Koszyk 0
Opis:
Bezlitosna walka wywiadów z zakazaną miłością w tle! Druga wojna światowa. Z dala od pól bitewnych toczą się tajne zmagania o powojenne łupy terytorialne. W gabinetach Moskwy, Berlina i Londynu zapadają decyzje, na kim się w tej rozgrywce oprzeć, a kogo z niej wyeliminować. Major GRU Dmitrij Sokołow ma zorganizować zamach na przywódcę jednego z państw sojuszniczych. Porucznik Marietta von Reimer z Abwehry otrzymała zadanie, by do tego nie dopuścić. Rozpoczyna się gra ... w której stawką jest nie tylko to, komu uda się wykonać zadanie, ale także ich osobiste losy. Ktoś musi zdradzić, ktoś musi ulec... Sytuacja się komplikuje, gdy do akcji wkracza podwójny agent MI6. Autorami tej opartej na faktach powieści sensacyjnej są Tadeusz A. Kisielewski, politolog i historyk, autor takich bestsellerów jak Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego (Rebis 2005) i Zabójcy (Rebis 2006), oraz filmowiec Mariusz Kata, producent kreatywny, absolwent Szkoły Wajdy i Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tadeusz A. Kisielewski, Mariusz Kata
 • 2013
 • 1
 • 220
 • 215
 • 135
 • 978-83-7510-992-4
 • 9788375109924
 • ZAY0O

Recenzje czytelników

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Spotkanie pod Skałą, to doskonała powieść szpiegowsko-sensacyjna z niezwykle silnym wątkiem polskim. Cechą charakterystyczną opowieści jest perfekcyjne wymieszanie faktów historycznych z literacką fikcją. Książka wydano nie bez kozery latem tego roku, prawie dokładnie w 70. rocznicę śmierci gen. Sikorskiego. Generał zginął w Gibraltarze 04 lipca 1943r. podczas powrotu z inspekcji sił Armii Polskiej na Wschodzie. Razem z nim w katastrofie samolotu, który spadł do morza o godzinie 23:07 ... 16 sekund po wystartowaniu, zginęła jego córka (według wersji oficjalnej) i szef sztabu Naczelnego Wodza, Tadeusz Klimecki oraz podobno siedem innych osób (kilku ciał nie odnaleziono).
Autorzy (jeden historyk, drugi filmowiec) wybornie zadbali o wierne oddanie detali epoki i okresu II wojny światowej. Bardzo przystępnie, nawet dla całkowity laików w zakresie historii, snują opowieść o tygodniach poprzedzających zamach, opowiadają o samym generale i jego córce oraz najbliższych współpracownikach. Wojenne stolice - Berlin, Moskwa, Londyn, ożywają na kartach powieści niczym w najlepszym historycznym filmie.
Ogromnym plusem książki są niezwykle wyraziści, w dużej części prawdziwi bohaterowie. Postacie prawdziwe mieszają się z tymi fikcyjnymi. Wszystko jednak jest tak dograne, połączone ze sobą, że idealnie się zazębia, brak jakichkolwiek zgrzytów.
Ogromny plus należy się autorom za odmalowanie sylwetek dwójki szpiegów (rosyjskiego i niemieckiego) oraz generała Sikorskiego.
Jednak najciekawszą postacią jest córka generała Sikorskiego, Zofia Leśniowska, która od samego początku wojny trwała przy ojcu. Była dla niego nie tylko córką, ale i szefem jego gabinetu oraz tłumaczem.Bardzo ciekawie odmalowana, niezwykle silna, inteligentna, ale i kobieca postać.
Katastrofa lotnicza w Gibraltarze, w której zginął generał Władysław Sikorski pozostaje jedną z niewyjaśnionych do dnia dzisiejszego zagadek II wojny światowej. Na ile mroki tajemnicy udało się rozwiać Kisielewskiemu i Kacie? Sami musicie się przekonać w trakcie lektury książki.
Czyta się ją doskonale, jest to wiec wymarzona lektura np. na dłuższą podróż, ale nie tylko.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena