Koszyk 0
Opis:
Niektórych tęsknot nie da się ukoić. O pewnych rzeczach nie sposób zapomnieć. Niektóre przeżycia zostawiają w nas ślady na zawsze. Janusz Leon Wiśniewski obdarowuje nas kolejną porcją opowieści o losach przypadkowo - albo i nie przypadkowo - poznanych ludzi. Zwykłych i zarazem wyjątkowych. Zamieszkujących wielkie metropolie i mniejsze, niemieckie miasteczka. Wbrew pozorom, postaci te łączy bardzo wiele: pragnienie miłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Janusz L ... Wiśniewski opowiada niezwykłe historie ludzi, którzy mimo bolesnych doświadczeń nie tracą nadziei na udane życie. Autor, mistrzowsko łączący w swoich opowieściach emocje, erotykę i naukę, po raz kolejny daje się poznać jako niezrównany znawca ludzkich dusz: męskich i żeńskich. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz Leon Wiśniewski
  • 2014
  • 1
  • 94
  • 205
  • 128
  • 978-83-08-05355-3
  • 9788308053553
  • ZBI0R

Recenzje czytelników

Okruchy życia

Ocena:
Autor:
Data:
Każda książka napisana przez Janusza Leona Wiśniewskiego ma swoją głębię. Co niewątpliwie rodzi problemy. Bo nie wszyscy są przygotowani na utwory, które wymagają od Czytelnika wejrzenia w głąb siebie i wyciągnięcie wniosków. Najnowsza pozycja autora skłania do refleksji. Zmusza do myślenia. Sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, kto w naszym życiu pozostawił niezatarty ślad. I dlaczego była to ta osoba. Pisarz pokazuje, że nie tylko bliskie osoby wpływają na nasze życie ... Równie dobrze może być to ekspedienta ze sklepu, czy przechodzień na ulicy. I tylko od nas zależy jak odbierzemy te znaki.

Opowiadania liczą, zaledwie po kilka stron, czyta się je niezwykle szybko i przyjemnie. Narratorami są różne osoby, kobiety i mężczyźni, w różnym wieku z rozmaitymi doświadczeniami. Postawieni w obliczu traumatycznych wydarzeń opowiadają o nich. Mówią o tym co ich boli i dlaczego. Poruszono tematy związane z rodziną, małżeństwem, miłością, zdradą, czy wyobcowaniem. Opisywani bohaterowie to osoby, które mogą żyć obok nas, których spotykamy, na co dzień. Najciekawsze jest to, że poprzez tych bohaterów widzimy siebie, przecież to są zwykłe problemy zwykłych ludzi takich jak ja, czy Ty.

Brakowało mi zakończeń niektórych historii, przez co trudno było się wczuć w prawdziwe motywy bohaterów. Ale podejrzewam, że było to celowe działanie pisarza. Zadaniem czytelnika było ocenienie zachowania postaci, podjęcie refleksji nad losami tych osób. I zastanowienie się dlaczego tak się stało. Jak ja bym się zachowała w takiej sytuacji.

Ogromną zaletą Janusza L. Wiśniewskiego jest to, że w niewielkim tekście potrafi zawrzeć tak wiele informacji o bohaterach, ma się wrażenie, że przeczytało się epopeję. Choć są to paradoksalnie krótkie opowiadania, to jednak ich szczegółowość pomaga lepiej zrozumieć przekaz. Teksty cechuje nostalgia, smutek, poczucie żalu i straty. Czuje się chłód, każda z postaci boryka się z rozterkami. Właśnie, dlatego bardzo podoba mi się publikacja. Dodatkowo Janusz Leon Wiśniewski łączy świat nauk ścisłych z literaturą. I w tym przypadku możemy z tym obcować. Poznajemy zawiłe teorie, które są niezwykle wartościowe i intrygujące.

Podoba mi się swoboda pana Wiśniewskiego. Nie owija w bawełnę, kiedy pisze o seksie, pożądaniu, czy żalu. Dzięki temu czuje się te prawdziwe emocje, które towarzyszą bohaterom. Chociaż opisywana jest zwykła codzienność, to jednak trudno się od niej oderwać. Janusz Leon Wiśniewski pokazuje, że każda osoba którą spotykamy w życiu pozostawia po sobie cząstkę siebie. Po jednych zostaje muśnięcie po innych wielkie odciski. Odciski, które diametralnie zmieniają nasze życie.

Przyznaję, że najnowsza pozycja autora pozostawiła ślad na mojej duszy i niezwykle mnie urzekła. Chociaż to było to przewidzenia, bo uwielbiam jego twórczość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ślady

Ocena:
Autor:
Data:
Opowiadania są pięknie napisane, bogatym językiem, przemawiają do uczuć. Pozostawiają też pole do refleksji, gdyż wiele ma otwarte zakończenia. Trzeba samemu dopowiedzieć sobie finał.
Muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka i spojrzałam na Janusza Wiśniewskiego z innej perspektywy. Pięknie pisze o kobietach, rozumie je i rozumie głebię uczuć i emocji, jakie nimi targają. Z drugiej strony, nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów ... Jego opowiadania są bardzo zwarte i krótkie, ale przenoszą ogrom treści i emocji. Jego słowa wbiły mi się głęboko w pamięć i u mnie zostawił w duszy swój maleńki ślad....

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/07/slady-janusz-leon-wisniewski.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena