Koszyk 0
Opis:
Seria Star Wars Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… Seria, która zachwyci fanów Star Wars. Obowiązkowa lektura dla tych, z którymi jest Moc… Wartka akcja, ciekawie skonstruowane postaci, fascynujące światy i odwieczna walka dobra ze złem. Książki z serii opowiadają historię nie tylko znanych z filmowej sagi bohaterów takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale takż ... e mniej znanych postaci z uniwersum Star Wars. Czytelnik będzie miał okazję poznać jeszcze więcej fascynujących szczegółów dotyczących galaktyki, w której rozgrywa się akcja książek. Autorzy zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz Mocy, która drzemie w każdym z nas… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • PaUL S. Kemp
  • 2015
  • 364
  • 202
  • 135
  • 97883280-2698-8
  • 9788328026988
  • ZD0CV

Recenzje czytelników

Lordowie Sithów

Ocena:
Autor:
Data:
9/10 książkę czytało mi się bardzo dobrze chociaż może wynikać to z tego, że po Tarkinie byłem pozytywnie nastawiony na historię rozwoju rebelii wobec Imperium. Tutaj mieliśmy pokaz jej możliwości w pełnej krasie, a przynajmniej na tym poziomie rozwoju. Rozmówki Vadera i Imperatora interesujące, a nawet małe odwołania do tradycji sithów jak język starożytny. Mogło być lepiej, a szczególnie atak w przestrzeni moim zdaniem poszedł zbyt łatwo na korzyść ruchu oporu.
Czy ta recenzja była przydatna?

Recenzja - Świat Star Wars

Ocena:
Autor:
Data:
Akcja powieści dzieje się około 8 lat po zakończeniu wojen klonów i powstania Imperium. Na jednej z planet podporządkowanych Imperium rodzi się ruch oporu, który nosi nazwę ''Wolny Ryloth" i dowodzi nim Cham Syndulla. Buntownicy starają się wyprzeć imperialne wojska z ich planety np. porywając transporty z bronią. Gdy pewnego dnia rebelianci dowiadują się ... że na ich planetę ma przybyć Imperator we własnej osobie wraz z Darthem Vaderem rozpoczynają przygotowania mające na celu zabicie obu Sithów...

Po początkowo kilku nudnych rozdziałach i mozolnie rozwijającej się akcji czytelnik dostaje bardzo dobrze napisaną przygodówkę! Wydarzenia, które rozgrywają się na planecie Ryloth oraz w jej przestrzeni kosmicznej są podzielone na 3 główne wątki: działania członków Ruchu Wolnego Ryloth, historia pułkownika Belkora Draya, który chce zostać moffem, zaś trzeci wątek opowiada o Imperatorze i Vaderze. Ten ostatni zostaje poddany testowi zaufania.

Buntownikami dowodzi znany nam z serialu "Wojny klonów" Cham Syndulla, który jest również ojcem znanej z serialu "Rebelianci" Hery Syndulii. Twi'lek jest jedną z najważniejszych osób tworzących tę opowieść. Cham jest urodzonym planistą – bardzo szybko potrafi ułożyć plan działania dla grupy rebeliantów. Jest inteligentny, chce jak najbardziej dokopać Imperium i wyrządzić jak największe szkody dla nich (jego mottem jest stwierdzenie:"Nie jestem terrorysta tylko wojownikiem o wolność.") Jego partnerką jest była niewolnica Isval, która nie może sobie poradzić z traumą z przeszłości. Rebelianci mają w szeregach Imperium swojego pomocnika – pułkownika Belkora Dray'a, który jest prawą ręką pierwszej w uniwersum Star Wars lesbijki – moff Delian Mors. Kobieta kiedyś straciła swoją żonę i teraz swoje smutki topi w alkoholu. Dzięki temu Belkor widzi swoją szansę awansu na jej stanowisko.
Imperator i Lord Vader, jedna z mocniejszych stron książki. Uczeń Imperatora zostaje poddawany ciągłym testom ze strony swojego mistrza. Doprowadza go do pewności, że złość, nienawiść i potęga pomogą mu osiągnąć spokój i równowagę. Ostatecznie obaj zostają rzuceni w wir walki. Czytelnik dostaje zatem bardzo dobry pokaz potęgi Ciemnej Strony Mocy.

Podsumowanie:
Książka to bardzo dobra przygodówka, którą bardzo dobrze się czyta. Mimo kilku pierwszych nudnych rozdziałów, przez które można bardzo łatwo przebrnąć powieść czyta się doskonale. Zdecydowanie polecam tą pozycję fanom Ciemnej Strony Mocy, Vadera, Imperatora oraz tym, którzy chcą poznać ich potęgę.

Ogólna ocena: 8,5/10
Dialogi: 7,5/10
Fabuła: 8/10
Opis świata: 9/10
Opis walk: 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena