Koszyk 0
Opis:
To powieść z "kluczem", której fabuła jest oparta na niezbyt odległych wydarzeniach z przeszłości Polski oraz jej teraźniejszości, gdzie fakty przeplatają się fikcją, a wątek kryminalny przeplata się z wątkiem miłosnym. To kłębowisko nierozwiązanych do końca zagadek i tajemniczych wydarzeń składających się na szczególne "political fiction". Kim jest hipster oraz jaką tu odgrywa rolę? Według definicji to ktoś, kto wyprzedza modę, jest nieuchwytny, wymyka się próbom opisu. Bohaterka powieści ... Nina, podążając tropem marynarki od Armaniego, kupionej w sklepie vintage, jest przekonana, że spotkała kogoś takiego. Czy chodzi jednak tylko o ubiór? O modę w sensie stroju i sposobu bycia? A może jest to pojęcie szersze, zawierające w sobie oryginalność poglądów, odwagę płynięcia wbrew prądowi, fantazję i chęć zmieniania biegu wydarzeń? Spotkanie to zmieniło życie Niny. Lektura tej powieści może zmienić twoje... Patronat: Uważam Rze, Rebelya.pl, Radio WNET Od świetnie napisanej książki Maryny Miklaszewskiej trudno się oderwać. Czyta się ją jednym tchem. W sensacyjnej, pasjonującej fabule skrywają się poważne treści - celne opisy współczesnych obyczajów, diagnoza polskiej sytuacji, głębsza niż ta, którą znajdziemy w wielu socjologicznych traktatach, a także "teatrologiczne" refleksje nad trzema wydarzeniami, które wstrząsnęły Polską i decydująco wpłynęły na nasze losy. Możemy się też dowiedzieć, co może sprawić jeden niepozorny medalik zaszyty w ubraniu, skąd czerpać siłę i czym kierować się w działaniu Zdzisław Krasnodębski Ta powieść przykuwa uwagę, zaskakuje, prowadzi przez wydarzenia lekko i zręcznie, zmieniając nastroje i niezauważalnie zmuszając do całkiem niewesołych rozmyślań... Od początku do końca bardzo dobra! Rafał Ziemkiewicz. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Trio
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maryna Miklaszewska
 • 2012
 • 1
 • 304
 • 205
 • 145
 • 978-83-7436-315-0
 • 9788374363150
 • ZAS3J

Recenzje czytelników

Spotkałam kiedyś...

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy dostałam książkę "Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera" od wydawnictwa TRIO, autorstwa Maryny Miklaszewskiej, byłam przekonana, że to reportaż! Jednak myliłam się, choć nie do końca. Jest to powieść z bohaterami, akcją, fabułą, a jednak zawarto w niej fakty, przedstawia ona coś realnego, opowiada o realnych zjawiskach, więc jest to też po części reportaż, tyle że sprytnie ukryty w ciekawej, lekkiej i zabawnej powieści.
Jest to powieść z nurtu "political fiction" ... Przyznam, że jeszcze chyba nie czytałam powieści tego gatunku, aż do teraz i zdecydowanie przekonałam się do tego gatunku. Książka opowiada o zjawisku Hipstera. Według definicji jest to osoba podążająca za modą, śledząca wszelkie nowinki, jest zawsze trendy i cool, a nawet ponad modę, wszelkie zwyczaje. Zawsze o krok przed resztą. Główna bohaterka, Nina, podąża tropem marynarki od Armaniego kupionej w sklepie Vintage, przekonana, że jej właściciel to typowy hipster. To spotkanie zmienia jej życie.
Maryna Miklaszewska jest tłumaczem, dziennikarką i bardzo dobrą pisarką. Jej styl pisania jest lekki i przyjemny. Bardzo przekonał mnie do książki. Nie skomplikowany język, potoczny i prosty, zabawny ale bez głupich tandetnych dowcipów i przekleństw, a niestety ostatnio wielu autorów myśli, że aby rozśmieszyć czytelnika trzeba ich trochę upchnąć do fabuły. Ten tytuł jest jednak przede wszystkim mądry i to mnie między innymi urzekło.
Sama książka jest podzielona na trzy części, a oprócz tego ma rozdziały. Podział na części jest ciekawy. Pierwsza i trzecia część, to opowieść, fabuła. Natomiast druga część książki to "Notatki z widowni". Wśród nich są takie podtytuły jak teatr, widownia, castingi, trailery i inne, a każdy podtytuł dokładnie i lekko opisany. Można się dużo dowiedzieć o teatrze i filmie. Przeglądając książkę, nie wiedziałam o co chodzi z tą częścią drugą, ale po przeczytaniu całości, widzę, że to idealnie wpasowany element.
Jednak jak napisałam na początku, to powieść przede wszystkim polityczna, opowiadająca o Polsce, o sytuacji w kraju i jego paradoksach, zaletach i wadach. Jenak oprócz tego także trochę kryminału, romansu, przygody i sensacji. Coś dla każdego. Polecam ją wszystkim, bo można przy miłej lekturze skonfrontować swoje opinie, zdanie i spostrzeżenia z tymi zawartymi w książce, bo to jedna z tych, które mają skłaniać do myślenia, sprawiać, że człowiek się burzy lub zgadza z treścią.:)
To było moje pierwsze spotkanie z gatunkiem "political fiction" i jestem zadowolona i ciekawa innych tytułów.:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena