Koszyk 0
Opis:
Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców.  Akcja powieści rozgrywa się w dwóch światach: jeden to sielska miejscowość przygraniczna - Mielnik nad Bugiem, gdzie do tej pory nie działo się nic oprócz lokalnych skandali, a życie płynęło leniwie, drugi - to high life stolicy, w któ ... rym żyje najpopularniejsza aktorka polskich seriali - Nina Frank. Prawdę o niej poznajemy z dziennika internetowego, który zaczyna prowadzić w pewnym momencie swego pełnego skandali życia. Dowiadujemy się o jej dwuznacznej drodze do kariery, licznych kochankach, nałogach, różnego kalibru świństwach i grzeszkach. Jednocześnie w swoim życiu odgrywa role szczęśliwej i dobrej - jak grana przez nią postać zakonnicy Joanny, która przyniosła jej pieniądze i sławę. Kochają ją miliony telewidzów i wierzą w wykreowany wizerunek. Te dwa światy przeplatają się przez całą książkę, by spotkać się w kulminacyjnym punkcie akcji, gdy dochodzi do wyjaśnienia zagadki śmierci Niny Frank.  Kiedy aktorka zostaje znaleziona w swoim dworku nad Bugiem martwa, do Mielnika nad Bugiem przyjeżdża Hubert Meyer - profiler policyjny i zaczyna po kolei odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank i próbując stworzyć profil jej mordercy, Hubert Meyer analizuje także swoje życie, atakują go wspomnienia i przy okazji badania zbrodni dociera do skrywanych przed sobą własnych tajemnic. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Katarzyna Bonda
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 175
 • 110
 • *, 97883287-0442-8
 • 9788328704428
 • ZD7MT

Recenzje czytelników

Świetny polski kryminał

Ocena:
Autor:
Data:
Po pierwsze brawa za głównego bohatera, który jest profilerem - nikt tak nie potrafi zgłębić mrocznych myśli zabójcy niż osoba psychologa śledczego, dzięki tej postaci mamy okazję wniknąć w pokręcony i wynaturzony umysł, starannie przetrząsamy miejsce zbrodni, poznajemy ofiarę by odpowiedzieć na pytania: jak, dlaczego i kto zabił? Uważam to za fantastyczny pomysł - do tej pory nie został on wykorzystany w tego typu literaturze, a ukazuje on zbrodnie z nieco innej perspektywy ... Sam Meyer jest postacią godną uwagi - oddany swojej pracy, w której sprawdza się znakomicie, ale cena, jaką będzie musiał zapłacić będzie wysoka.
Następną zaletą książki jest narracja Niny Frank, która przeplata się jakby z fabułą powieści - mamy obraz jej życia zanim została aktorką, a jej losy są równie ciekawe i intrygujące co rozwiązywanie zagadki jej śmierci. Pozwoliło to również spojrzeć na nią z trochę innej strony, urozmaiciło akcję i wtrąciło do całości barwnych szczegółów.
Od książki otrzymałam wszystko to, co wiąże się z gatunkiem kryminału - jest trzymająca w napięciu akcja, intrygująca zagadka i wstrząsające fakty dotyczące zbrodni, wszystko to oprawione we wdzięczną formę i lekki styl autorki.Postacie są umiejętnie wykreowane, nawet te, które pojawiają się na dalszym planie powieści.
Jedyne, co nieco rzutuje na odbiór lektury to zakończenie, odrobinę przeciągane, sprawia wrażenie jakby "doklejonego" na siłę, myślę, że spokojnie książka mogłaby być krótsza o te ostatnie strony, nie wnosiły one nic do samej historii, były zbędne.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"SPRAWA NINY FRANK" KATARZYNA BONDA

Ocena:
Data:
Katarzyna Bonda bardzo ciekawie i wielowymiarowo opisuje swoje książkowe postaci. Opisy miejsc zbrodni i zdarzeń także robią duże wrażenie. Daje to wrażenie jakbyśmy czytali nie tylko powieść kryminalną, ale także powieść przygodową. To jednak zależy od tego, kto co lubi. Mi osobiście daje to lepszą możliwość poznania bohaterów i miejsc, w których toczy się akcja książki.

Fabuła książki nie jest specjalnie oryginalna ... Wielka gwiazda telewizji Nina Frank zostaje znaleziona martwa we własnym domu przez listonosza. Sytuacja odkrycia zwłok kobiety została napisana przez Bondę w sposób niezwykle ciekawy. Otóż listonosz niczym odkryje ciało aktorki, postanawia puścić wodze wyobraźni. Znajdując się w domu aktorki w celu dostarczenia poczty snuje erotyczne fantazje zostawiając swoje ślady biologiczne. Niestety gdy odkrywa ciało jest już za późno. W panice ucieka z miejsca zbrodni i dopiero po upływie kilku godzin dobrowolnie zgłasza się na policję, aby złożyć zeznania. Na miejsce zbrodni udaje się komendant miejscowego posterunku ze swoimi podwładnymi. Do śledztwa włącza się także policja z miasta, gdyż jakby nie było zamordowana to sławna osoba.

Do śledztwa zostaje także przydzielony sławny psycholog śledczy Hubert Meyer, który boryka się z problemami osobistymi. Według komendanta wyjazd na prowincję może pomóc je rozwiązać. Po przybyciu na miejsce komisarz zaczyna sporządzać portret psychologiczny ofiary i zabójcy.

Początek książki jest naprawdę znakomity i wciąga czytelnika. Potem następuje pewne rozczarowanie, gdyż wszystko słabnie a poziom emocji opada. Rozwiązanie zagadki można wydedukować już w połowie książki a jej rozwikłanie jest zupełnie pozbawione sensu zupełnie jak dwa ostatnie rozdziały, które dodatkowo wydają się być zupełnie niepotrzebne.

"Sprawa Niny Frank" jest przeciętnym debiutem. Bonda posiada dobry warsztat, umie zaplanować akcję lecz niestety nie umie jej przyspieszyć co sprawia, że akcja czasami niemiłosiernie się wlecze. Powieść nie powala na kolana. Kryminał powinien wywoływać emocje, a tu niestety tego nie ma w odpowiedniej ilości. Jednak zamierzam przeczytać kolejne jej książki, może ta akurat jest jakaś wyjątkowa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena