Koszyk 0
Opis:
Pierwszy tom serii "Pamęć, Smitek i Cierń". "Jedno z najdoskonalszych dzieł z gatunku high fantasy... Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika książek Tolkiena" - Sfsite.com Ciemne moce, wkraczają do spokojnej krainy Osten Ard. Nadciągające niebezpieczeństwo przeczuwa jedynie nieliczna grupka osób, zwana Ligą Pergaminu. Giermek Simon, przypadkowo złączony z Ligą, staje się przewodnikiem w poszukiwaniu zaginionych mieczy, w wędrówce ... która obfituje w spotkania z wrogami pochodzącymi z najbardziej koszmarnych mitów. "Smoki i magiczne miecze, czarnoksiężnicy, młody bohater dojrzewający w zmaganiach z siłami zła, piękne księżniczki, przerażające stwory, atmosfera tajemniczości... to wszystko gwarantuje wielką powieść fantasy porównywalną jedynie z Władcą Pierścieni Tolkiena". - "The Cincinnati Post" " Smoczy tron to Wojna i pokój, tyle że w świecie fantazji". - "Locus" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tad Williams
 • 2012
 • 3
 • 816
 • 225
 • 150
 • 97883-7510-5537
 • 9788375105537
 • ZAG31

Recenzje czytelników

Warto

Ocena:
Autor:
Data:
W spokojnej krainie Osten Ard umiera dobry król. Starożytne zło niedługo zostanie uwolnione. Tylko Simon, pokorny nastoletni podwładny jest w stanie powstrzymać nadchodzącą ciemność poprzez rozwiązanie zagadki dawno zaginionych mieczy...

Czytelnicy, którzy rozpoczęli lekturę tej książki podzielili się na dwie grupy: tych, którzy poddali się po pierwszych 100 stronach, mówiąc, że akcja jest zbyt powolna i nie zdołali dobrnąć do końca i tych ... którzy dzięki swemu zaparciu nie zawahali się kontynuować lektury i dotarli do najlepszych momentów epickiej fantasy jaka została do tej pory napisana. Tak. Jak pewnie się domyślacie należę do tej grupy. Niestety początek jest faktycznie nieco długi i chwilami wyczerpujący, ale naprawdę warto czytać dalej.

Fabuła tej książki nie jest niczym nowym. Ci z Was, którzy czytają dużo książek fantasy odnajdą tu wiele znanych elementów - dorastającego bohatera, tajemnicze nieludzkie rasy, smoki, walkę dobra ze złem i magiczne artefakty. Jednak walorem tej pozycji jest to, że autor wzniósł się tu ponad stereotypy. Tradycyjne elementy fantasy ukazał w nowy sposób i w świeżej formie.

Pisarz zrozumiał coś, co nadal umyka wielu autorów. W tej książce to bohaterowie tworzą opowieść, a nie nowe elementy. Historii nie kształtują zdarzenia, ale ukazane jest tu jaki wpływ mają te wydarzenia na bohaterów. Świat Osten Ard jest bardzo szczegółowy i poprzez to wydaje się realny. Autor zadbał o każdy detal. Bohaterowie są bardzo różnorodni i jest ich tu tak wielu, że bez korzystania z pomocnego dodatku zamieszczonego na końcu książki niestety w moim przypadku się nie obeszło. Simon, główny bohater, dorasta, dojrzewa i zmienia się w czasie lektury, a historia dzięki temu staje się ciekawsza.

Tad Williams pisze bardzo ciekawym stylem. Bez wysiłku zdołał mnie przynieść do wnętrza tej nierealnej rzeczywistości. Wszystko jest tu nieziemskie. Każda postać wydaje się kimś, kogo chciałam bliżej poznać. Wciąż widzę ten kraj i ludzi. Autor namalował swój świat z takimi szczegółami, że czułam jakby Osten Ard było prawdziwym miejscem. Bohaterowie stali się moimi przyjaciółmi a zło zostało opisane w taki sposób, że zdałam sobie sprawę, że również fantazja opiera się na rzeczywistości.

To satysfakcjonująca, pomysłowa historia, a Williams jest mistrzem narracji. Podejrzewam, że długość tego tomu może niektórych przerazić, ale wytrwajcie... Polecam tę książkę każdemu fanowi epickiej fantasy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena