Koszyk 0
Opis:
Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1 Blisko 25 000 egzeplarzy sprzedanych w Polsce Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu… Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji. - Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś ... kogo kocha. Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia. Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała. Na ulicy… Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje... Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle. Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy. Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy. Sophie Hayes odbudowała swoje życie. Dziś ma dwadzieścia dziewięć lat, mieszka w Londynie, pracuje dla organizacji STOP THE TRAFFIK i prowadzi własną fundację The Sophie Hayes Foundation, która współpracuje z policją i pomaga kobietom zmuszanym do prostytucji. Nadal nie może publicznie pokazać swojej twarzy. Jej oprawca jest nadal na wolności. Sprzedana, jej szokująca, brutalnie prawdziwa i przerażająca opowieść o tym, jak wbrew swojej woli znalazła się w mrocznym i niebezpiecznym świecie handlu ludźmi, była szeroko komentowana w mediach. Od razu po wydaniu w styczniu 2012 znalazła się liście bestsellerów „The Sunday Times”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sophie Hayes
 • 2014
 • 3
 • 312
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4983-4
 • 9788324149834
 • ZBFUH

Recenzje czytelników

Przerażająca historia

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo polecam książkę, która oparta na faktach potrafi uświadomić kobietom, szczególnie tym młodym, szukającym szczęścia w życiu, przygody i tej prawdziwej miłości, jak łatwo można wpaść w pułapkę bez wyjścia. Jak ważne jest aby mieć dystans do ludzi. Bardzo poruszająca i dająca wiele współczucia bohaterce książki... Nieprawdopodobna opowieść, która tak naprawdę może przydarzyć się każdemu. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Historia, która może się przytrafić każdej kobiecie

Ocena:
Autor:
Data:
Każdą przeczytaną książkę oceniam na portalu Lubimyczytać.pl, takie przyzwyczajenie pozwalające później zweryfikować co czytałam, co mi się podobało i co ewentualnie mogę polecić znajomym. Jednak jaką ocenę wystawić autobiografii młodej dziewczyny, która została zmuszona do prostytucji? Słabą, bo historia sama w sobie jest okropna? Wysoką, bo uświadamiająca i otwierająca oczy? Takie książki zasługują na inną ocenę niż „w skali od 1 do 10, jak bardzo Ci się podobała?” ...

Bez względu na to jak traktować samą ocenę, książka wywiera duże wrażenie, zarówno negatywne, jak i po części pozytywne. O negatywnym nie trzeba nic mówić, natomiast pozytywne jest odkrywanie późniejszej siły i odwagi kobiety, która tyle przeszła. Z całego serca podziwiam ją za to, że potrafiła przetrwać coś tak potwornego i nadać po powrocie tym zdarzeniom sens przez udzielanie się w organizacji STOP THE TRAFFIK.

Sophie wielokrotnie powtarzała, że nie potrafi wyjaśnić dlaczego nie próbowała uciec, mimo że niektórzy klienci byli dla niej życzliwi i sami proponowali jej pomoc. Przez cały czas miała także dostęp do telefonu. W rozmowie chętnie przerwałabym jej tłumaczenia, bo cokolwiek nią wtedy kierowało, nikt nie jest w stanie tego zrozumieć jeśli sam tego nie przeżył. Możemy sobie wyobrażać jak wyglądała jej „praca”. W mojej głowie powstał wręcz bardzo rzeczywisty obraz kawałka ulicy, na którym co noc wystawała. Czułam także jej strach przed tym, że coś złego może się jej tam przytrafić. Jednak w żadnym stopniu nie byłam w stanie ocenić „racjonalności” jej działania, bo nie mam pojęcia jak sama bym się w takiej sytuacji zachowała.

Szczerze mówiąc, w trakcie czytania zdarzały się momenty, kiedy wilgotniały mi oczy. Niekoniecznie kiedy Sophie była jeszcze we Włoszech, ponieważ, tak jak ona, wyłączałam myślenie i nie do końca docierał do mnie ogrom nieszczęścia jakie ją spotkało. Dopiero ponowne spotkanie z rodziną uruchomiło u mnie „przetrawianie” całej historii i napływ współczucia dla tej dzielnej kobiety. Cudownie byłoby móc ją któregoś dnia spotkać, spojrzeć w oczy i podziękować za to, że postanowiła podzielić się swoją historią.

Nie będę oceniać tej książki w kategoriach „podobała mi się”/”nie podobała mi się”. Po prostu warto ją przeczytać, aby mieć świadomość, że takie rzeczy dzieją się na świecie. Ta kwestia, jak pokazuje nam Sophie, nie zdarza się jedynie młodym dziewczynom z biednych rodzin i krajów słabo rozwiniętych. Zdarza się to również kobietom, które w zasadzie nie różnią się niczym od nas. Także przeczytaj i przekaż dalej tę historię.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena