Koszyk 0
Opis:
Tom 2 nowej bestsellerowej serii Przeznaczenies Jedi. Galaktyczny Sojusz wciąż liże wojenne rany. To dla starożytnych Sithów doskonały moment, by upomnieć się o władzę... Przerażająca przemiana Jacena Solo w bezwzględnego Lorda Sithów nawet po jego śmierci kładzie się cieniem na losach posłanników Jasnej Strony. Rycerzy Jedi gnębi tajemnicza choroba, a Luke Skywalker przebywa na dobrowolnym wygnaniu. Żądna władzy admirał Daala wykorzystuje sytuację ... oskarżając Zakon i podważając jego autorytet w oczach obywateli Sojuszu. Jednak galaktyce grozi inne, poważniejsze niebezpieczeństwo. Przed wiekami statek Sithów rozbił się na odległej jałowej planecie - i chociaż jego załoga miała nikłe szanse na przetrwanie, przeżyła. W ciągu tysiącleci Sithowie urośli w siłę, pielęgnując tradycje Ciemnej Strony Mocy. Już wkrótce Zapomniane Plemię znów sięgnie gwiazd, aby zawładnąć galaktyką. Na ich drodze może stanąć tylko jeden człowiek... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Christie Golden
 • 2011
 • 1
 • 304
 • 190
 • 123
 • 978-83-241-4033-6
 • 9788324140336
 • ZA9RQ

Recenzje czytelników

Przeznaczenie Jedi - odcinek 2 z 9

Ocena:
Autor:
Data:
Zakon Jedi przechodzi kryzys. Przeobrażenie się Jacena Solo w Dartha Caedusa, rzuciło cień na tych, którzy używają Mocy w dobrych i słusznych celach. Zarzuty postawione Luke'owi spowodowały, że udał się on na dobrowolne wygnanie. Natasi Daala, obecna przywódczyni Sojuszu, wykorzystuje swoją niechęć do Jedi, by podważyć zaufanie do Zakonu w społeczeństwie.

Nie mogący wtrącać się w sprawy Jedi Luke wyrusza na wyprawę ... mającą na celu odkrycie prawdy i sił stojących za przejściem Jacena na Ciemną Stronę. Oznacza to wyruszenie do Kathol Rift i dogadanie się z obcą rasą, która chce zarówno zniszczyć przybyszów z innych światów, jak i rozmawiać z nimi. Tymczasem na Coruscant Jysella Horn, rycerz Jedi, walczy z tym samym tajemniczym otępieniem, które "zaraziło" jej brata, Valina, i próbuje uwolnić się z rąk policji Daali.

Han i Leia walczą z obłąkanym Jedi, zdecydowanym na wszystko. Nawet Wielki Mistrz Kenth Hamner wydaje się uginać przed żelazną wolą Daali - za cenę całego Zakonu.

Ale nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo. Wiele wieków wcześniej statek Sithów rozbił się na nieznanej, niezbyt zaawansowanej technologicznie planecie, a rozbitkowie, w ciągu stuleci jakie minęły, utworzyli nowe rodziny i było ich coraz więcej. Również Ciemna Strona, której używali, odrodziła się. Nadchodzi czas, kiedy owo zaginione plemię Sithów wyruszy na podbój galaktyki, wypełniając swoje przeznaczenie jako zdobywcy i władcy. Tylko jedna osoba stoi na drodze do ich przeznaczenia - nazwisko to zdradziła im Moc, a brzmi ono: Skywalker.


Drugi tom serii "Fate of the Jedi" tak samo jak pierwszy podzielony jest na trzy wątki. Pierwszy z wątków jest kontynuacją podróży po galaktyce Luke'a Skywalker i jego syna. Dzięki temu otrzymujemy kolejny raz ciekawe informacje odnośnie następnego ugrupowania władającego Mocą, które wiele lat temu podczas swojej podróży odwiedził młody Jacen Solo. Ten zabieg sprawia, że poszerzane zostaje znane nam uniwersum Gwiezdnych Wojen w sposób stosunkowo bezpieczny - wchodzimy bowiem w rejony do tej pory niezagospodarowane, które nie mogą się kłócić z wcześniejszymi pozycjami.

Drugi z wątków również jest bezpośrednią kontynuacją wątku z pierwszego tomu. Przedstawia nam on to co się dzieje z Jedi na Coruscant, jak rozwija się ich kolejny konflikt z biurokracją oraz tajemniczą chorobą toczącą kolejnych Rycerzy.

Trzeci z wątków jest natomiast nowością, obiecywanym jeszcze przed wydaniem nawiązaniem do zestawu opowiadań "Zaginione Plemię Sithów". Przedstawia on losy potomków załogi statku, z którym styczność mieliśmy w opowiadaniach J.J. Millera. Historia ta jest chyba najciekawszym elementem tej książki, niestety chyba nie do końca przemyślane zostało jej wprowadzenie do powieści. Jest bardzo ciekawa, i choć zdaje się być przynajmniej na razie kompletnie oderwana od całej serii - kolejne tomy zatrą to wrażenie.

Cecha charakterystyczną całej serii "Przeznaczenie Jedi" jest ogrom wątków, postaci, wydarzeń, odwołań do starszych pozycji i połączeń miedzy nimi. Sprawia to, że książkę ciężko czytać nie znając innych pozycji z tego uniwersum, a niemożliwym jest czytanie jej w oderwaniu od całej serii. Bo tak naprawdę cała seria to jedna historia, podzielona równiutko na 9 tomów.

Polecam wszystkim fanom uniwersum.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena