Koszyk 0
Opis:
Audiobook CD MP3 Czyta: Ewa Gorzelak Niepokojąca i intensywna historia o twórczości, pożądaniu, namiętności, szaleństwie, sztuce i miłości. Młoda prostytutka Rachel szuka w pięknym parku w Arles chwilowej ucieczki przed rzeczywistością domu publicznego. Tu szkicuje ją rudowłosy mężczyzna w słomkowym kapeluszu. Nie jest to zwykły malarz, lecz ekscentryczny artysta Vincent van Gogh - a ich spotkanie staje się początkiem niezwykłego związku... Czyta Ewa Gorzelak.
Mniej Więcej
  • Sheramy Bundrick
  • 2011
  • 140
  • 125
  • 978-83-247-2709-4
  • 9788324727094
  • ZA8UK

Recenzje czytelników

słoneczniki

Ocena:
Autor:
Data:
Przepiękna i wyjątkowo wzruszająca opowieść o związku Vincenta van Gogha z prostytutką Rachel, o której istnieniu naprawdę niewiele wiadomo. Autorka niemal w całości wymyśliła historię miłości - pełnej poświęcenia, wyrzeczeń i bolesnych doświadczeń. Zachowała jednak historyczne fakty, dzięki czemu czytelnik ma okazję poznać również autentyczne wydarzenia z życia malarza i jego bliskich.Polecam ją wszystkim, którzy lubią niebanalne historie.
Czy ta recenzja była przydatna?

Ostatnia miłość van Gogha

Ocena:
Autor:
Data:
Przepiękna i wyjątkowo wzruszająca opowieść o związku Vincenta van Gogha z prostytutką Rachel, o której istnieniu naprawdę niewiele wiadomo. Autorka niemal w całości wymyśliła historię miłości - pełnej poświęcenia, wyrzeczeń i bolesnych doświadczeń. Zachowała jednak historyczne fakty, dzięki czemu czytelnik ma okazję poznać również autentyczne wydarzenia z życia malarza i jego bliskich.
Mimo iż akcja powieści obejmuje zaledwie dwa lata, z licznych retrospekcji poznajemy przeszłość bohaterów ...

Narratorem jest Rachel, dla której znajomość z przygodnie poznanym malarzem okazuje się największą miłością życia. Nie jest to łatwy związek ze względu na społeczną przepaść między kochankami, ale także z powodu postępującej choroby malarza, jego skomplikowanej osobowości, biedy oraz niedocenienia przez współczesnych.

Opowieść Rachel jest tak przejmująca, że kilka razy zdarzyło mi się podczas lektury wzruszyć do łez (a zdarza mi się to bardzo rzadko). Bohaterka nie tylko się smuci, mimo iż w jej życiu niewiele jest powodów do radości. Może właśnie dlatego cieszą ją drobiazgi, które urastają do rangi symbolu i życiowych przełomów.

Przy ogromnej dawce emocji, jaką zawierają "Słoneczniki", nie ma w tej powieści ani krztyny taniego sentymentalizmu czy grania przez autorkę na emocjach odbiorcy. Wszystko jet tu wiarygodne i autentyczne. Może właśnie dlatego książka tak bardzo do mnie przemówiła.
Polecam ją wszystkim, którzy lubią niebanalne historie. Nawet jeśli zna się dobrze biografię van Gogha i z góry wiadomo, jak zakończą się jego losy, chłonie się tę fabułę wszystkimi zmysłami (zwłaszcza, że wiele jest tu plastycznych opisów barw, świateł, odcieni, a także smaków i zapachów).

Dodatkowym atutem audiobooka jest wyrazisty głos aktorki Ewy Gorzelak, która czyta powieść w niezwykle emocjonalny, ale nie przesadny sposób.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena