Koszyk 0
Opis:
Inni uwolnili  więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych ... zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko. Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Initium
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anne Bishop
 • 2015
 • 1
 • 512
 • 208
 • 147
 • 9788362577-41-5
 • 9788362577415
 • ZCMGS

Recenzje czytelników

♥ Mistrzostwo Pióra ♥

Ocena:
Autor:
Data:
Czyta się z zapartym tchem, nie potrafiąc się oderwać ani na chwilę. To jedna z tych książek, po przeczytaniu których, przykłada się ją do piersi, chłonąc ostatnie emocje i pragnąc od razu kolejnego tomu. Jest na tym samym, wysokim poziomie, co poprzednie tomy. Relacje Meg i Simona się zacieśniają, wciąż jednak nie ma pomiędzy nimi romansu, na który spora część czytelników tak czeka. Napięcie rośnie. Jest jednak silna więź pomiędzy nimi ... Na naszych oczach budowana jest ich relacja a także zmiana w samych bohaterach. Relacje Meg i innych mieszkańców także przechodzą wielka próbę, gdy Wieszczka doprowadzona do ostateczności sama się tnie, ryzykując nie tylko swoje życie, ale również zdrowie mieszkańców Dziedzińca. Pierwsze konflikty, pierwsze uniesienia i mnóstwo zmian. Pozycja naprawdę godna polecenia. Trzyma w napięciu i nie opuszcza do ostatnich stron. Świat i bohaterowie wykreowani na najwyższym poziomie, a każdy kolejny tom dostarcza jeszcze większą przyjemność czytania, wciąga coraz bardziej w świat Innych, wyzwala cały szereg emocji. To ten typ książek, na które się czeka z niecierpliwością. Warta jest swojej ceny. A graficy Wydawnictwa Initium po raz kolejny pokazali się od najlepszej strony, bowiem nie potrafię przestać podziwiać ich pracy, głaskać cudownie zrobionej okładki i lekkiej grafiki dodanej w środku powieści. Gorąco polecam. Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza pozycja w tym roku. Obowiązkowa seria dla każdego miłośnika dobrej fantastyki, a zwłaszcza urban fantasy na najwyższym poziomie. Jak dla mnie – MISTRZOSTWO PIÓRA.

Więcej na: www.smag-rekomendacje.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wizje

Ocena:
Autor:
Data:
Z twórczością Pani Bishop zapoznałam się już wcześniej w innej serii - "Czarne kamienie " i pokochałam ją całym sercem. Więc gdy tylko miałam możliwość przeczytania kolejnej jej książki bez wahania po nią sięgnęłam. Wprawdzie jest to tom trzeci, a nie czytałam poprzednich części, dlatego nie mogę porównać czy coś zmieniło się w stylu, tempie akcji itp.

Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Mimo. , że nie czytałam wcześniejszych części wszystko było dla mnie zrozumiałe ... Poza tym na początku znajduję "krótką historię świata" i to, co w niej było zupełnie mi wystarczyło. Czytając książkę miałam odczucie, że wszystko jest dopracowane, idealnie przemyślane, fragment po fragmencie i złączone w piękną całość. Skończyłam ją bardzo szybko i gdy odłożyłam ją na półkę poczułam pustkę...

Wszystko jest na wysokim poziomie i nie ma się do czego przyczepić, dobre tempo akcji, mimo iż szybkie nie jest, codzienne życie bohaterów dziedzińca do nudnych nie należy i nie można się przy niej znudzić.

Bardzo mi się podoba jak autorka kreuje bohaterów. Nie są to wyidealizowani, perfekcyjni ludzie, ale są tacy jak my, czyli popełniając błędy uczą się na nich. Trafne według mnie jest to też, że w książce głównie mocnym charakterem jest kobieta. W serii "Czarne kamienie" też była to kobieta, co mnie bardzo cieszy.

Oprócz postaci pierwszoplanowych są też barwne postacie drugoplanowe, zresztą jak w prawie każdej opowieści. Ale te na swój sposób są inne, są dopracowane i tak wplecione w fabułę, że nie sposób ich zapomnieć. Cała książka jest napełniona niepewnością o jutro, wiarą, że wszystko się ułoży oraz przyjaźnią i miłością. Która strona zwycięży? Dobrzy czy źli ludzie?

Bardzo mocno polecam wam tę książkę, pozycja obowiązkowa dla fanów Pani Bishop oraz dla osób, które tak jak ja nie mogą żyć bez fantastyki. Każdy znajdzie w niej to, co lubi najbardziej.

http://odkryc-tajemnice-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2015/07/33-srebrzyste-wizje-anne-bishop.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena