Koszyk 0
Opis:
Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć ... co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tess Gerritsen
  • 2015
  • 256
  • 175
  • 111
  • 9788327616074
  • 9788327616074
  • ZCQAW

Recenzje czytelników

Śladem zbrodni

Ocena:
Autor:
Data:
Tess Gerritsen kilka swoich pierwszych kryminałów wydała z wątkiem miłosnym. Do tej pory jej autorstwa przeczytałam: ,,Prawo krwi", ,,Ściganą", ,,Telefon o północy", ,,Osaczoną" i właśnie ,,Śladem zbrodni".

Beryl Tavistock przez 20 lat nie wiedziała, jaki był powód śmierci jej rodziców. Po tylu latach na jaw wyszły fakty, jakoby to jej ojciec zamordował matkę i sam popełnił samobójstwo ... Dziewczyna wraz ze swoim bratem i byłym agentem CIA postanowili udać się do Paryża, by odkryć tajemnicę z przeszłości. Dlaczego ich pojawienie wywołało taką burzę? Ilu ludzi jeszcze musiało zginąć, by odpuścili sobie poznawanie tajemnic przeszłości?

Lubię poznawać twórczość Tess Gerritsen, choć zawsze wybieram te pozycje wydane przez Harlequin Enterprises, gdyż są bardzo dobrze wydane. Cienkie kartki, duża czcionka, dobre marginesy sprawiają, że powieści nie są ciężkie, a dodatkowo czyta się je bardzo szybko. W tej publikacji niemal od samego początku wiemy, jak zakończy się wątek miłosny. Jest on dość przewidywalny, za to część kryminalna jest dla nas zagadką aż do ostatnich stron.

W kryminałach pisarki nie występuje zbyt wiele osób, co bardzo mnie cieszy. Mnogość bohaterów czasem może zakłócić lekturę. Na szczęście w tym przypadku nic takiego nie ma miejsca. Bardzo łatwo możemy zorientować się, kto jest z kim spokrewniony. Tajemnicze zabójstwa pozostają jednak zagadką niemal do samego końca.

,,Śladem zbrodni" to kolejna powieść, którą przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Odnoszę wrażenie, że fabuła wszystkich z nich jest skonstruowana w podobny sposób. W niczym nie przeszkadza to w czytaniu, jednak gdzieś z tyłu głowy kołacze nam myśl, że gdzieś już coś takiego było. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena