Koszyk 0
Opis:
 „Wypełniona burzą emocji powieść o tym, jak trudno żyćpo stracie, ale też o odwadze i nadziei”. „KIRKUS REVIEWS”Czasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, by go nieść. Ale miłośćdaje siłę, by go zrzucić…Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok temu. W dniuwypadku, w którym zginął jej przyjaciel Trent ... a na jej twarzy i cielezostały blizny. Boi się wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie jątylko brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codzienniepiszą do siebie maile.Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczonątwarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku.I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze napiasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowazapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych dozrea lizowania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć...„Realistyczna historia o bagażu przeszłości, wartości prawdy i wybaczenia,która przemówi do serca każdego młodego czytelnika”.„SCHOOL LIBRARY JOURNAL”COURTNEY C. STEVENS zadebiutowała jako pisarka w 2014 roku.Jej pierwsza powieść Faking Normal została obsypana nagrodami dlaliteratury młodzieżowej. Druga, Kłamstwa o prawdzie, wydana jesienią2015, zbiera entuzjastyczne recenzje czytelniczek Goodreads.Wkrótce ukaże się trzecia powieść młodej autorki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Courtney C. Stevens
 • 2016
 • 1
 • 272
 • 130
 • 205
 • *, 97883241-5701-3
 • 9788324157013
 • ZD99G
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Sprawy do zapomnienia...

Ocena:
Autor:
Data:
Życie Sadie diametralnie zmieniło się po tragedii, jaką przeżyła rok temu. Wtedy właśnie zginął Trent. Paczka czwórki przyjaciół rozpadła się na dobre. Teraz nasza bohaterka musi zmierzyć się nie tylko ze śmiercią przyjaciela, lecz również bliznami, które naznaczyły ją na całe życie i dwójką przyjaciół, którzy nie są w stanie patrzeć na jej twarz. Jedną osobą, która zdaje się rozumieć Sadie jest Max - brat Trenta, który jak nikt rozumie stratę. Nie ma go jednak z pobliżu, ponieważ po tragedii ... jaka dotknęła jego rodzinę, wyjechał i pozostaje im jedynie kontakt mailowy. Czy jednak podczas spotkania w realu, ta dwójka będzie się równie dobrze rozumieć?

Po "Sprawach do zapomnienia" spodziewałam się naprawdę dużo. Kiedy ujrzałam tę powieść w zapowiedziach skojarzyła mi się z fenomenalnym "Początkiem mnie i ciebie", który całkiem niedawno czytałam. Okładka utrzymana w podobnym klimacie, opis zwiastujący równie dobrą lekturę i nawet to samo wydawnictwo. Po raz kolejny przekonałam się jednak, że takie porównania nigdy nie kończą się dobrze - nastawiamy się na zbyt wiele albo nawet na konkretny typ powieść. A kiedy okazuje się ona inna niż w naszych przypuszczeniach, jesteśmy po prostu rozczarowani.

Nie zrozumcie mnie źle. "Sprawy do zapomnienia" nie jest złą książką. Wręcz przeciwnie - to piękna historia o wybaczaniu, zapomnieniu, lecz również bliznach, które na zawsze zostają w naszej duszy. Czyta się ją dobrze, jest napisana lekkim językiem, dzięki czemu zapewnia rozrywkę na 2-3 wieczory. Mimo smutnej tematyki, historia jest pozytywna i nie zostawia nas ze łzami w oczach, a z nadzieją. Jedyne czego jej brakuje to magiczne "coś", co sprawia, że niektóre książki szybko stają się naszymi ulubionymi, a inne... nie.

Akcja skupia się przede wszystkim na głównej bohaterce, jej sposobie postrzegania świata, emocjach i próbach ułożenia życia na nowo. Całość dopełnia tajemnica, którą wraz z Sadie próbujemy rozwikłać. Dziewczyna otrzymuje tajemnicze przesyłki - notatki o jej własnych sekretach, o których nie powinien wiedzieć nikt. Aby dowiedzieć się kto jest ich nadawcą, dziewczyna decyduje się wykroczyć poza strefę komfortu, a my możemy obserwować jej przemianę.

Choć udało mi się w pewnym stopniu zrozumieć Sadie i polubiłam tę postać, to nie do końca jestem w stanie zrozumieć jej przelania uczuć na Maxa. Może i logicznym jest, że stara się zbliżyć do jedynej osoby, która ją rozumie, ale w miłości chyba nie ma miejsca na logikę, prawda? Niestety, ta część powieści nie wypadła zbyt realistycznie. Dla równowagi muszę dodać, że z kolei bardzo spodobało mi się w jaki sposób autorka wykreowała postać Trenta. Nawet po śmierci był w stanie oczarować mnie swoją osobą i niejednokrotnie zaskoczyć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sprawy do zapomnienia

Ocena:
Autor:
Data:
Nie martwcie się, to nie jest książka o smutku. To przede wszystkim przestroga przed bólem i łzami samotności. Sadie po wypadku ucieka od przyjaciół i rodziny, izoluje się i przeżywa wewnętrznie wszystko to, co powinna wyrzucić na światło dnia, by przemyśleć to i zaakceptować los, którego nie da się już odwrócić. Jednie Max, brat Trenta potrafi do niej dotrzeć za sprawą maili, które wymieniają między sobą każdego dnia. Chłopak doskonale rozumie ból dziewczyna ... a ona może znaleźć oparcie w słowach kogoś, kto stanowi namiastkę ukochanej osoby. Max pozwala na to, by zza chmur wyjrzało słońce, jednak chwile szczęścia są bardzo ulotne. Wirtualne wyznania w końcu zmieniają się w prawdziwe spotkanie, gdy Max powraca w rodzinne strony. I tutaj na nowo rodzi się historia, która może zapoczątkować szereg zmian. Jednak nim to nastąpi Sadie musi zmierzyć się z listą wyzwań, którą stworzyła. Czy pomoże jej to zapomnieć o przeszłości?

"Sprawy do zapomnienia" to mądra i bardzo przemyślana opowieść o zwykłych ludziach w niecodziennej sytuacji. A jednak możliwej i bardzo wiarygodnej. Kto wie, co czeka na nas za rogiem? Jaką przyszłość szykuje dla nas los? Wiele w tej książek emocji i jeszcze więcej wartości, których poznanie może trafić do Waszego serca. Poznacie tutaj znaczenie prawdy, siłę przyjaźni i ból związany z kłamstwami. Jaką siłę ma moc wybaczania i jak trudne do zniesienia są wydarzenia z przeszłości? Pozwólcie historii płynąć swobodnym rytmem a nie rozczarujecie się historią, jaka na Was czeka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena