Koszyk 0
Opis:
Córka Hermana Kozika, dawnego druha Synów Anarchii, ucieka do Charming. Tylko tam może znaleźć ludzi, którzy jej pomogą. Tig - prześladowany dramatyczną śmiercią swojej ukochanej Dawn oraz kierowany solidarnością wobec starego przyjaciela - bierze na siebie odpowiedzialność i postanawia za wszelką cenę wydostać dziewczynę z tarapatów. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy wychodzi na jaw, kto pociąga za sznurki. Jeśli SAMCRO chcą utrzymać siebie i dziewczynę z dala od grobu ... muszą ponownie wkroczyć na wojenną ścieżkę. Jax i Bobby staną przed koniecznością renegocjacji sojuszy. Happy pokaże, kto jest największym twardzielem, a Chibs popisze się celnym okiem. Czy przeszłość Claya ponownie zaważy na losie klubu? Synowie Anarchii to sześć pierwszych zeszytów otwierających serię komiksów, której wydarzenia podążają za wątkami z 4. sezonu serialu telewizyjnego Kurta Suttera, a akcja biegnie równolegle do 5. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Christopher Golden, Damian Couceiro
  • 2014
  • 176
  • 242
  • 165
  • 978-83-7924-248-1
  • 9788379242481
  • ZBMXZ

Recenzje czytelników

Sons of Anarchy: Tom 1. Synowie Anarchii

Ocena:
Autor:
Data:
„Sons of Anarchy. Synowie Anarchii” jest to pierwszy tom komiksu, spin-offu popularnego serialu o tym samym tytule. Dostajemy tłumaczenie nieco złagodzone, pozbawione ostrzejszych zwrotów i wulgaryzmów. Jednak odnajdziemy tu również dobrze znanych bohaterów, Kozik no i Claya oczywiście. Więc fani serialu nie powinni poczuć się zawiedzeni, ponieważ w środku znajdziemy mnóstwo ślicznych grafik i ciekawej, emocjonującej fabuły. Tak jak to przystało na Synów Anarchi.

Akcję zaczynamy gdy Kozik ... odkrywa coś, czego nie powinna poznać, wtykając noc w nie swoje sprawy. Tym samym zostaje zmuszona do szybkiej ucieczki. Ratując swoje życie zmierza do oddziału Synów Anarchii, którzy mieszczą swoją siedzibę w Tacomie. Będzie jej również potrzebna pomoc Jaxa i jego wiernych druhów, aby tam dotrzeć. Tig, który posiada dług wobec zmarłego przyjaciela, nie waha się pomóc dziewczynie w ryzykownej eskapadzie. Obiecuje dostarczyć ją całą i zdrową na miejsce przeznaczenia, choćby nie wiem co. Nawet sami SAMCRO nie wiedzą w co się pakują, nie przypuszczają nawet, że wdepnęli w porachunki, które mogą ich wiele kosztować.

Dostajemy w tym komiksie wartką akcję, rewelacyjne grafiki oraz niepowtarzalny klimat rodem z serialu. Wydanie jest na prawdę znakomite, twarda oprawa doskonale się prezentuje, a dołączony plakat, jest bardzo miłym dodatkiem w szczególności dla fanów serialu. Nie zabraknie również czarnego humoru, brutalnych ilustracji, które dają niezwykle ciężki i groźny klimat. Ciekawa kreska dodaje komiksowi charakteru, fabuła jest nietuzinkowa, pokazująca dodatkowe ciekawostki ze świata Sons of Anarchy. Okładka przykuwa uwagę, a zawartość potrafi wciągnąć czytelnika aż do samego końca lektury. Wewnątrz komiksu, między rozdziałami odnajdziemy białe tła, z naszkicowanym martwym ptakiem, chyba krukiem. Właśnie detale takie jak ten dodają niebywałego smaczku całości, ponieważ potrafią wprowadzić kontrast i urozmaicić lekturę. W szczególności jak są wykonane ze smakiem i wyczuciem. Po zakończeniu lektury, napotkamy się jeszcze na galerie okładek, różne warianty okładki do tomu pierwszego, jak i okładki do tomów następnych. Jest no niebywale dodatek rewelacyjny, dla osób lubiących ładne i dopracowane grafiki. Pozycja ta przeznaczona jest raczej dla czytelników o mocnych nerwach, ze względu na dużą dawkę mocnych i brutalnych scen, choć jeżeli ktoś lubi mocne, miejscami wulgarne komiks powinien poczuć się usatysfakcjonowany.

„Sons of Anarchy. Synowie Anarchii” jest komiksem niezwykle dopracowanym, interesującym z dużą dawką przemocy, grozy i akcji. Dla fanów serialu jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Osoby o trochę słabszych nerwach mógłby nie przebrnąć przez dość brutalną całość. Z pewnością sięgnę po kolejne komiksy, dostarczając sobie dużej dawki adrenaliny i mocnych wrażeń. Jak najbardziej polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Synowie Anarchii

Ocena:
Autor:
Data:
"Sons of Anarchy" to jeden z najpopularniejszych i najciekawszych seriali amerykańskich ostatnich lat, którego twórcą jest Kurt Sutter (znany z innej produkcji telewizyjnej "Świat Gliniarzy"). Jest to pełen adrenaliny serial opowiadający o losach wyjętego spod sprawa gangu motocyklowego SAMCRO (Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original) i jego członków, którzy mieszkają w małym miasteczku o nazwie Charming. Synowie Anarchii żyją, jeżdżą na swych motocyklach ... prowadzą różne nielegalne transakcje, aby utrzymać klub, walczą z innymi gangami, ale przede wszystkim starają się ochronić Charming przed dilerami narkotykowymi, wielkimi korporacjami budowlanymi i innymi zagrożeniami napływającymi z zewnątrz. SAMCRO to jedna wielka rodzina, dla której najważniejsze jest dobro klubu i każdego z ich członków, i nie cofną się przed niczym, aby unicestwić wszystko to, co mogło by zagrozić któremukolwiek z nich.

Braterstwo, honor, miłość do klubu i motocykli to elementy, które łączą wszystkich braci i przewijają się przez cały serial, który osobiście uwielbiam i jestem fanem, odkąd pojawił się pierwszy sezon w telewizji. Pełno strzelanin, walk z gangami, ryku motorów, wytatuowanych twardzieli, którzy obijają mordy i używają spluwy bez zawahania, i ciągłych kłopotów, które ich nigdy nie opuszczają. Jak można tego nie lubić? Kiedy więc dowiedziałem się, że powstał komiks na motywach ulubionego serialu, który postanowiło wydać Wydawnictwo Sine Qua Non nawet nie zawahałem się, aby to sprawdzić. Muszę tutaj zaznaczyć, że jest to pierwszy poważny komiks jaki przyszło mi przeczytać i zrecenzować, wobec czego bardzo się cieszę, że ten moment w końcu nastąpił. :)

"Sons of Anarchy. Synowie Anarchii, tom: 1" to pierwsze sześć zeszytów, które otwierają serię komiksową opartą na tym świetnym serialu. Przedstawiają losy członków gangu nawiązując równolegle do 5. sezonu. Nie jest to jednak jakiś wycinek serialu, a jego wyodrębniona i samodzielna część, do której scenariusz napisał Christopher Golden. Komiks nawiązuje do historii drugoplanowej postaci serialu - Kozika. Poznajemy jego przeszłość i przenosimy się do teraźniejszości. Kozika już nie ma. Odszedł z tego świata. Żyje natomiast jego córka, która popada w kłopoty u producenta nielegalnej pornografii i potrzebuje pomocy. Zwraca się z prośbą do Tiga, jednego z Synów Anarchii, który był niegdyś przyjacielem jej ojca, a ten kazał się do niego zwrócić w razie problemów. Tig bezinteresownie postanawia pomóc córce nieżyjącego przyjaciela. Nie wie jednak, kto pociąga za sznurki, a jak to wyjdzie na jaw to rozwiązanie sprawy okaże się być bardziej skomplikowane niż przypuszczał.

Komiks, za którego scenariusz odpowiada Christopher Golden, a za rysunki Damian Couceiro, bardzo wiernie oddaje klimat serialu. Widzimy brutalny i bezwzględny świat motocyklistów oraz znane nam z telewizyjnej produkcji postaci o różnorodnych i intrygujących charakterach, za co ich się uwielbia. Muszę się jednak przyczepić, podobnie jak inni, do tłumaczenia, które zostało bardzo złagodzone. Warstwa dialogowa w serialu znana jest z wielu wulgaryzmów, którymi posługują się motocykliści, co jest jak najbardziej adekwatne do klimatu i postaci. Tutaj natomiast brutalni twardziele pytają się np. "Co u licha?" lub "Co jest grane?", co jest nieco sztuczne. Ale wydaje mi się, że jest to jedyna rzecz, która mi tutaj zgrzyta. Cała reszta jest bardzo dobra i nie żałuję ani chwili na przeczytanie tego komiksu. Warto jeszcze odnotować, że w środku, oprócz komiksu, mamy dodatkowo zamieszczoną galerię serialowych i komiksowych okładek, oraz prezent od Wydawnictwa w postaci kapitalnego plakatu z serialu, który bardzo chętnie zawieszę na swojej ścianie!

"Sons of Anarchy. Synowie Anarchii, tom: 1" to bardzo dobry komiks. Nie wiem czy przekonałem do sprawdzenia tych 6 zeszytów nieco bardziej wymagających komiksowych wyjadaczy, którzy serialu nie znają. Być może i nie. Pewny jednak jestem, że fanów SoA nawet nie muszę, bo sami po to sięgną. A Ci, którzy mają zaległości w postaci nieobejrzanego serialu, niech szybko je nadrobią, bo bardzo prawdopodobne, że także staną się fanami SAMCRO. A potem może sami sięgną po komiks. Ja natomiast czekam z niecierpliwością na tom 2!

Recenzja wcześniej zamieszczona na blogu: http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2014/11/sons-of-anarchy-synowie-anarchii-tom-1.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena