Koszyk 0
Opis:
Hans Christian Andersen (1805–1875) to jeden z najpopularniejszych autorów baśni dla dzieci. Dorobek jego życia liczy ponad 150 ponadczasowych dzieł, które wciąż bawią i wzruszają zarówno dzieci jak i dorosłych. W czym tkwi niezwykła moc baśni Hansa Christiana Andersena? Być może w jego prostym, lecz zarazem tak mocno dotykającym naszego wnętrza języku, a może w jego pełnych pasji i humoru bohaterach. Cóż, każdy z nas musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie ... za co kocha baśnie pana Andersena. Bo że je kocha, to pewne. Niniejszy zbiorek przedstawia siedem nieco już zapomnianych baśni Andersena. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo przypomnieć je sobie razem z nami. Ołowiany żołnierzyk Pchła i profesor Srebrny szyling Dwunastu pasażerów dyliżansu pocztowego Kwiat rumianku Igła do cerowania Len Odbiorcy: * dzieci, które dzięki kartom tej książki przeniosą się w niepowtarzalny świat baśni pana Andersena. * rodzice i dziadkowie, którzy będą mieli okazję powrócić do czytanych lub słuchanych niegdyś historii. Dlaczego warto nabyć tę książkę? * odkrywa przed nami zapomniane już dziś baśnie Hansa Christiana Andersena * przepięknie wydana, opatrzona ręcznie rysowanymi urokliwymi ilustracjami * to wyjątkowa pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego dziecka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andersen Hans-Christian
  • 2014
  • 32
  • 283
  • 220
  • 978-83-7660-952-2
  • 9788376609522
  • ZBLJS
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zapomniane, piękne baśnie

Ocena:
Autor:
Data:
Pobudzające wyobraźnię bajki żyją wśród ludzi od pokoleń. Jedne nowe, inne stare, a jednak wciąż niezapomniane. Te, które liczą dziesiątki lat są jednak najcenniejsze, ponieważ udowadniają sobą to, że przekazywane przez nie wartości są wciąż aktualne. Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych bajkopisarzy jest Hans Christian Andersen. Duńczyk urodzony w 1805 roku, chociaż nie żyje od lat, wciąż słynie z takich baśni jak chociażby „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko” czy „Królowa śniegu” ... I mogłoby się wydawać, że nie jest już w stanie nas niczym zaskoczyć, a jednak takim stwierdzeniem wiele osób można wkroczyć na błędne ścieżki myślenia. Są bowiem takie bajki Andersena, o których mało kto wie. Skrywane, zapomniane, zakurzone i milczące „żyły” w cieniu popularnych, baśniowych sióstr po to, aby teraz wyjść na światło dzienne i zatriumfować. Tak też powstała książka „Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie pana Andersena”.

Wydawnictwo „Jedność”, jak na tacy, podaje nam przepięknie wyglądający zbiór siedmiu bajek wspomnianego autora. „Dzielny cynowy żołnierzyk”, „Profesor i jego pchła”, „Srebrny szyling”, „Dwunastu pasażerów dyliżansu”, „Kwiat rumianku”, „Igła do cerowania” oraz „Len”, to przecież opowieści o raczej mało popularnych tytułach. A przecież właśnie to, co nieznane, bywa najbardziej intrygujące. Bohaterowie, bieg wydarzeń i morały, chociaż wiekiem stare, dla czytelnika okazują się czymś zupełnie nowym.

Wyobraźnia pana Andersena nie znała granic, a wrażliwość na otaczający go świat pozwoliła tworzyć niesamowite bajki, które do dzisiaj są chętnie czytanie nie tylko przez dzieci, ale także i przez człowieka dorosłego. Wzruszająca opowieść o miłości zabawek, czy też moneta mająca zdolność rozumowania. Nadając przedmiotom cechy ludzi, Hans Christian tworzył świat fikcji, pod szatą której nieraz kryją się ludzkie emocje i historie, których los niesie ze sobą jakiś morał. Bajki tegoż autora są prawdziwą skarbnicą nie tylko przygód, ale i mądrości. Stąd też warto zachęcać dzieci do ich czytania.

Zazwyczaj problemem baśni Andersena było to, że wszyscy już je znali. Toteż „Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie Andersena” są wspaniałą porcją czegoś odmiennego. Wzruszające, wywołujące śmiech, przepełnione sprytem oraz posiadające ten niepowtarzalny klimat są naprawdę warte poznania. Mogą być bowiem zaskoczeniem nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica, któremu wydawało się, że bajki tegoż autora ma w małym palcu.

To, co także cechuje omawianą książkę, to niezwykła szata graficzna. Oprawiona w twardą okładkę będzie pięknie prezentowała się na półce dziecięcego pokoju. Książeczka posiada liczne ilustracje, które przybliżają treść bajek i zachwycą niejedno oko, podobnie jak wysoka jakość papieru. Cała książka sprawia wrażenie starej, a to za sprawą niesamowitej stylizacji. Wszystkie bajki mają przybliżoną długość, a więc młody czytelnik za każdym razem dostanie taką samą porcję, tej pełnej magii, rozrywki. Wszystko to sprawia, że „Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie Andersena” mogą być wspaniałym prezentem dla młodego pokolenia, które już zgłębiło się w karty literatury, ale także i dla tej części, która się od niej raczej wzbrania. Ta książka z pewnością nie zniechęci, a wręcz przeciwnie, może zachęcić do czytania.

Dzieci, zwłaszcza w dzisiejszej dobie komputerów, powinny mieć szansę sięgnięcia po książki takie, jak ta. „Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie Andersena” to zbiór poruszających wyobraźnię, przepięknych baśni. Pisane zrozumiałym i prostym językiem z pewnością trafią w gusta małego czytelnika. Naprawdę warto przekonać się o tym kim są pasażerowie dyliżansu czy chociażby o tym, jak poradził sobie pewien właściciel pchły wśród plemion ludożerców…

Serdecznie polecam
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena