Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

9,90 zł

39,00 zł

Oszczędzasz: 29,10 zł
(75%)

Chwilowo niedostępne

Żartobliwe, a jednocześnie pełne magii obrazy Stawarskiego, znanego z rysunków w tygodniku „Wprost”, oraz humoreski poetyckie Stokowskiego łączy w jednym tomie przewrotna idea katalogu wypożyczalni człowieczych snów. Teksty stylizowane są na miniscenariusze filmowe, a obrazy można potraktować jako rodzaj scenografii albo plastycznego zapisu akcji dramatycznej. Zapraszają do podjęcia swoistej gry intelektualnej, do zabawy, odgadywania i stwarzania niezwykłych sytuacji w świecie wyobraźni. Budulcem tych pełnych absurdalnego komizmu fantazji stają się przedmioty z ciasnych wnętrz mieszkań komunalnych, małżeńskie rozmowy i rytuały, krajobrazy żuławskich wsi i pomorskich lasów,

zdezelowane autobusy i gwiazdy – te najbliższe, tuż nad naszymi głowami. Autorzy mieszkają i pracują w Zamku Malborskim.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Sny dla dorosłych i dla dzieci
Autor Mariusz Stawarski, Marek Stokowski
Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria
Oprawa twarda
Rok wydania 1998
Liczba stron 90
Długość [mm] 245
Szerokość [mm] 215
ISBN 83-87316-12-1
EAN 9788387316129
Indeks 81514

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Sny dla dorosłych i dla dzieci