Koszyk 0
Opis:
Nauczyciele są przekonani, że uczniowie chodzą do szkoły, by się uczyć. Uczniowie jednak wiedzą, że najlepiej jest znaleźć sposób, aby się nie uczyć, ale mimo to mieć dobre oceny.Klasa 8 A szczególnie pragnie się nie uczyć... Na każdego nauczyciela jest przecież jakaś metoda, ale starsi koledzy niekoniecznie chcą ją zdradzić. Cóż, czego się nie robi dla sprawy.. ... Aby zdobyć sposób, warto nawet uciec się do porwania i tortur! Na szczęście wysiłki się przynoszą efekt, a sposób działa - ale czy aby na pewno tak, jak chłopcy zaplanowali?Przedstawiamy lekturowe wydanie jednej z najpopularniejszych powieści Edmunda Niziurskiego. Starannie przygotowane i dopracowane pod względem merytorycznym opracowanie ułatwi pracę na lekcjach języka polskiego, a piękne czarno-białe ilustracje dodatkowo uprzyjemnią lekturę. Twarda oprawa sprawia, że książka jest trwała i efektownie się prezentuje, może więc z powodzeniem być prezentem lub nagrodą szkolną. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Greg
 • twarda
Mniej Więcej
 • Edmund Niziurski
 • 2014
 • 0
 • 232
 • 210
 • 150
 • 9788375174779
 • 9788375174779
 • ZBI0J
 • Szkoła podstawowa
 • Klasa 5 szkoły podstawowej, Klasa 6 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

Jak się nie uczyć, a mimo tego mieć dobre oceny?

Ocena:
Autor:
Data:
Na pytani zawarte w tytule bezbłędnie odpowiedziałaby wam klasa 8A, która wiedziała, że aby osiągnąć ten cel wystarczy znać sposób na nauczyciela... Z braku funduszy stać ich było jednak jedynie na "sposób na Alcybiadesa", jednak lepszy rydz niż nic - przecież wiadomo, że nikt nie lubi historii!

Sposób ten polegał na tym, że uczniowie poznali sposób, w jaki nauczyciel przepytuje klasę i jak prowadzi lekcje! Wyznaczali więc dyżury - kto i kiedy będzie odpowiadał i z czego ... Prócz dyżurujących osób pozostali mieli więc święty spokój - trzeba było jedynie być czujnym i w razie potrzeby naprowadzać nauczyciela na właściwy trop... Konkretnego sposobu oczywiście nie zdradzę, bo popsułoby to całą zabawę!

Przyznam szczerze, że wiele się nauczyłam z tej książki... Zrozumiałam nie tylko czym jest przyjaźń, ale również to, że historia wcale nie musi być taka straszna! Edmund Niziurski i Kornel Makuszyński byli moimi ulubionymi autorami i właśnie dzięki nim jestem dziś taka, jaka jestem - zakochana w książkach i literaturze!

Sposób na Alcybiadesa jest jednak przede wszystkim książką lekką i zabawną, pełną przygód i śmiesznych sytuacji... Polecam ją więc przede wszystkim młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, gdyż taka ciepła i mądra książka chyba każdemu poprawi nastrój!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena