Koszyk 0
Opis:
Anglia, 1601 rok. Zapowiadała się miła wyprawa na wieś. Kto nie chciałby uciec latem z dusznego, gorącego Londynu? Nick Revill, aktor i detektyw, ma wystąpić w sztuce Sen nocy letniej, którajestgłówną atrakcją na weselu w posiadłości lorda Elcombe''a. Mimo przygotowań do ślubu w sielskiej atmosferze wśród domowników lordowskiej rezydencji czuć napięcie. Potem zostaje znalezione ciał ... o miejscowego dziwaka i błazna, który podobno znał wiele sekretów. Popełnił samobójstwo czy ktoś go uciszył? Nick pomaga miejscowemu sędziemu pokoju, jednak śledztwo idzie jak po grudzie. Gdy ginie lord Elcombe, już nikt nie wątpi, że to morderstwo. Wszyscy są podejrzani, sprawa coraz bardziej się wikła. Urokliwa wieś okazuje się bardziej niebezpieczna niż Londyn... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Philip Gooden
  • 2015
  • 288
  • 215
  • 145
  • 97883276-1458-2
  • 9788327614582
  • ZCXI3

Recenzje czytelników

Aktor Nick Revill znów wciela się w detektywa

Ocena:
Autor:
Data:
Trzecia część sagi "Kod szekspira". Philip Gooden kontynuuje historię przygód Nicka Revilla, aktora, ale i trochę detektywa, który przy okazji swoich spektakli zostaje wmieszany w intrygi. Tym razem przenosimy się na XVII- wieczną prowincję.

Aktorzy z trupy, w której gra Nick jadą do posiadłości lorda Elcombe’a. Ich występ, a konkretnie odegranie sztuki Szekspira „Sen nocy letniej”, ma uświetnić uroczystości z okazji ślubu starszego z synów lorda, Harry’ego ... W powietrzu czuć coś
dziwnego, słychać plotki, że żeni się on wbrew własnej woli.

Wkrótce ginie miejscowy dziwak, a zaraz po nim sam Lord Elcombe. Wtedy już nikt nie ma wątpliwości, że były to morderstwa. Nick pomaga w śledztwie miejscowemu sędziemu pokoju. Wkrótce na jaw wychodzą co raz to bardziej zaskakujące fakty i powiązania między mieszkańcami wioski.

Philip Gooden przenosi się w czasy siedemnastowiecznej Anglii, zahaczając przy tym o szekspirowskie sztuki. Cały "Kod Szekspira" to odpowiednio osadzone w tamtych czasach historyczne opowieści, które przenoszą w świat sztuki i kryminalnych intryg. Wszystkie trzy części ucieszą zarówno fanów powieści historycznych jak i dramatów Szekspira.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Midsommar po angielsku.

Ocena:
Autor:
Data:
Śpiew ptaków, fruwające motyle, letni powiew wiatru zapowiadają najkrótszą noc w roku, czerwcowe święto lata. W taką noc zdarzyć się może wszystko, w blasku księżyca zakochani wyznają sobie najskrytsze uczucia, nieśmiały kochanek odważy się na spotkanie z wybranką, ludzie chętnie oddają się urokom zabawy do białego rana. W tej sielsko - anielskiej atmosferze może jednak wydarzyć się coś zgoła innego, złowrogiego i zbrodniczego.
Brytyjski pisarz Philip Gooden ... były nauczyciel z hrabstwa Somerset zabiera czytelników w kolejną podróż śladami kodu Szekspira w powieści "Śmierć nocy letniej".
Jest to trzecia w serii (obok powieści "Śmiertelny sen" i "Kres królów") opowieść o młodym aktorze szekspirowskiego teatru Globe Nicku Revillu, który amatorsko zajmuje się wyjaśnianiem zbrodni popełnianych w scenerii Anglii przełomu XVI i XVII wieku.
Tym razem główny bohater wraz z grupą aktorów wyrusza do wiejskiego majątku Instede House na zaproszenie pana Elcombe'a. Trupa Lorda Szambelana ma za zadanie wystawić sztukę Williama Szekspira "Sen nocy letniej" i tym samym uświetnić ślub jednego z synów właściciela zacnej posiadłości.
Wszystko zapowiada się wspaniale, występ ma być świetnie opłacony, aktorzy zaś mogą spędzić kilka dni w spokojnych i rustykalnych warunkach. Jednak od samego początku źle się dzieje. Nick Revill zostaje pobity podczas burdy wywołanej podczas przedstawienia wędrownej trupy braci Paradise. W wyniku niefortunnej bójki spotyka Sędziego Pokoju i jego piękną córkę Kate.
Gdy grupa aktorska oraz Nick docierają do siedziby lorda Elcombe'a okazuje się, że wśród członków arystokratycznej rodziny panuje niejasna i pełna napięć atmosfera. Podobno straszy syn wcale nie ma zamiaru się żenić i nie chce zgodzić się na ślub zaplanowany przez ojca. Jednak aktorzy przygotowują się do wystawienia sztuki, młody Nick Revill spaceruje po okolicy i spotyka w lesie dziwaka - pustelnika. To Robin, który w zagadkowej rozmowie zdradza pewne niejasne szczegóły i rodzinną tajemnicę.
Gdy w lesie zostaje znalezione ciało nieszczęsnego cudaka nie jest pewne czy to samobójstwo czy morderstwo. Wątpliwości zamierza rozwiać sędzia Fielding, który znajduje w Nicku - aktorze wiernego pomocnika (i wielbiciela jego córki Kate).
Kiedy podczas pełni księżyca ginie w niewyjaśnionych okolicznościach pan domu i atmosfera tężeje od spekulacji, domysłów i niedomówień wraz z bohaterami powieści możemy śledzić postępy w dochodzeniu do prawdy.
Nick relacjonuje czytelnikowi wydarzenia a także dzieli się z nim swoimi spostrzeżeniami, robi to z humorem. Swą narrację okrasza, modnymi w opisywanych czasach, kalamburami, grą słów oraz nawiązuje do twórczości Szekspira. Wszystko to sprawia, że opowieść płynie wartko i uprzyjemnia nam jej odbiór.
"Śmierć nocy letniej" to powieść, w której opisano fikcyjne wydarzenia, jednak w zgodzie z realiami historycznymi. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co wydarzyło się podczas wyjątkowej nocy czerwcowej, lubicie wieś i zagadki możecie sięgnąć po książkę z serii Kod Szekspira.
Stary dobry Księżyc podzieli się z wami mrocznymi tajemnicami w sielsko - anielsko - leśnych okolicznościach, na wiejskim trakcie i szerokim gzymsie lordowskiej rezydencji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena