Koszyk 0
Opis:
Zło jest coraz bliżej! Kontynuacja przygód Księcia Setny rozgrywających się w samym sercu Starożytnego Egiptu. Książę Setna, młodszy syn faraona Ramzesa II, ma udać się do stolicy, by uzyskać od ojca informację na temat zapieczętowanego dzbana Ozyrysa – magicznego naczynia, w którym zamknięta jest tajemnica życia i śmierci. Jego droga najeżona jest jednak niebezpieczeństwami ... W końcu Setna otrzymuje misję: ma zdobyć Księgę Thota – zakazany tekst opisujący jedyny sposób na powstrzymanie czarnoksiężnika o mrocznych zamiarach, który ukradł dzban Ozyrysa. Narzeczona Setny, Sekhet, żyje w ukryciu, odkąd ojciec poinformował ją o swoim przerażającym projekcie, a następnie usiłował zgładzić. Znowu jednak musi uciekać przed zabójcami i opuszcza dom wiejskiej rodziny, w którym się schroniła. Czy Sekhet zdoła przekazać Setnie straszliwy sekret, który jej powierzono? A tymczasem czarnoksiężnik wciąż posuwa się naprzód na drodze Zła… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • zintegrowana
Mniej Więcej
 • Christian Jacq
 • 2016
 • 1
 • 256
 • 215
 • 135
 • *, 978838062-007-0
 • 9788380620070
 • ZDC4M

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Christian Jacq – francuski egiptolog, pisarz, założyciel tzw. Institut Ramsès, zajmującego się dokumentowaniem epigraficznym i fotograficznym zagrożonych zabytków starożytności. Znany przede wszystkim jako autor poczytnych powieści i książek popularnonaukowych o starożytnym Egipcie, z których wiele ukazało się w wydaniach polskich.

Starożytny Egipt, fascynuje wszystkich.Tajemnicze piramidy i niezmierzony ocean piasku.Fascynujące państwo, które, przed tysiącami lat ... było potężne i władało znaczną częścią znanego świata, podczas gdy nasza cywilizacja, była nadal w powijakach.

W takiej scenerii, autor umieścił głównego bohatera swojej powieści Księcia Setny.Znany nam już bohater, tym razem, udaje się do stolicy, gdzie panuje niepodzielnie jego ojciec Ramzes II.Dostaje misję, której celem jest odnalezienie tajemniczego naczynia Ozyrysa, w którym, jak głoszą legendy, tajemnice życia i śmierci, są na wyciągnięcie ręki.Jednak podróż, nie będzie usłana różami.Na naszego bohatera czego mnóstwo niebezpieczeństw.Dodatkowo, narzeczona księcia, po traumatycznych przeżyciach, nadal musi się ukrywać, a tajemnicze zło, czyha na nią na każdym kroku.

Nie mam zastrzeżeń do tej książki.Uwielbiam takie opowieści, w których akcja dzieje się w czasach, które są niemalże legendarne, odkrywane na nowo przez archeologów, czy historyków.Autor, wykazał się znakomitą wiedzą o tamtych czasach i potrafił przenieść to do swej powieści, w taki sposób, że cała ta historia, nabiera głębia.Bo nie sami bohaterowie, tworzą swoje dzieje, ale i czasy, w których autor ich umieścił.A trzeba to zrobić umiejętnie, a temu panu się to udało.

Niezwykle ciekawie, wygląda także kwestia wierzeń, czy codziennego życia mieszkańców, tego odległego w czasie rejonu.Zajmująco opisane, podane w sposób przejrzysty i dodatkowo sprawiający, że opowiadane wydarzenia nabierają dodatkowej głębi.Cóż rzec więcej?Na pewno warto sięgnąć po tą serię.

Książkę otrzymałem, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Śledztwa księcia Setny

Ocena:
Autor:
Data:
"Zakazana księga" to tom 2 z cyklu Śledztwa księcia Setny autorstwa francuskiego egiptologa Christiana Jacq.
Książki ze Starożytnym Egiptem w tle zawsze czytałam z przyjemnością i wypiekami na twarzy i chyba nie jestem w tym odosobniona. Kiedy doda się do tego autora, który wie jak nas wprowadzić w odpowiedni klimat, a do tego przedstawia to w sposób rzetelny, posiadając wiedzę z zakresu egiptologii, to chyba lepszej rekomendacji nie trzeba.

"Zakazana księga" ... to ciąg dalszy opowieści o Księciu Setnie, młodszym synu faraona Ramzesa II.
Tym razem Książę Setna udaję się do Pi-Ramzes, gdzie przebywa jego ojciec i brat generał Ramesu. Setna otrzymuje misję odnalezienia prastarego dzbana Ozyrysa, naczynia w którym zamknięta znajduje się tajemnica życia i śmierci, skradzionego przez złego czarnoksiężnika Keku.
By móc pokonać czarnoksiężnika, książę Setna musi odnaleźć Księgę Thota.
Naszego bohatera czeka cała masa niebezpieczeństw, a zło zaczyna czaić się za każdym rogiem.
Narzeczona Setny, Sekhet musi się ukrywać przed mordercami wysłanymi przez jej ojca Keku, niestety jej ostatnie miejsce schronienia nie jest już bezpieczne, w związku z tym musi uciekać dalej.
Jeśli chcecie poznać losy Setny i Sekhet, zapraszam do lektury.

Powieść pełna magii, wartkiej akcji, nie sposób się przy niej nudzić. Tak jak w pierwszej części w książce znajdziecie ryciny przedstawiające życie i wierzenia Egipcjan. Dodam, że Wydawnictwo Rebis spisało się na medal, bardzo ładne wydanie. Leży przede mną kolejny tom "Złodziej dusz", już nie mogę się doczekać, co będzie dalej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena