Koszyk 0
Opis:
Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością rejonach. Przewodnik National Geographic Spacerem po Nowym Jorku zawiera piętnaście opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzimy miasto jak wprawny podróżnik i będziemy się po nim poruszać niczym rdzenni nowojorczycy. LOTEM BŁYSKAWICY to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień ... w weekend (samotnie lub z dziećmi), albo koncentrując się na rozrywkach. OPISY TRAS od Dolnego Manhattanu oraz East Village i Greenwich Village po Wzgórza Waszyngtona i Harlem oraz Brooklyn zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania. WIZYTÓWKI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi Statui Wolności, Metropolitan Museum of Art i Krużgankach. TYLKO W NOWYM JORKU to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc i zjawisk, na przykład dziedzictwa imigrantów, upodobania do mody i harlemskiego renesansu. REKOMENDACJE stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc, takich jak kluby jazzowe, delikatesy oraz parki i ogrody. RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE i WARTO WIEDZIEĆ to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt. INFORMACJE PRAKTYCZNE pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży. SZCZEGÓŁOWE PLANY, KOLOROWE ZDJĘCIA i SPRAWDZONE RADY doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • G+J RBA
 • miękka
Mniej Więcej
 • Katherine Cancila
 • 2013
 • 0
 • 192
 • 181
 • 133
 • 9788375964233
 • 9788375964233
 • ZASMO

Recenzje czytelników

Big Apple REVEALED!

Ocena:
Autor:
Data:
O ile znajdziemy dziesiątki fantastycznych przewodników po miastach Europy, zdobycie podręcznego towarzysza podróży do Nowego Jorku zajęło mi sporo czasu. Nie miałam też wielkiego wyboru, dlatego postawiłam na markę, czyli National Geographic. Bardzo trafnie!
Największym atutem książki jest przejrzystość- opisane trasy zwiedzania miasta są dostosowane dla różnych osób, ułatwiają też realizację własnych wycieczek zgodnych z zainteresowaniami ... Wertując przewodnik poznałam wszystkie dzielnice Nowego Jorku, rozmieszczenie najważniejszych obiektów- oswoiłam się z nim.
Zachowana została zasada "złotego środka"- mapy, zdjęcia i tekst są nam podane w idealnych proporcjach, dzięki czemu informacje, które mają do nas dotrzeć, po prostu docierają, nie są przytłoczone zbytecznymi opisami.
Moje pierwsze słowa po zapoznaniu się z przewodnikiem? "Oj, tym razem nie dam wam spokoju. Zobaczymy wszystko!"- rzucone do przyjaciół, z którymi wybieram się do stolicy świata.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Szukanie serca miasta

Ocena:
Autor:
Data:
W Nowym Jorku byłem już wielokrotnie i długo szukałem przewodnika, który mógłby mi zaproponować coś jeszcze. Przewodnik NG wskazuje na miejsca, do których prawdopodobnie bym nie trafił, jak chociażby wspaniałe księgarnie na dolnym Manhattanie. I co ważne - jest lekki! Większość przewodników nie wiadomo dlaczego jest ciężka, a przecież towarzyszą nam zazwyczaj kilometrami na pieszych wędrówkach. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena