Koszyk 0
Opis:
Najnowsza powieść autorki, której książki do tej pory wydano w 46 krajach, w łącznym nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy. Po tym, jak Kitty Logan niesłusznie oskarżyła w programie telewizyjnym niewinnego człowieka, jej kariera dziennikarska wali się w gruzy. Jedyną osobą, która wciąż w nią wierzy, jest jej mentorka, szefowa i zarazem przyjaciółka Constance Dubois. Niestety, Constance ma zaawansowanego raka. Kitty podziwia ją i szanuje najbardziej na świecie, ale ma wielkie opory przed tym ... by zobaczyć ją w takim stanie. W końcu jednak pokonuje lęk i odwiedza ją w nadziei, że pozna odpowiedzi na swoje pytania i rozwieje wątpliwości. Constance opowiada jej o pewnej historii, którą od dawna chciała się zająć, ale nie pozwoliły na to inne dziennikarskie obowiązki. Prosi Kitty, by ta odszukała teczkę z listą zawierającą imiona i nazwiska stu osób. Kitty nie zna żadnej z nich, nie wie nawet, czy cokolwiek je ze sobą łączy. Na prośbę umierającej przyjaciółki podejmuje się najtrudniejszego i - jak się okazuje - najciekawszego zadania w swojej dziennikarskiej karierze. Prawda, do której w końcu dociera, jest nie tylko fascynująca, lecz także głęboko poruszająca. Życie Kitty już nigdy nie będzie takie jak przedtem… Ta powieść nie tylko wzrusza, ale i podnosi na duchu, pokazując, że dobro - choć niekiedy głęboko ukryte - jest w każdym z nas. Cecelia Ahern (ur. 1981), irlandzka pisarka i producentka telewizyjna, autorka licznych bestsellerów wydawanych w kilku językach na całym świecie. Zadebiutowała w roku 2004 powieścią PS Kocham Cię, na podstawie której zrealizowano cieszący się ogromną popularnością film. Cecelia ma dwoje dzieci, mieszka w Dublinie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cecelia Ahern
 • 2014
 • 1
 • 448
 • 205
 • 130
 • *, 9788377586105
 • 9788377586105
 • ZBCAZ

Recenzje czytelników

Sto imion - sto historii

Ocena:
Autor:
Data:
Cecelia Ahern to irlandzka pisarka, której popularność przyniosła już debiutancka powieść PS.KOCHAM CIE. Na podstawie książki nakręcono film pod tym samym tytułem. Sto Imion to najnowsza powieść autorki.

Dziennikarska kariera Kitty Logan wisi na włosku. Szukając sensacyjnego materiału na program, dziewczyna oskarżyła niewinnego człowieka o przestępstwo seksualne. Tym samym zniszczyła życie mężczyzny, a także swoje życie zawodowe. Jedną z nielicznych osób ... która wciąż wierzy w Kitty jest jej śmiertelnie chora przyjaciółka Constance. Przed śmiercią przekazuje młodej dziennikarce tajemniczą listę stu nazwisk, która ma stanowić temat artykułu. Czy Kitty rozwiąże zagadkę osób z listy i dowie się, co je łączy? Czy pomoże się jej to zrehabilitować? Jaką rolę w jej życiu odegrają nowi znajomi?

Poruszająca i tajemnicza -te dwa słowa najlepiej określają powieść Cecelii Ahern. Oczywiście oprócz nich przychodzi mi na myśl wiele innych, ale tamte dwa nasuwają mi się jako pierwsze. Sto Imion to książka nieprzewidywalna. Tak naprawdę do samego końca nie potrafiłam odgadnąć, jak autorka chce ją zakończyć, co nam ofiaruje. Każda strona była niespodzianką. Wszystko razem złożone w całość, stało się wyjątkową historią dziewczyny, która popełniła wielki błąd i teraz musi zapłacić za to bardzo wysoką cenę. Nie tylko w życiu zawodowym, ale także w osobistym. Podążając za listą stu nazwisk stworzoną przez swoją nieżyjącą przyjaciółkę, poznaje wyjątkowych ludzi i ich niezwykłe losy. Ale przede wszystkim poznaje samą siebie, dojrzewa i zmienia się.

Co chce nam przekazać Cecelia Ahern w swojej najnowszej powieści? Najprościej rzecz ujmując to, że każdy z nas ma do opowiedzenia swoją historię. Każdy z nas jest interesujący, gdyż jesteśmy odbiciem swoich doświadczeń, umiejętności i uczuć. Za każdym "tematem" stoi żywy człowiek, który ma coś do opowiedzenia i przekazania. Warto poświęcić kilka chwil, by go wysłuchać i poznać - nie powierzchownie, jak to na ogół czynimy, ale bliżej, intensywniej.

Sto Imion to ciepła i poruszająca opowieść, która nie jeden raz wywoła uśmiech na waszych twarzach, ale także i niejedną łzę wyciśnie z oka. To książka obok której nie można przejść obojętnie.

ps. A do tego - muszę to napisać - jest tak pięknie wydana, że trudno oderwać oczy od okładki!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Piękna i inteligenta historia

Ocena:
Autor:
Data:
Dla Kitty Logan liczyła się tylko kariera dziennikarska. Zaślepiona ambicją i pragnieniem poklasku, nie zważała na uczucia innych i tropiła sensację, aż pewnego razu przekroczyła granicę, nie sprawdziła materiału. Zatrudniająca ją stacja straciła mnóstwo pieniędzy i zawiesiła ją w obowiązkach. Również redakcja magazynu, w którym pracuje, planuje zrobić to samo. Jedyną szansą na powrót do zawodowego życia, a także do odzyskania szacunku do samej siebie, jest podjęcie się intrygującego zadania ... napisania artykułu na podstawie pomysłu swojej umierającej przyjaciółki i zwierzchniczki. Mając w ręku listę stu imion, Katty musi odnaleźć klucz, który łączy te osoby. Nie jest to ani łatwe, ani przyjemne, ponieważ nadszarpnięta opinia nie ułatwia jej pracy z ludźmi. Jednak dziewczyna jest na tyle zdesperowana, że nie zamierza się poddać, i dobrze, bo poznając ludzi z listy, zaczyna widzieć swoje życie z innej perspektywy.

Na pierwszy rzut oka historia wydaje się niesłychanie banalna. Ileż to razy czytaliśmy o niespodziewanych sytuacjach, które nagle zmieniają życie bohatera o 180 stopni, teoretycznie w tym temacie nie ma nic zaskakującego, ale czy tak naprawdę chodzi o zaskoczenie? Raczej nie, tego typu historie pokazują, jak ważne są w życiu wartości moralne, jak wielkie znaczenie ma poszukiwanie własnego szczęścia, i że każdy z nas jest wyjątkowy. To w takich historiach jest najpiękniejsze, zachwycające przesłanie i związane z nim emocje. „Sto imion” ma oba te elementy, dlatego powieść Cecelii Ahern (P.S. Kocham Cię, Podarunek, Pamiętnik z przeszłości)  rewelacyjnie się czyta, nawet pomimo tego, że momentami skupienie na niektórych postaciach, wywołuje pewne zniecierpliwienie, to jednak piękny styl autorki, zabawne dialogi i sytuacje, a także interesujące spostrzeżenia, sprawiają, że powieść jest zachwycającą lekturą, która bawi i wzrusza, do tego stopnia, że wyciska łzy, w każdym razie na mnie tak działała. Poza tym, sympatycznych bohaterów, poza kilkoma osobnikami, bardzo łatwo polubić. Nawet Kitty, o ile na początku wydaje się zadufaną i myślącą tylko o sobie panienką, z czasem staje się życzliwą istotą, która dzięki swoim działaniom i coraz większej szczerości, zyskuje w naszych oczach. Tak, szczerość to jeden z wielu atutów tej historii. To dzięki niej jest tak naturalna, tak prawdziwa, że czytając zatracamy się w opowieści, która mimo pozorów łatwej lektury, jest historią poruszającą trudne tematy, podkreślającą istotę - z pozoru - nieważnych chwil i, co więcej, dającą nadzieję. „Sto imion” to moja pierwsza książka Cecelii Ahern, ale z całą pewnością nie ostatnia, ponieważ interesująca opowieść o ludziach poruszyła moje serce i wierzę, że każda inna książka tej autorki ma podobną moc, dlatego wszem wobec ogłaszam, że od dziś jestem fanką Ahern, samo przez się gorąco polecam „Sto imion”, bo jest to piękna i inteligentna powieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena