Koszyk 0
Opis:
Wydaje się, że w okresie przedświątecznym lista obowiązków pani domu nie ma końca. Dlatego w tym roku Joy, Laura i ich przyjaciółki z klubu robótek ręcznych decydują się na strajk. Jeśli ich mężowie i dzieci oczekują wystawnych Świąt, muszą zająć się wszystkim sami. Bojkot świątecznych obowiązków zaczyna żyć własnym życiem, gdy pewna reporterka nagłaśnia sprawę w gazecie i do strajku przyłącza się więcej kobiet.
Mniej Więcej
  • Sheila Roberts
  • 2011
  • 350
  • 215
  • 135
  • 978-83-7799-385-9
  • 9788377993859
  • ZACOY

Recenzje czytelników

Gorączka świątecznej nocy

Ocena:
Autor:
Data:
Gorączka świątecznej.. nie, nie nocy. Gorączka świątecznych przygotowań, szał zakupów, gruntowne porządki, rodzinne powinności i godziny spędzone w kuchni. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia pochłaniają bez reszty niejedną Panią domu.
Codziennych obowiązków, nie tylko tych związanych ze świętami nie brakuje członkiniom Klubu Robótek Ręcznych z miasta o wdzięcznej nazwie Holly. Ale tym razem Święta w Holly będą wyglądały zupełnie inaczej. Klubowiczki, pod przewodnictwem Joy ... a za nimi wiele Pań z całego miasta STOP i ogłaszają strajk.
Świąt nie będzie. Świąt nie będzie?! Będą – pod warunkiem, że przygotowaniami zajmą się ich mężowie. Okaże się to dla nich nie lada wyzwaniem.
Powieść wspaniale oddaje nastrój Świąt Bożego Narodzenia w wersji amerykańskiej, ale poruszany w niej problem na pewno ma zasięg ogólnoświatowy. To propozycja lekka i zabawna, ale skłania też do refleksji. Co jest ważne, a co ważniejsze w obchodzonych przez nas Święta i czy na pewno wszystkie punkty z listy zadań koniecznych do zrobienia przed świętami są niezbędne? Może świąteczny szał może być nieco mniej szalony…
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Koszmarne święta

Ocena:
Autor:
Data:
Zbliżają się święta. Gonią mnie potrawy i czas. Masa sprzątania i gotowania jeszcze przede mną. A przecież życie się toczy na bieżąco. Jeść coś trzeba, trzeba zajmować się codziennymi obowiązkami. Święta to nie wszystko. I właśnie “Strajk na Boże Narodzenie” to wyśmienita lektura na ten zwariowany czas. Pozwoli nam zupełnie oderwać się od obowiązków, odpocząć po dniu wielkich przygotowań świątecznych. A może po zapoznaniu z historią wiele z nas zdecyduje się na strajk ... Chyba warto sobie wszystko przekalkulować i zastanowić się nad zaletami i wadami takiego strajku, o którym mówi Sheila Roberts w swojej niemożliwie świątecznej książce.

Autorka sprawiła, że chętnie zagłębiałam się w lekturze. Dzięki niej nabrałam siły na kuchenne walki, które na mnie czekają w najbliższym czasie. W zasadzie Sheila Roberts Ameryki nie odkryła. Niczym mnie nie zaszokowała. Pokazała jedynie, że niestety okres przedświąteczny to ogromne szaleństwo pełne gorączkowych chwil. To zawsze kobiety wychodzą ze swojej skóry by wszystkim domownikom, najbliższym i gościom dogodzić. Okazuje się to być niezłym wyzwaniem, a czara goryczy może się łatwo się przelać. Wtedy niejedna gospodyni domowa powie: dość.

A dzieje się tak, bo mężczyźni często umniejszają kobiece zasługi, nie zauważają ile pracy i trudu kobiety wkładają by wszystko dopiąć na ostatni guzik i oczarować pysznymi potrawami, smacznymi ciasteczkami wszystkich przy stole. Kobiety zaczynają mieć po kokardy wszystkiego. Wszystkie obowiązki świąteczne zrzucają na swoich mężów, a same zamierzają brać z życia co najlepsze i ten gorący czas spędzić odmiennie niż zwykle. Czy fortel kobiet uda się? A może same zapędzą się w kozi róg?

Polecam, bo jest to wyjątkowo świąteczna lektura, pełna zimowego uroku i smacznych potraw. Krzepi serca, podnosi na duchu i daje wiele wytchnienia. Jest to lekka powieść z przymrużeniem oka, tendencyjna i z happy endem, a mimo to warto po nią sięgnąć, gdyż gwarantuje dobrą zabawę. Poza tym nic tak nie wprawia w bożonarodzeniowy nastrój jak historia z choinką w tle. I chyba nie muszę dodawać, że sama okładka zachęca i nęci. To idealna lektura do przepysznie słodkich ciasteczek i mocnej kawy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena