Koszyk 0
Opis:
"To książka tak sugestywnie napisana, że czytając ją czuje się zapach lata, słyszy skrzypienie huśtawki i szelest sukienki. Do tego skomplikowana intryga, galeria różnorodnych postaci plus kilka naprawdę zaskakujących niespodzianek?." (VOX) Komisarz policji kryminalnej, Franziska Gottlob, prowadzi śledztwo w sprawie uprowadzenia z domu opieki niewidomej ośmiolatki. Nikt niczego nie słyszał, nikt niczego nie widział ... Sprawa wydaję się bardzo podobna do zniknięcia dziewczynki sprzed dziesięciu laty. Pani komisarz nawet nie podejrzewa, z jak groźnym przeciwnikiem przyjdzie jej się zmierzyć. To inteligentny psychopata, który męczy swoje ofiary w niewyobrażalnie okrutny sposób, a tym, którzy na niego polują, szykuje kilka niemiłych niespodzianek... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andreas Winkelmann
  • 2013
  • 1
  • 354
  • 205
  • 143
  • Thriller
  • 978-83-7508-698-0
  • 9788375086980
  • ZB0IJ

Recenzje czytelników

Ślepy instynkt

Ocena:
Autor:
Data:
Max i Sina mieszkali z rodzicami w małej mieścinie. Byli zgranym, kochającym się rodzeństwem, które zawsze mogło na sobie polegać. Szczególnie Sina mogła zaufać swojemu bratu w każdej sytuacji i przy nim czuła się bezpieczna. Dziewczynka była niewidoma, a Max uczył ją poznawać świat. Ich rodzice od pewnego czasu nadużywali alkoholu i nie wykazywali żadnego zainteresowania dziećmi. Całą odpowiedzialność i opiekę nad Siną zrzucili na szesnastoletniego Maxa ... Chłopak bardzo kochał swoją siostrę i lubił się nią zajmować, jednak był przytłoczony brakiem czasu dla siebie i jej ciągłą obecnością. Pewnego wakacyjnego dnia, mimo zakazu rodziców, za namową Siny udał się do kolegów pograć z nimi w piłkę. Nawet nie przypuszczał, że już nigdy więcej nie spotka swojej siostry. Dziewczynka wybrała się do ogrodu na huśtawkę, nie wiedząc, że czai się na nią groźny psychopata, który ją porywa, nie zostawiając przy tym żadnych śladów.
Dziesięć lat później z ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci, zostaje uprowadzona niewidoma dziewczynka Sara. Tym razem jednak sprawca wykazał się nieostrożnością i na miejscu zbrodni znaleziono jego spermę. Sprawą zajmuję się komisarz policji kryminalnej Franziska Gottlob. Szybko łączy zaginiecie Sary ze sprawą sprzed dziesięciu lat, kiedy zaginęła Sina. Obie dziewczynki wiele łączy, były niewidomymi ośmiolatkami, o rudych włosach, jasnej cerze.
Franziska kontaktuje się z bratem Siny, który jest już dorosłym mężczyzną. Max został sławnym bokserem odnoszącym wielkie sukcesy w świecie sportu. Nie uporał się jednak z tragedią jak spotkała jego rodzinę. Jest pogrążony w poczuciu winy i bezradności, nie utrzymuje kontaktu z rodzicami, którzy obwiniają go o zaginięcie córki. Po spotkaniu z policjantką jego wspomnienia odżyły na nowo, a śledztwo, które prowadzi pani komisarz, powoduje chęć zemsty na zboczeńcu, który odebrał mu ukochaną siostrzyczkę. Postanawia go dopaść i się z nim porachować.
Śledztwo jest coraz bardziej skomplikowane, a podejrzanych coraz więcej, jednak w końcu Franziska trafia na ślad. Nawet nie wie z jakim szaleńcem przyjdzie jej się zmierzyć i w jakim znajdzie się niebezpieczeństwie. Czy uda jej się uratować Sarę, nim psychopata ją zabije?

"Ślepy instynkt" to bardzo wciągający thriller. Już od pierwszej strony czuć niesamowite napięcie i dreszczyk emocji. Książka jest tak interesująca, że nie sposób odłożyć ją na miejsce, bo ciągle zadajemy sobie pytanie co dalej i pragniemy się tego dowiedzieć. Rozdziały są bardzo krótkie, więc czyta się je błyskawicznie. Już sama okładka zrobiła na mnie wrażenie i spodziewałam się po niej dobrej powieści. Akcja toczyła się błyskawicznie i niespodziewanie, kilka jej zwrotów bardzo mnie zaskoczyło. Autorowi celnie udaje się także zmylić czytelnika i nie dopuścić, żeby w nieodpowiednim czasie domyślił się kto jest porywaczem. Zakończenie okazało się całkowicie po mojej myśli, z czego się cieszę, chociaż również było niespodziewane. Bohaterowie w książce byli różnorodnie skonstruowani, mamy wiele interesujących postaci m.in właśnie postać Maxa, brata Siny.
Jedynym minusem powieści była dla mnie chyba zbytnio rozwinięta dojrzałość porwanej Sary. Dziewczynka miała tylko osiem lat i normalne dziecko w tym wieku, w warunkach jakie przetrzymywał ją porywacz, byłoby przerażone i nie panowało by nad emocjami, nie potrafiłoby ocenić prawidłowo sytuacji i nie wiedziało co ma dalej robić. Po prostu byłoby bezradne i zrozpaczone. Sara była przestraszona i przerażona, jednak czytając miałam wrażenie jakby to nie była mała dziewczynka, tylko dużo, dużo starsza osoba.
Z pewnością polecam tę książkę wszystkim miłośnikom thrillerów i kryminałów. Bardzo podobał mi się styl pisania autora, więc z chęcią sięgnę po jego następne książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ślepy instynkt

Ocena:
Autor:
Data:
Przeczytawszy kilka pierwszych stron książki ,,Ślepy instynkt" byłam pełna nadziei co do treści. Z tych kilku stron popłynęły uczucia: strach, obrzydzenie. Dzięki temu zapowiadało się ciekawie. Jednak kilka kolejnych rozdziałów sprawiło, że byłam zdezorientowana. Nie wiedziałam o co w tej książce chodzi. Każdy rozdział miał innych bohaterów i opisywał inne sytuacje. Na szczęści szybko przechodzi się do drugiej części, która łączy nam te niezrozumiałe do tej pory rozdziały ...

Następne strony książki to rozdziały przeplatane śledztwem prowadzonym przez Franziskę Gottlob oraz wydarzeniami, jakie się dzieją w miejscu przetrzymywania porwanej dziewczynki. Dochodzenie sprawia, że czytelnik jest zaciekawiony tym jak pani komisarz potoczy śledztwo oraz kiedy i czy w ogóle odnajdzie porywacza oraz porwaną dziewczynkę. Te pozostałe wywołują nieraz obrzydzenie zachowaniem porywacza, strachem o małą Sarę oraz także ciekawością do czego porywacz się posunie.

,,Ślepy instynkt" potrafi utrzymać czytelnika w napięciu, może nie cały czas, lecz końcówka książki była dla mnie niewidomą, którą z wielką radością oraz zaciekawieniem odkrywałam. Książka przypadła mi do gustu ze względu na poruszany temat, czyli porwanie niewidomej dziewczynki. Autor umiejętnie poprowadził nas przez wszystkie etapy śledztwa, tego prowadzonego przez policję i przez cywila. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena