Koszyk 0

Smak słońca, smak miłości… TOP 5 lekkich książek na wakacje!

Wyczekiwany od dawna urlop, upalne popołudnia, długie, pachnące maciejką wieczory – to idealne warunki na nadrobienie zaległości w lekturze! O czym najlepiej czyta się na wakacjach? Oczywiście: o miłości… Najprzyjemniejsze wydają się te książki, które intensywnie działają na nasze zmysły – takie, w których pełno egzotycznych zapachów, żywych kolorów, intrygujących dźwięków… Jakie książki spakować więc do walizki? Podpowiadamy kilka tytułów, których nie można przegapić tego lata!

1. Solmaz Kamuran, Kiraze. Droga do sułtańskiego haremu

Tureckie seriale są popkulturowym fenomenem badanym dziś na szeroką skalę przez socjologów z całej Europy. Jak to się stało – nikt dokładnie nie wie, ale wszyscy oszaleliśmy trochę na punkcie barwnego i pachnącego korzennymi przyprawami Orientu… W Polsce ogromną popularnością cieszy się seriale „Wspaniałe stulecie” i jego kontynuacja. Jeśli i Was wciągnęły na dobre losy Sulejmana Wspaniałego, jego ukochanej Hurrem i otaczającego ich dworu, z pewnością spodoba Wam się także ta książka. Opowiada bowiem właściwie tę samą historię, jednak z zupełnie innego punktu widzenia. Imperium Osmańskie przełomu XV i XVI wieku poznajemy z perspektywy Estery-Kiraze, która pochodzi z rodziny Żydów sefardyjskich wygnanych z Hiszpanii. Spryt, wdzięk i ambicja zaprowadzą ją wysoko – a stamtąd rozpościera się panoramiczny widok na całe społeczeństwo imperium… Warto razem z Kiraze rzucić na nie okiem.

2. Dinah Jefferies, Żona plantatora herbaty

Z Dinah Jefferies, Brytyjką pochodzenia malajskiego, przeniesiemy się na… Cejlon, i to ten z lat 30. XX wieku. To tu wraz z mężem Laurencem – którego zajęcie trafnie zapewne już wyłowiłyście z tytułu – przyjeżdża zaledwie 19-letnia Gwen. Rajska, tropikalna wyspa, aromatyczna plantacja herbaty i życie młodej żony zachwycają ją i wypełniają cały jej czas. Niebawem jednak Gwen dostrzega, że rodzina męża ukrywa przed całym światem pewien mroczny sekret. Niedługo później i ona przestaje być całkowicie szczera w małżeństwie… Wzruszająca, ale nie ckliwa historia o kłamstwach i tajemnicach na plantacji herbaty podbiła w zeszłym roku serca brytyjskich czytelniczek, co nie dziwi w kraju, gdzie ten napój pija się hektolitrami. Wydaje się jednak, że i u nas odniesie sukces – zagmatwane losy naiwnej Gwen w cieniu herbacianych krzewów czyta się bowiem jednym tchem.

3. Emily Giffin, Pierwsza przychodzi miłość

„Nikt nie zrozumie cię lepiej niż Emily Giffin!” - zapowiada wydawca i… chyba coś w tym jest. Amerykańska pisarka nie bez powodu ma bowiem liczną rzeszę wiernych fanek na całym świecie – najbardziej kochają ją chyba za Coś pożyczonego i Coś niebieskiego, zawsze z wypiekami czekając jednak na coś nowego od swojej ulubionej autorki. Jej najnowsza powieść to historia dwóch sióstr, Meredith i Jodie, które różni niemal wszystko. Jedna ma męża i dziecko, druga to bezdzietna singielka, jedna robi to, co należy robić, druga – to, co chce. Mimo więzów krwi traktują się wrogo – bowiem jedyne, co je dzisiaj łączy, to tajemnicza historia z przeszłości… Ta wbrew pozorom pokręcona książka to pełna ciepła opowieść o spełnianiu marzeń i prostowaniu pokręconych historii oraz o tym, że najważniejsza zawsze okazuje się miłość. W sam raz na popołudnie w hamaku.

4. Carole Matthews, Moje miejsce na ziemi

Lekka forma nie zawsze oznacza lekką treść czy błahy temat – tak jest i w tym przypadku. Carole Matthews oddaje w ręce czytelniczek historię o przemocy domowej i o odważnej kobiecie, Ayeshy, która postanawia od niej uciec. Upadły gwiazdor, tancerka z nocnego klubu i zgorzkniała emerytka okażą się nietypową, ale kochającą rodziną dla Ayeshy i jej córeczki. Demony przeszłości łatwo jednak nie odpuszczą… To w gruncie rzeczy pogodna i pełna humoru opowieść, która uczy, że z pomocą prawdziwych przyjaciół i pozytywnego podejścia do życia można przezwyciężyć najgorsze kryzysy. Czyż to nie wspaniałe przesłanie na wakacje?

5. Virginia C. Andrews, Tajemniczy brat

Trudno uwierzyć, że od polskiej premiery pierwszego bestsellera Virginii C. Andrews – Kwiatów na poddaszu – minęło już ponad 20 lat! Wstrząsająca, momentami kontrowersyjna saga rodziny Dollangangerów podbiła serca czytelników na całym świecie (skądinąd wiemy, że także takich, którzy niespecjalnie palą się do czytania). W 2014 r. autorka powróciła do tej historii w trylogii „Pamiętnik Christophera”, tym razem opowiadając wydarzenia z perspektywy brata głównej bohaterki. Nic tu nie jest proste – mroczna tajemnica promieniuje na całą historię i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony… Trzeba pamiętać, że to ostatnia książka sagi – zanim po nią sięgniemy, dobrze byłoby zapoznać się z równie udanymi poprzednimi jej tomami. No, to chyba macie już plany na urlop…

Teraz pozostaje Wam tylko zmiksować smaczną lemoniadę, przygotować miseczkę wiśni i wyciągnąć się beztrosko w hamaku z górą książek pod ręką! Owocnej lektury!

Mały Książę 1 Mały Książę
18,32 21,90
Rabat 16% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Kula i krzyż (CD) 1 Kula i krzyż (CD) Gilbert Keith Chesterton
23,72 29,00
Rabat 18% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Jedz módl się kochaj (CD) 1 Jedz módl się kochaj (CD) Elizabeth Gilbert
24,45 29,90
Rabat 18% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Dżuma (CD MP3) 1 Dżuma (CD MP3) Albert Camus
20,36 24,90
Rabat 18% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Doktor Jekyll i pan Hyde 1 Doktor Jekyll i pan Hyde Robert Louis Stevenson
9,84 11,90
Rabat 17% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Cicho sza 1 Cicho sza Lisa Scottoline
33,44 38,00
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Zaprzysiężeni. Smoczy łeb 1 Zaprzysiężeni. Smoczy łeb Robert Low
35,11 39,90
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Uratuj mnie 1 Uratuj mnie Guillaume Musso
29,04 33,00
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Tajemnice zamku 1 Tajemnice zamku Lucinda Riley
31,68 36,00
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
7 lat później... 1 7 lat później... Guillaume Musso
29,92 34,00
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Wrócę po Ciebie 1 Wrócę po Ciebie Guillaume Musso
29,92 34,00
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Rok don Camilla 1 Rok don Camilla Giovannino Guareschi
24,82 30,00
Rabat 17% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Witajcie w Murderlandzie Wyprzedaż 1 Witajcie w Murderlandzie Molay Frederique
6,90 9,99
Rabat 31% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Biesy 1 Biesy Fiodor Dostojewski
61,51 69,90
Rabat 12% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni