Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych! Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także pó ... źniej, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery. A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Sparks
  • 2016
  • 512
  • 200
  • 130
  • 9788379858866
  • 9788379858866
  • ZDFL1

Recenzje czytelników

"Spójrz na mnie"

Ocena:
Autor:
Data:
Od jakiegoś czasu do twórczości Nicholasa Sparksa podchodzę z dużym dystansem, choć w większości jego książki naprawdę mi się podobały. Trochę mnie denerwowało to, że z każdą książką, po którą sięgałam okazywało się, że powtarza ten sam schemat: dwoje nieznajomych się spotyka, zakochują się w sobie, jedna z tych osób ma za sobą jakąś tragiczną przeszłość, w rezultacie ktoś na końcu musi zginąć. W pewnym momencie zaczęło to być zbyt przewidywalne, bo i tak wiedziałam ... co się wydarzy na samym końcu. Okazuje się, że jednak można zaniechać schematów, do których wydawałoby się autor przyzwyczaił się i napisać powieść, która jest naprawdę dobra i zaskakująca.
Maria Sanchez, młoda prawniczka rozpoczynająca karierę w renomowanej kancelarii po powrocie do rodzinnego miasta poznaje Collina Hancocka, szczerego, mającego problemy z agresją i prawem chłopaka, który nadużywa słowa "okay". Z czasem ich relacja się pogłębia, a przeszłość daje o sobie znać. Gdy Maria dostaje bukiet z tajemniczym liścikiem: "Będziesz wiedziała, co się wtedy czuje" zaczyna się niepokoić, gdyż jest to początek jej prześladowania. Collin próbuje na własną rękę dowiedzieć się, kto za tym stoi mimo, że może się to skończyć dla niego odwieszeniem wszystkich wyroków i trafieniem za kratki. Okazuje się, że sprawca ma doskonale ułożony plan, który ma na celu sprawienie bólu Marii Sanchez.

Jestem zachwycona nową powieścią Nicholasa Sparksa. Nie tylko zaniechał schematów, ale stworzył historię pełną zaskakujących zwrotów akcji, których tak właściwie się nie spodziewałam. Jest to powieść, która pokazuje, jak bardzo można się pomylić oceniając człowieka po wyglądzie czy tym, co zrobił w przeszłości, a także do czego zdolny jest chory, zaślepiony zemstą umysł. Książka przepełniona lękiem, który nie pozwala funkcjonować oraz determinacją, zarówno osób, które chcą pomóc w znalezieniu sprawcy, jak i w dążeniu do celu, którym jest zniszczenie drugiej osoby.

Collin jest bardzo ciekawą postacią, ponieważ kto by się nie przeraził mężczyzny z tatuażami, który przy pierwszym spotkaniu ma tak zmasakrowaną twarz, że pierwsze co przychodzi na myśl jest to, że na pewno nie jest skłonny do pomocy, a prędzej chciałby zrobić krzywdę? Zapytany o przeszłość odpowiada bez ogródek, nie zachowuje niczego dla siebie, a jeśli ktoś nie pyta tylko stwierdza jakiś fakt odpowiada zwyczajne "okay". Nie udziela rad, ma skłonności do agresji, jest regularnie sprawdzany przez policję, ale gdy przychodzi co do czego jest w stanie pomóc nawet osobie, której nie lubi.

Może trochę nie pasowało mi, że bardzo szybko zaiskrzyło między głównymi bohaterami, ale pod tym względem jestem trochę przewrażliwiona, ponieważ w prawdziwym życiu nic nie dzieje się tak szybko. Oczywiście nie jest to jakiś wielki minus, a raczej takie moje widzimisię. Wolę kiedy wątek romantyczny jest bardziej rozbudowany, a nie po kilku spotkaniach bohaterowie wyznają sobie miłość.

Do plusów mogę zaliczyć to jakie emocje wywołuje Spójrz na mnie. Ja, osoba, która czytając książki może się wzrusza, ale nie roni żadnych łez pod koniec tej powieści nie tylko uroniłam łzy, ale płakałam ze trzy razy z przerwami. Nie spodziewałam się tego, że wydarzenia opisane w końcowej części książki aż tak na mnie wpłyną i to za każdym razem dotyczące innej postaci. Nie zdarzyło mi się to przy innych powieściach Sparksa, więc dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że tym razem autor przejechał po moich emocjach walcem.

Spójrz na mnie to książka, po którą warto sięgnąć nawet jeśli nie jest się fanem tego typu powieści. Jest przepełniona różnorodnymi emocjami, pokazuje, jak druga osoba jest w stanie poświęcić się dla kogoś, kogo kocha, nie patrząc na to, co się z nią stanie, w której rodzina staje na wysokości zadania i dba o swoich.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Spójrz na mnie

Ocena:
Autor:
Data:

Z twórczością Nicholasa Sparksa spotkałam się już kilkakrotnie i przywykłam do jego dość schematycznego stylu pisania. To właśnie z tego powodu zdecydowałam się na najnowszą książkę autora. Wiedziałam, że poznam historię życiową i pełną dramatów, przeplecionych radosnymi akcentami. Autor mnie nie zwiódł, a nawet zaskoczył i po raz kolejny pokazał świat takim, jaki jest, a nie taki, jakim chcielibyśmy go oglądać.

„Spójrz na mnie” to opowieść o dwójce młodych ludzi ... Maria to początkująca prawniczka, jest niezwykle wyważoną osobą, która stroni od randek i towarzyskiej sielanki. Collin, jest facetem trenującym MMA, z tatuażami i wybuchowym charakterem. Dwa odmienne światy i rażące przeciwieństwa, lecz jak to w życiu bywa, takie osoby przyciągają się i uzupełniają nawzajem. Przyznaję, że to Collin jest tutaj bardziej dominującą postacią, głównie dlatego, że jego przeszłość do najłatwiejszych nie należy. Pierwsze wrażenie bywa mylące, jednak nie dałam się zwieść jego porywczości. Od dziecka był nieokrzesany i często wpadał w kłopoty, w takich przypadkach najlepszym środkiem zaradczym jest miłość, a wydaję mi się, że tego mu zabrakło, co niewątpliwie odpijało się na nim przez lata.

Wszystko sprowadza się do błędów, decyzji i konsekwencji, które nieuchronnie dosięgają bohaterów. Zarówno Collin jak i Maria, mają niedomknięte sprawy, lecz już od pierwszej strony wiedziałam, że książka będzie tajemnicza i wciągająca. Dziewczyna jest nękana, lecz nie wie przez kogo. Dużo nad tym rozmyślałam i po części moje domysły spełniły się. Wątek ten był dla mnie najciekawszy i pokazał, jak stres oraz strach wpływają na życie prześladowanej osoby. Autor pokazał tutaj swoje drugie oblicze, które doceniam i liczę na więcej książek w tym klimacie.

Proza Sparksa jest znana, wiele z jego powieści zostało zekranizowanych, a coraz to nowi fani potwierdzają jego fenomen i tak w istocie jest. Każda z jego powieści jest wyjątkowa, fabuła oryginalna, a bohaterowie zapadają w pamięci. „Spójrz na mnie” potwierdza tylko doskonałe pióro autora, bo książka napisana jest przyjemnym językiem, a dialogi przykuwają uwagę czytelnika. Bawiłam się doskonale podczas czytania, śmiałam się, stresowałam i ostatecznie uroniłam kilka, ale naprawdę malutkich łez. Akcja jest płynna, lecz pojawiło się kilka przydługich opisów, które mnie nużyły, o wiele bardziej wolałam te momenty, kiedy następowały interakcje między bohaterami.

„Spójrz na mnie” jest idealną powieścią nie tylko na jesień. Piękne widoki, cudowni bohaterowi, ci drugoplanowi również, miłość oraz wiszące w powietrzu niebezpieczeństwo usatysfakcjonują naprawdę szerokie grono czytelników. Cieszę się, że nie jest to typowy romans. Elementy thrillera sprawiły, że ta powieść jest wciągająca i różni się od poprzednich książek pisarza, ale jest to zmiana bardzo pozytywna. Polecam 5-/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena