Koszyk 0
Opis:
Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny oraz wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność ... Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa. Czy były więzień może być niebezpieczny? Czy to raczej jemu grozi niebezpieczeństwo? W tej małej, niegdyś sielskiej społeczności, zawiązują się ciche porozumienia i podskórne układy. W powietrzu czuć zgniły zapach mrocznej tajemnicy. Mieszkańców wiąże zmowa milczenia, a każdy z nich wydaje się mieć coś na sumieniu. Miejscowy bogacz, wioskowy głupek, antypatyczna sklepowa, dawni koledzy... W Altenhain ile domów, tyle trupów w szafach. A jednak przysypana sprawa sprzed lat odżywa z pełną mocą. Kto jest zbrodniarzem, a kto ofiarą? I jeśli nie Tobias zabił, to kto? Śnieżka musi umrzeć to trzymający w napięciu, fenomenalny kryminał, pełen nagłych zwrotów akcji. To układ równań z wieloma niewiadomymi, diabelnie trudny do rozwikłania. Czytelnik nie jeden raz może mieć pewność, że zna rozwiązanie zagadki, ale ostatecznie wartka fabuła zawsze zwiedzie go na manowce. Książkę czyta się jednym tchem, akcja trzyma w napięciu do samego, bardzo zaskakującego finału. Wszystko to sprawia, że lektura Śnieżki zadowoli każdego smakosza kryminałów, ale też, po prostu, każdego smakosza dobrej książki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nele Neuhaus
  • 2013
  • 520
  • 205
  • 135
  • Gorzka czekolada
  • 978-83-7278-803-0
  • 9788372788030
  • ZAYFH

Recenzje czytelników

Niewinnie skazany

Ocena:
Autor:
Data:
Świetny kryminał trzymający w napięciu do ostatniej strony. Bardzo dobrze zarysowane sylwetki poszczególnych bohaterów.
Zmowa milczenia mieszkańców wioski powoduje ze do wiezienia idzie niewinny człowiek. Kiedy po 10 latach wychodzi na wolność i wraca do rodzinnego miasteczka jest na cenzurowanym. W tym samym czasie zostają znalezione zwłoki jednej z "jego" ofiar. Wtedy tez okazuje się ze może on nie być morderca. ... A osoby które na pierwszy rzut oka wydaja się kryształowe wcale takie nie są. Bo jak wiadomo nic nie jest do końca czarne albo białe.
Duży plus dla autorki za pokazanie ze główna para detektywów to normalni ludzie, którzy oprócz rozwiązywania zagadki kryminalnej maja tez własne problemy.
Ode mnie dostaje on 10 gwiazdek na 10.
Polecam ten kryminał!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka na dwie bezsenne noce

Ocena:
Autor:
Data:
Kryminał trzymający w niepewności do ostatniej strony. Wciągnęła mnie i nie pozwalała zasnąć. Pełna zwrotów akcja trzymała mnie 2 noce w napięciu. Czyta się ją bardzo przyjemnie i lekko.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena