Koszyk 0
Opis:
Młoda dziennikarka Annika Bengtzon pracuje "na stażu" w jednym ze sztokholmskich tabloidów i marzy o tym, by dostać tam stałą pracę. Pod nieobecność redakcyjnej koleżanki odbiera telefon - anonimowy świadek donosi, że na jednym z miejskich cmentarzy znajdują się zwłoki młodej kobiety... Dla Anniki może to być wielka szansa. Nagłośnienie tego zdarzenia i rozplątanie kryminalnej zagadki, mogłoby jej bardzo pomóc w karierze zawodowej. Annika postawia samodzielnie wytropić mordercę.. ... Zaprowadzi ją to do miejsc w jakich nigdy nie spodziewała się znaleźć, do świata sztokholmskich sex-clubów i szemranych interesów... Musi także odpierać ataki redakcyjnych "koleżanek", które chciałyby przypisać sobie jej sukcesy. Wszystko wskazuje na to, że w zabójstwo może być zamieszany znany polityk... Atmosfera coraz bardziej gęstnieje, trudno powiedzieć czy to Annika tropi mordercę, czy też sama jest tropiona... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Liza Marklund
  • 2010
  • 2
  • 488
  • 209
  • 134
  • Czarna seria
  • 978-83-7554-2-233
  • 9788375542233
  • Y9263

Recenzje czytelników

Idealna na zimowe wieczory!!!!

Ocena:
Autor:
Data:
Wszyscy znamy H. Ch. Andersena, Karen Blixen, Astrid Lindgren czy Henninga Mankella, jest ich tak wielu znanych pochodzących właśnie z północy kontynentu, a jednak czasem temu nie dowierzamy sądząc po ich twórczości. Gdyż tyle w niej ciepła, choć czasem i smutku, mimo wszystko świeci tam słońce. W Skandynawii słońce świeci krótko, ale intensywnie, lato jest upalne choć trwa mgnienie oka ... I właśnie podczas mojej ostatniej letniej podróży natrafiłam na książki Lizy Marklund – autorski serii bardzo popularnych w Szwecji kryminałów, książek skądinąd bardzo odpowiednich na letnie wakacje.
Liza dała tchnienie życia pewnej szwedzkiej dziennikarce Annice Bengtzon – strojąc ją na kartach swoich książek na główną bohaterkę wydarzeń. Zmierza się ona z przerażającymi zbrodniami, pracując jednoczenie dla wydawnictwa i próbując być dobrą matką. W „Studio sex” Liza odpowiada na pytanie co zrobić by ze zwykłego gryzipiórka i stażysty przynoszącego kawę i piszącego nekrologi i ogłoszenia drobne stać się dziennikarzem „pełną gębą”. Po prostu trzeba znaleźć się w odpowiednim momencie, w odpowiednim miejscu i bez większego zastanowienia wykorzystać nadarzająca się szansę na sukces. I tak też czyni jej bohaterka Annika Bengzton. Pokazuje ją jako nowicjuszkę, ale zarazem jako bezczelną dziennikarkę dążącą uparcie do celu. Widzimy tu odwieczny konflikt sumienia być dobrym czy złym dziennikarzem, być paparazzim czy grzecznym fotografem. Marklund świetnie ukazuje rozterki młodej kobiety, która mimo właściwości swojego zawodu jest czuła na świat, ale też nie pozwala by stać się czyjąś marionetką. Moim zdaniem to książka o kobiecie walczącej o dobro, tym czym potrafi i umie, walczącej o to by jej własne prywatne życie było równie udane jak i zawodowe.
Z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki Lizy Marklund, która pokazuje nie tylko piękne oblicze Skandynawii, ale także jej te najmroczniejsze i najbardziej ciemne zaułki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena