystko! W komplecie mam również 12 ślicznych pionków w kształcie tytułowych zwierzaków. Każdy gracz dostaje inny kolor! A żeby gra była jeszcze fajniejsza w pudełku znajdują się kolorowe karty. W końcu „Surykatko, kryj się” to nie taka zwykła, płaska planszówka! Jestem prawdziwym trójwymiarowym centrum rozrywki dla każdego malucha!

Czwartek
Dzień wielkiej premiery. Moja właścicielka zaprosiła trójkę swoich przyjaciółek i dziewczynki przystąpiły do gry. Bardzo szybko zrozumiały reguły, bo rządzę się prostymi zasadami i znakomicie nadaję się nawet dla pięciolatków. Równocześnie mogą w mnie grać dwie, trzy lub cztery osoby. W skrócie chodzi o to, aby uchronić swoje surykatki przed porwaniem przez orła, który losowo wyskakuje z kryjówki i uprowadza pionek gracza, który jako ostatni przycisnął kolorowy przycisk. Gra jest bardzo nowoczesna, dlatego zamiast tradycyjnej kostki o losie zwierzątek decydują specjalne karty. To one mówią graczowi jak ma przesuwać swoje pionki. Karty dzielą się na kartoniki ze śladami, żukami i orłami. Te ostatnie dostarczają najwięcej emocji, bo wymuszają na graczu podrażnienie drapieżnego ptaka. Celem gry jest doprowadzenie swoich surykatek na szczyt wzniesienia. Jest przy tym mnóstwo śmiechu, chociaż wymagam od dzieci skupienia i wykazania się nie lada refleksem. Rozegranie partii trwa zazwyczaj kilkanaście minut, ale jak tylko się skończy… ma się nieodpartą ochotę zacząć zabawę od początku!

Piątek
Jestem wykończona. Nie mam ani chwili wytchnienia. Byłam ciągle składana i rozkładana, aż zdecydowano, że zajmuję zaszczytne miejsce na półce. Teraz wszyscy będą mogli podziwiać moje znakomite wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mocny plastik, z którego wykonane są moje elementy, jest wyjątkowo odporny na uderzenia, więc nawet w ferworze gry trudno mnie uszkodzić. A jestem po prostu rozchwytywana! Ciągle słyszę kłótnie o to, kto jakimi pionkami będzie grał. Przerywają je jednak okrzyki radości, kiedy mojej właścicielce udaje się pokonać podłego drapieżnika i zostać królową surykatek. Do walki z orłem przystąpił nawet starszy brat solenizantki, chociaż się zarzekał, że już dawno wyrósł z takich gier. Ze mną po prostu nie można się nudzić. A dzięki wszystkim ruchowym elementom zabawa nigdy się nie kończy!

Sobota
Dzieci wyjechały na weekend do babci. Naprawdę potrzebuję trochę wytchnienia. Wczoraj byłam rozgrywana nieskończoną ilość razy. Posiedzę sobie spokojnie na mojej półeczce. Może zanim wrócą maluchy zdąży mnie przykryć senna pierzynka kurzu… Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz…

Niedziela
Weekend mijał mi leniwie, gdy nagle ktoś zdjął mnie z półki. O nie! Może to bandyci?! Czy zostałam porwana! Pomocy! Aaaaaaaa!. Zaraz. Rozpoznaję te dłonie. To one wcześniej zapakowały mnie w papier. Dlaczego zostałam zdjęta? Dzieci wracają dopiero wieczorem! Okazało się, że dorośli zaprosili sąsiadów z naprzeciwka i urządzają w ogródku grilla. Chyba nie będą w mnie grali? A jednak! Przyciskając kolorowe przyciski bawili się równie dobrze jak ich dzieci. Chociaż wnioskując po okrzykach i piskach zachwytu powiedziałabym, że nawet lepiej! W końcu jestem grą planszową bez górnych ograniczeń wiekowych.
Nazywam się Surykatko. Surykatko, kryj się. I mam licencję na dobrą zabawę!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena