Koszyk 0
Opis:
Nadchodzi dzień sądu. Wielka radość dla miłośników Agenta Dołu i Psa w studni! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia, ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny los. Bohater, Tol Willer ... ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72 godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien szczególnego przeznaczenia. Wstrząsająca i głęboko humanistyczna historia o świecie i czasach, które mogą, choć nie muszą nastąpić, opowiedziana zgodnie z najlepszymi standardami kina akcji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Wolski
  • 2014
  • 1
  • 310
  • 205
  • 146
  • 978-83-7785-582-9
  • 9788377855829
  • ZBPUD

Recenzje czytelników

Sodoma - czyli wszyscy zginiemy

Ocena:
Autor:
Data:
Uwielbiam książki, dla których inspiracją stała się Biblia (pewnie zboczenie z dzieciństwa, więcej - TUTAJ). Poza tym, kto z nas nie lubi katastrof? Och, my je po prostu kochamy! To jak, kto chce odwiedzić Sodomę i poczuć gniew Boży na własnej skórze?


Kiedy zaczęłam czytać Sodomę, byłam niezwykle podekscytowana myślą, że to książka polskiego autora. Już w pierwszym rozdziale przekonujemy się, jaki niesamowity świat stworzył. Claire jest jedną z wielu sierot wychowywanych w ośrodku ... po opuszczeniu którego, jak się spodziewają, znajdą dobrych mężów i będą wiodły szczęśliwe życie. W świecie kontrolowanym przez władze, w świecie bez zasad (poza ekstremalną tolerancją) Claire poszukuje Boga. I w tym miejscu większość z nas zaczyna wzdychać, bo bohaterka szuka odpowiedzi w bibliotece (kto nie kocha książkowych moli).

Ale wkrótce wychodzi na jaw, że ośrodek dla sierot to nie szansa na lepsze życie, ale przedsionek piekła. Claire z powodu utraty dziewictwa zostaje skazana na śmierć i ucieka. Tu jej losy krzyżują się z losami Tola, którego zadaniem jest znaleźć w ciągu zaledwie kilku dni dziesięciu sprawiedliwych w mieście pełnym grzechu, inaczej współczesna Sodoma zostanie zniszczona.

Pierwszą część książki, którą poznajemy z punktu widzenia Claire, pochłonęłam za jednym zamachem. Ten nowy świat wciągnął mnie niesamowicie i spodziewałam się dosłownie ognistych fajerwerków na koniec. Warto sięgnąć po tę książkę chociażby dla tych stu stron.

Ale kiedy Claire zniknęła ze świecznika, zrobiło się jakoś mniej interesująco, choć właściwa akcja dopiero się rozkręcała. Tol odbył bliskie spotkanie z mewą, która przekazała mu proroctwo i zezwoliła na znalezienie sprawiedliwych, którzy ocalą miasto. Ta kluczowa scena wydała mi się śmieszna i jakby skopiowana żywcem z Biblii. Kolejne rozczarowanie. Odniosłam wrażenie, że Autor nie zdobył się na wysiłek, by uczynić to spotkanie oryginalnym i wnieść trochę świeżości do biblijnej inspiracji. Później też nie brakowało pompatycznych, pozbawionych realizmu scen, a poszukiwania sprawiedliwych okazały się zwyczajnie nudne. W połowie książki zupełnie straciłam zainteresowanie.

Muszę też zaznaczyć, że w całej tej wspaniałej otoczce sporym rozczarowaniem były niepolskie realia. Pod tym względem pozycja bardzo mnie zawiodła, zważywszy na fakt, jaka ucieszona byłam, widząc nazwisko polskiego Autora.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena