Koszyk 0
Opis:
„Dopóki na twoim elektrokardiogramie nie ma linii prostej, nie nadszedł jeszcze twój kres.” Kres? A może to dopiero początek Twojego życia? Autor, amerykański kardiolog, walczył o życie swoich pacjentów w bogatych klinikach Stanów Zjednoczonych i zapuszczonych chatach Trzeciego Świata. Wysłuchał relacji osób, które wróciły „znad krawędzi”, ale spotkał też tych ... którzy znaleźli się już daleko poza krawędzią. Wskrzeszonych. Wielokrotnie był świadkiem, kiedy dusza przechodzi z naszego świata do następnego. Książka nie jest kolejnym tomem bestsellera “Życie po życiu”. Autor nie przygląda się zjawiskom oczami beznamiętnego naukowca. Uczestnictwo w misterium przejścia do nowego świata, zmieniło go do głębi i wzbogaciło wewnętrznie. Opatrzność doświadczyła go mocno – stracił ukochanego syna. Do lekarskiej pomocy pacjentom zaczął dokładać posługę duchową, pomagając wrócić tym, którym pozwolono i przejść na drugą stronę tym, których wezwano. Lekarska praktyka dostarcza mu stale dowodów na istnienie Królestwa Niebieskiego. Autor namawia nas do walki o życie – jeszcze za życia. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Chauncey Crandall
  • 2016
  • 300
  • 205
  • 145
  • 978838079-037-7
  • 9788380790377
  • ZD7U7

Recenzje czytelników

Śmierć nie istnieje

Ocena:
Autor:
Data:
Dr Chauncey Crandall to znany i ceniony amerykański kardiolog, pragnący od dziecka pomagać ludziom. Będąc lekarzem otrzymał możliwość realizowania się zawodowo, lecz od Boga otrzymał jeszcze dodatkowy dar - taki, aby pomagać ludziom również duchowo. Pragnął mówić o niebie swoim pacjentom, doprowadzać ludzi do końcowej linii ich życia, aby mogli na zawsze przebywać w obecności Boga.
Dr Crandall jest przedłużeniem rąk Boga, bo oprócz ciała leczy także dusze pacjentów ... Sam przeżył tragedię - śmierć syna, jako mąż i ojciec odczuł wielką pustkę po jego śmierci, lecz to doświadczenie utwierdziło go w przekonaniu, że jeszcze bardziej musi służyć ludziom jako lekarz i kaznodzieja, tłumaczyć im Pismo Święte i modlić się za nich, a syn jego jest już w niebie i jest szczęśliwy, bo nic go nie boli, czeka tam na swoich rodziców i brata bliźniaka. Doktor zauważył również, że chwila śmierci wywołuje u ludzi dwa rodzaje reakcji: strach, do którego zalicza się szok, udręka lub rozpacz, oraz spokój i ukojenie. Gdy syn lekarza zachorował na ostrą białaczkę, ojciec starał się jeździć wszędzie tam, gdzie miało miejsce religijne odrodzenie. w czasie tych podróży widział dorosłych, którzy byli niepełnosprawni i kalecy przez lata i nagle uzdrowionych przez modlitwę, dzieci małe ocalone od zeszpecenia, oraz wypędzane demony. Były to kraje Trzeciego Świata, gdzie ludzie chorują na trąd, HIV, oraz inne nieuleczalne choroby. Będąc w Meksyku był świadkiem cudu, zobaczył, że istnieje nieustanna wymiana między niebem a ziemią, a pośrodku my, bowiem wszystko co czynimy w Boga imieniu - nasze modlitwy, edukacja i talenty to rzeczy, które Bóg wykorzystuje do wypełniania swoich planów na ziemi. Dlatego doktor obrał sobie za cel modlitwę za jednego pacjenta tygodniowo, podczas gdy później liczba dochodziła do 150, postanowił ćwiczyć i lepiej zgłębiać Pismo Święte. Ludzie wciąż pytali doktora: "Czemu przez cały czas widzi Pan Boga?", on odpowiadał "Po pierwsze, uprawiam zawód gdzie ból, cierpienie i śmierć każdego dnia jest w centrum uwagi, a oprócz tego moja praca wymaga bym nieustannie na Bogu polegał, bo gdy ból staje się nieznośny, tak, że nie działają już lekarstwa, wówczas pozostaje już tylko modlitwa." Bóg wzywa nas abyśmy nie spędzali życia wyłącznie na pogoni za tym co pewnego dnia "stanie się pyłem pod naszymi stopami". Ziemskie skarby mają ograniczoną wartość, marnieją, niszczeją, bądź pokrywają się rdzą. Zbyt uporczywe trzymanie się rzeczy doczesnych za bardzo nas obciąża, nieprzywiązywanie się do rzeczy sprawia, że jesteśmy wolni, nasze serca nie zniosą trudności tego życia bez perspektywy nieba przed nami, ale przecież Bóg łagodzi brzemię naszych problemów i tworzy życie z naszego bólu i rozczarowania, dlatego nie poddajemy się, nie odwracamy się od Niego i nie żyjemy bez nadziei. Autor w swej książce opowiada o kilku bitwach w wymiarze duchowym, które rozegrały się tu na ziemi. Autor to doktor od serca, ale także jest ''opiekunem serca'' - kimś, kto pragnie bardzo zbawienia dusz, aby uniknęły wiecznego potępienia.
Książka przepięknie napisana, bardzo emocjonalnie, nie można się wprost oderwać od czytania, po prostu "szczere złoto" - "miód na duszę" - "wspaniały bestseller". Zachęcam Was bardzo, gwarantuję, że nie pożałujecie, bo książka ta dostarczy Wam tyle wrażeń i emocji jak żadna inna.
Wydana w miękkiej oprawie, napisana w trzech częściach, zawiera 291 stron i wierzę głęboko, że tak wspaniałe wydawnictwo jak Fronda wyda więcej takich bestsellerów.
Życzę wspaniałego czytania i wielu przeżyć podczas czytania.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam koniecznie!

Ocena:
Data:
"Śmierć nie istnieje. Spotkania kardiologa z niewytłumaczalnym i dowody na życie po życiu" to historia opowiedziana przez kardiologa, który miał do czynienia z ludźmi, którzy byli na granicy życia i śmierci. Jak wynika z opowieści lekarza, większość żałuje, że udało im się powrócić do życia. Niektórzy czuli niebiański spokój. Zobaczyli niebo i porównali je do ziemi. W raju nie ma cierpienia, łez, bólu i smutku. Na Ziemi ich nie brakuje.

Doktor został poważnie doświadczony przez los ... Stracił syna. Chłopiec chorował na białaczkę. Miał na imię Chad. Był radosnym dzieckiem. Uśmiech nie znikał z jego twarzy, mimo że był bardzo chory. Naświetlania i chemioterapia wyniszczyła organizm dziecka. Jego ojciec nie tracił nadziei, że Chad wyzdrowieje. Modlił się gorliwie. Prosił innych ludzi o modlitwę, zamawiał mszę w intencji syna.

Nie miał pretensji do Boga, że nie pozwolił Chadowi żyć dłużej. Wierzy w to, że chłopiec mieszka w niebie i jest szczęśliwy. Chad był dobrym człowiekiem. Należał do osób uczciwych, uczynnych, empatycznych i życzliwych. Jego Tata nie miał wątpliwości dokąd trafiła dusza dziecka. Był pewien, że Chad już nie cierpi. Zdaniem doktora raj to miejsce, w którym niczego nie brakuje. Nie ma zła, hałasu. Wszystko jest idealne i dobre. Żeby tam trafić trzeba prowadzić uczciwe życie. Należy pomagać innym. Nie wolno krzywdzić ludzi wkoło.

Lekarz kiedyś bał się śmierci. Jako stażysta poznał pewnego starszego pana. Staruszek miał poczucie humoru. Dużo mówił. Był bardzo towarzyski. Kilka dni później młody lekarz miał uczestniczyć w sekcji zwłok jakiegoś człowieka. Na sali zobaczył właśnie tego człowieka. Omal nie zemdlał. Powiedział tylko, że znał go, przeprosił i wyszedł. Nie był w stanie uczestniczyć w sekcji zwłok znajomego. W tamtej chwili postanowił zostać kardiologiem. Zdrowe serce kojarzyło mu się z życiem.

Jako lekarz przeprowadził wiele operacji. Słyszał wiele historii. Pacjenci ze szczegółami wiedzieli, co się działo na sali, kiedy doznali zatrzymania krążenia. Doktor ma też świadomość, że Bóg jest Panem życia i śmierci. Lekarze są tylko sługami bożymi. Jako kardiolog pracował zarówno w ekskluzywnych i drogich klinikach w Stanach Zjednoczonych, jak i w krajach trzeciego świata. Niósł pomoc najbiedniejszym. Kiedy nie był w stanie nic zrobić jako lekarz, po prostu modlił się za innych. Często ludzie powracali do zdrowia, choć niektóre przypadki były beznadzieje. Nie sposób wytłumaczyć, jakim cudem Ci ludzie dochodzili do siebie. Jednym wytłumaczeniem jest interwencja Boga.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy w przyszłości chcą zostać lekarzami albo pielęgniarkami. W opowieściach doktora każdy znajdzie wątek nad którym będzie chciał się zastanowić.
Kasia, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena