Koszyk 0
Opis:
Cztery panny młode. Jedna suknia. Niezwykła opowieść o wierze, odkupieniu i wiecznej miłości. "Suknia ślubna" pochłonie czytelnika już od pierwszej strony. To współczesna historia miłosna, zaplątana w tajemnicę, pełną nagłych zwrotów akcji. To opowieść o czterech różnych kobietach, żyjących w różnych czasach, które w niezwykły sposób połączyła jedna suknia. Opowieść o tym, jak poszukiwały prawdy i miłości pomimo przeciwności losu: Emily w roku 1912, Mary Grace w 1939 ... Hilary w 1968 i współczesna Charlotte. Wciągająca opowieść, w której splatają się miłość, wiara i tajemnica. Ostatnie nagrody: 1 miejsce w kategorii na najbardziej inspirującą powieść roku - Romantic Times Book Club Reviews Amazon Kindle Bestseller CBA Bestseller EPCA Bestseller Lifeway 2012 Book of the Year List Overweightbooks Blog 2012 of the Year List Nominated for Romantic Times Seal of Excellence Award 2013 RITA- Finalist "Romance Writers of America" Recenzje: Doskonałość powieści zależy, moim zdaniem, przede wszystkim od pisarza. Musi on kreować postaci, z którymi można się utożsamić, budować emocje, ale bez ckliwości, tworzyć fabułę wyraźną i wiarygodną. Rachel Hauck doskonale wywiązała się z tego zadania. Trzeba to przeczytać! Janice Hildreth, Book Addicts Książki Rachel Hauck są pełne mądrości i serca, zaś "Suknia ślubna", zaprojektowana równie umiejętnie i misternie jak najpiękniejsza kreacja ślubna, nie jest tu wyjątkiem. To historia czterech uroczych kobiet, żyjących w różnych czasach, na przestrzeni jednego stulecia, które w niezwykły sposób połączyła jedna suknia. Opowieść o tym jak poszukiwały prawdy i miłości - pomimo przeciwności losu z pewnością odbierze ci dech. Beth Webb Hart, autorka bestsellerowych powieści, Sunrise on the Battery I Love, Charleston Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rachel Hauck
  • 2013
  • 382
  • 210
  • 140
  • 978-83-7516-585-2
  • 9788375165852
  • ZAZXG

Recenzje czytelników

Suknia ślubna

Ocena:
Autor:
Data:
"Suknia ślubna" to piękna opowieść o tajemnicy, życiu i miłości. Jest to książka autorstwa Rachel Hauck, która jak sprawdziłam, ma na swoim koncie mnóstwo pięknych książek, a okładki po prostu zachwycają i zachęcają do lektury.
Główną bohaterką powieści jest młoda właścicielka salonu sukien ślubnych, Charlotte, która uważa swoją pracę za przeznaczenie. Jak sama twierdzi, znajdywanie idealnych sukien ślubnych dla panien młodych jest jej życiową misją ... Pomaga jej w tym przyjaciółka Dixie. Charlotte ma narzeczonego, planuje ślub, lecz ciągle odkłada na później poszukiwania sukni dla siebie samej. Choć kocha Tima, czuje, że nie jest on gotowy na małżeństwo. Pewnego dnia w czasie spaceru kobieta trafia na aukcję starych przedmiotów. Gdy na scenę trafia kufer z zaspawanym zamkiem, Charlotte kupuje go, mimo, że wcale go nie potrzebuje. Po powrocie do domu stawia go w salonie zapominając o nim na długi czas. Gdy termin ślubu zbliża się nieubłaganie, para narzeczonych rozstaje się po tym, jak Tim wyznaje Char, że nie chce się żenić. Zdruzgotana kobieta bardzo przeżywa ten zawód, lecz stara się mimo wszystko być godną i dumną, szczególnie w obecności dawnego narzeczonego. Jej uwaga ponownie skupia się na starym kufrze, a nie mogąc go otworzyć, mimo usilnych starań jej i narzeczonego Dixie, postanawia przemóc się i poprosić o pomoc Tima. Ta prośba powoduje, że para, mimo zerwania pozostaje przyjaciółmi. Jak się okazuje, w kufrze znajduje się suknia ślubna sprzed stu lat, jednak jej stan nie wskazuje na tak wielki upływ czasu. Ta zagadka intryguje Charlotte, która postanawia zająć się nią i znaleźć właścicielkę kufra. Do tego wszystkiego, kobietę w salonie sukien odwiedza mężczyzna z licytacji, mówiąc dziwne rzeczy, a w dodatku bohaterka zaczyna podejrzewać, iż jest on jej ojcem. Tajemnice mnożą się coraz bardziej, dochodzi coraz więcej nowych poszlak, a wszystkie prowadzą do tajemniczej sukni ślubnej z kufra. W rozwikłaniu zagadki głównej bohaterce pomaga jej były narzeczony Tim, który odkrywa, że zerwanie z nią, było jego największym błędem. Kobieta jednak jest nie ugięta i wciąż odtrąca mężczyznę.

W międzyczasie Chalotte poznaje Hillary, kobietę, która wiele lat temu również była w posiadaniu sukni, brała w niej ślub i także dostrzegła tajemniczość sukni. Zostają przyjaciółkami i wspólnie próbują dotrzeć do sedna sprawy. Docierają też do Mary Grace, która była drugą właścicielką szaty i która dobrze znała jej właścicielkę, Emily. Jak się okazuje, historia zatacza krąg, suknia była w posiadaniu trzech kobiet, a teraz Charlotte zostaje czwartą kobietą, która według starej historii ma założyć suknię na swój ślub.

Tu zaczyna się druga historia, bo książka opowiada o dwóch kobietach, Charlotte i Emily, jednak ich losy i życia w pewnym momencie splatają się, łączą, a na koniec wychodzi na jaw dużo zaskakujących faktów i powiązań między nimi.

Emily jest młodą, niezależną i buntowniczą kobietą, pochodzącą z bogatej i znanej rodziny. Jej ręka już od dawna przypisana jest Phillipowi, młodemu arystokracie, aroganckim i zadufanym w sobie. Dziewczyna czuje coś do narzeczonego, ale nie jest pewna czy go kocha. Mimo wszystko nie protestuje i szykuje się do ślubu. Jej frustrację jednak pogłębia pojawienie się dawnego narzeczonego Daniela, do którego wciąż coś czuje, podejrzenia wobec Phillipa, który widywany jest z innymi kobietami, oraz fakt, że ona sama nie zgadza się z gorszym traktowaniem "kolorowych" mieszkańców, co jest powodem jej kłótni z rodziną i narzeczonym. Mimo wszystko, wciąż butna i dumna, dziewczyna robi wszystko po swojemu. Zamawia w tajemnicy swoją wymarzoną suknię ślubną u czarnej krawcowej. Jednak wszystko się zmienia, gdy w wyniku doniesienia, trafia do więziennej celi, za popieranie "kolorowych." Dopiero wtedy wychodzi na jaw, komu naprawdę może ufać i jak naprawdę wygląda jej otoczenie.

Nie będę zdradzać zakończenia wątku Emily, ani śledztwa Charlotte, a tym bardziej tego w jaki sposób historie obu kobiet połączą się ze sobą, jednak muszę podkreślić, że jest to naprawdę ciekawie rozwinięty i pokazany wątek, którego się nie spodziewałam. Mimo to, jest to jedna z ciekawszych powieści jakie czytałam. Język i styl są naprawdę piękne, dawno nie czytałam tak przyjemnej książki, do tego wszystkie wątki są spokojne ale zarazem pełne akcji, wszystko jest dokładne, każdy szczegół wyjaśniony. Nie ma niedopowiedzeń ani zbyt szybko rozwiązanych spraw. Mimo wielu detali do zapamiętania, całą książkę czyta się naprawdę lekko i bardzo spokojnie, mimo, że akcja gna do przodu z każdym rozdziałem coraz bardziej. Również wątek Tima i Charlotte jest naprawdę dobrze napisany, bez przesłodzeń, czy nagłego wybaczenia mężczyźnie ze strony Char. Wszystko rozwija się stopniowo, także historie pozostałych panien młodych są bardzo pięknie ułożone. Również historia Emily jest napisana niezwykle lekko mimo, że trochę innym językiem niż historia Charlotte.

Jednak to co najbardziej mnie urzekło, to styl książki. Autorka pisze językiem nowoczesnym, potocznym, jednak bardzo ładnym. Cała książka ma pewien urok, którego nie da się opisać słowami. Jest to bardzo relaksująca i spokojna powieść, o pięknej fabule, w której cały czas coś się dzieje, co rusz dochodzą nowe wątki i osoby i właściwie nie ma spokojnych "przegadanych" rozdziałów. Polecam ją wszystkim!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

piękna historia

Ocena:
Autor:
Data:
Na tę książkę przypadkowo trafiłam w księgarni i jak się okazało, mój instynkt czytelniczy kolejny raz mnie nie zawiódł :)
Jedna z piękniejszych książek, jaki czytałam w ostatnim czasie. Historia niezwykłej sukni ślubnej i czterech kobiet połączonych przez nią w jakiś magiczny sposób. I oczywiście historia wiary, która podtrzymuje człowieka na duchu nawet w najgorszych momentach zwątpienia.
Pełna optymizmu opowieść, która na długo poprawia człowiekowi humor.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena