Koszyk 0
Opis:
Prezentowany słownik jest pierwszym słownikiem języka portugalskiego i jednocześnie jednym z nielicznych słowników tego języka funkcjonujących na rynku polskim. Część polska słownika zawiera około 11 tysięcy haseł, tzw. wyrazów nazywających, czyli głównie rzeczowników i przymiotników, uporządkowanych tematycznie. Podstawą klasyfikacji tematycznej jest podział obrazu świata na to, co dotyczy człowieka, jego środowiska naturalnego, oraz interakcji z tym środowiskiem ... W ten sposób powstało 17 działów tematycznych, takich jak: środowisko naturalne, rośliny i zwierzęta, ciało i charakter człowieka, odzież i higiena osobista, mieszkanie, życie rodzinne i zawodowe, szkoła, jedzenie i picie, opieka zdrowotna, podróże, czas wolny, życie ekonomiczne, prawnicze i polityczne. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • UMCS
 • twarda
Mniej Więcej
 • Barbara Hlibowicka-Węglarz, Edyta Jabłońska, Mirosław Jawor, Lino Matos
 • 2008
 • 1
 • 208
 • 248
 • 155
 • 978-83-227-2794-2
 • 9788322727942
 • V6274

Recenzje czytelników

Dobra robota!

Ocena:
Autor:
Data:
Ze słownika korzystam mniej więcej trzy miesiące. Muszę przyznać, że to bardzo dobra publikacja dla osób uczących się języka portugalskiego. Akurat ja uczę się samodzielnie w domu i ten słownik bardzo mocno pomaga mi poszerzyć słownictwo.
Warto podkreślić, że ten słownik tematyczny to chyba jedyna tego typu pozycja na rynku, na dodatek w przystępnej cenie.

Ponieważ jestem dziennikarzem katolickim, często potrzebuję słówek związanych z religijnością i religią ... Na szczęście w tej książce są one zebrane w jeden dział i dość wyczerpująco przygotowane.

Natomiast dla koneserów ryb - jestem przekonana, że znajdziesz wszystkie słówka, które są Ci potrzebne i dowiesz się o istnieniu przynajmniej pięciu gatunków, o których pojęcia jeszcze nie miałeś ;-) Portugalczycy uwielbiają ryby, więc ten temat także musiał być dokładnie opisany (oczywiście takich działów jest znacznie więcej).

Ciekawa jestem, czy Wydawcy planują drugi tom słownika, tym razem portugalsko-polski. Byłoby to świetne uzupełnienie dla tego wydania.

Nic, tylko kupować i uczyć się języka!
Boa sorte!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena