Koszyk 0
Opis:
20-letni Maksymilian to typ kobieciarza i zimnego drania, który lubi bawić się dziewczynami. Mieszka w Poznaniu z rodzicami, młodszą o dwa lata siostrą Pauliną i babcią Marcelą. Ma wspaniałych przyjaciół: Ulę oraz Tomka, którzy zawsze służą mu radą. Studiuje, pracuje jako barman, trenuje pływanie. Jego sielankowe życie burzy pewnego dnia poznanie najbliższej przyjaciółki jego siostry. Z początku zafascynowany wyłącznie urodą Marysi, z czasem docenia jej charakter. Niestety ... dziewczyna jest w szczęśliwym związku, którego wcale nie ma zamiaru kończyć... Swoje zmagania z rzeczywistością Max opisuje na blogu, który założył przede wszystkim po to, by dokuczać przedstawicielkom płci pięknej, prowokując je różnymi śmiałymi wypowiedziami. Marta Akuszewska urodziła w 1988 roku. Mieszka w Luboniu pod Poznaniem. Ma starszego o 5 lat brata Tomka oraz o 7 lat starszą siostrę Natalię Anię, czuje się z nimi bardzo zżyta i związana. Studentka filologii polskiej UAM interesuje się pisarstwem, dziennikarstwem, muzyką, śpiewem, tańcem, podróżami, aktorstwem oraz historią. Powieść "Śmierć statystykom!" zaczęła pisać w wieku... 16 lat. Sama o sobie: na swój sposób specyficzna, zarażająca radością, nieustanna optymistka o nieokreślonym jednocześnie typie osobowości, oczywiście z mnóstwem wad. "Śmierć statystykom" zdobyła nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Telbit
  • miękka
Mniej Więcej
  • Marta Akuszewska
  • 2008
  • 304
  • 195
  • 125
  • 978-83-60848-43-2
  • 9788360848432
  • V5161

Recenzje czytelników

Dzieje sfrustrowanego faceta... i właściwie zdecydowanie lepsze postaci drugoplanowe

Ocena:
Autor:
Data:
Porażający tytuł "Śmierć statystykom! Czyli dzieje sfrustrowanego faceta" przyciągnął moją uwagę. W sumie tytuł świetnie obrazuje tę treść książki... Ale po kolei.
Myślałam sobie "W końcu książka, która opowiada o miłości od tej drugie (męskiej) strony", jednak zawiodłam się. Główny bohater faktycznie jest sfrustrowany, do tego stopnia, że momentami działa na nerwy. O ile na początku jego żale były znośne, to z każdą stroną robiło się coraz bardziej nudno ... Bo ile można czytać, że jest tak "nieszczęśliwe" zakochany. Aż prosi się aby krzyknąć "Człowieku, ogarnij się!".
Jedne co ratuje książkę to postaci drugoplanowe. Niesamowita babcia, chyba najlepsza bohaterka tej książki, zasługuje wręcz na własną powieść. Podobnie bardziej moją uwagę przykuła relacja między przyjaciółmi, niż główny wątek miłosny.
Podsumowując. Książka w sam raz na raz. Niestety źle na jej odbiór wpływa główny bohater, który powinien być siłą napędową historii. W tym przypadku książkę ratują zdecydowanie postaci drugoplanowe, dla których warto sięgnąć po ten tytuł.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena