Koszyk 0
Opis:
 Potrafiący wspinać się po ścianach i tkać pajęczą sieć Spider-Man jest jednym z największych superbohaterów. Peter Parker, matematyczny geniusz i fotograf z gazety „The Daily Bugle”, w tajemnicy chroni Nowy Jork i resztę świata przed plejadą czarnych charakterów z Doktorem Octopusem, Zielonym Goblinem, Venomem czy grupą Sinister Six na czele. Trzymasz w rękach kompendium, dzięki któ ... remu poznasz najbliższych przyjaciół Człowieka-Pająka, takich jak Avengers czy członkowie Fantastycznej Czwórki, i stawisz czoła jego odwiecznym przeciwnikom. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Daniel Wallace
  • 2015
  • 208
  • 242
  • 192
  • 978837983-426-6
  • 9788379834266
  • ZCN57
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

KOMPENDIUM WIEDZY O SPIDER-MANIE

Ocena:
Autor:
Data:
Książki nie należy oceniać po okładce. To prawda tak dobrze wszystkim znana, że stanowiąca już frazes, a jednak warto o niej pamiętać. Weźmy na przykład tę pozycję. Po okładce spodziewałem się lekkiej i prostej książki dla dzieci i, owszem, po części to właśnie otrzymałem, ale przede wszystkim w moje ręce trafiła wspaniała i kompleksowa encyklopedia, która spodoba się także dorosłym fanom Spider-Mana.

Człowiek Pająk jest z nami już 54 lata ... Przez ten czas doczekał się kilkunastu tytułów prezentujących jego przygody i grubo ponad tysiąc zeszytów (sama główna seria „Amazing Spider-Man” doczekała się już ponad 730 numerów), a co za tym idzie całej rzeszy bohaterów; zarówno tych dobrych, jak i złych. „Encyklopedia…” zbiera ponad dwieście najważniejszych z nich od tych bardzo znanych (Gwen Stacy, Green Goblin, Venom, Vulture, Mysterio) po te, o których prawie nie słyszeliśmy w naszym kraju (Nightmare, Paper Doll, Sentry). Całość została uzupełniona także o bohaterów innych serii Marvela gościnnie działających z Pajęczakiem, takich jak członkowie Avengers, X-Menów czy wreszcie Fantastycznej Czwórki. A wszystko to w bogato ilustrowanym tomie, który wpada w oko.

Zacznijmy od dziecięcej strony „Encyklopedii…”, bo w końcu to najmłodsi miłośnicy Spider-Mana są grupą docelową. Mamy więc dużo kolorowych ilustracji, podstawowe informacje o bohaterach i ich losach, status (czy jest wrogiem, przyjacielem czy kimś neutralnym), a także profil oceniający posiadane moce w skali 1-7. Treść została napisana w prosty, przystępny sposób, a dobór ilustracji nie tylko dobrze obrazuje temat, ale także stanowi swoisty przekrój przez graficzną historię serii. John Romita Sr.,John Romita Jr., Terry Dodson, Mark Bagley, Todd McFarlane czy Humberto Ramos to zaledwie część jakże bogatej listy autorów, których prace tutaj wykorzystano. I to można uznać za pierwszy z powodów, dla których nawet dorośli fani Pająka powinni sięgnąć po tę publikację, ale przecież nie jedyny.

Najistotniejszą bowiem rzeczą dla miłośników Spider-Mana okazuje się możliwość poznania treści, które nie ukazały się w naszym kraju. Wraz z opisami losów postaci otrzymujemy streszczenie wątków aż po wydawanego aktualnie w naszym kraju „Superior Spider-Mana”. W efekcie dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy zarówno z początków serii, dalszych momentów niedokończonej w Polsce Sagi Klonów, runu Straczynskiego (Morlun, pajęcze totemy etc.), „Brand New Day” czy „Big Time”. A także pobocznych wątków, jak chociażby tych z historii „American Son”, „Grim Hunt”, „Civil War”, a nawet serii „Ultimate Spider-Man” i losów Milesa Moralesa.

Brzmi ciekawie? I tak też jest! Nawet jeśli jest to książka przeznaczona dla dzieci, fakt ten nie zmienia jej wartości. I choć w tekście zakradło się kilka błędów (choćby ten, że Jackalem jest Kingsley), jako całość to wspaniała, świetnie wydana propozycja dla miłośników Spider-Mana i komiksów Marvela w ogóle. Dlatego polecam ją bardzo gorąco Waszej uwadze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena