Koszyk 0
Opis:
Saga „Skrzydeł Ognia” trwa – tym razem czeka nas podwodna przygoda i tajemnica, która wszystko odmieni!Tsunami z Morskoskrzydłych nie posiada się z radości, mogąc wrócić do pobratymców – smoków żyjących w morzu. Po raz pierwszy w życiu czuje, że znalazła swoje miejsce.Jednakże nie wszystko jest takie idealne, jak to się wydaje pod wodą. Tsunami i pozostałe „smoczę ... ta przeznaczenia” w żaden sposób nie przybliżają się do zakończenia wojny w Pyrrii. W dodatku ktoś w królestwie Morskoskrzydłych chce ich śmierci, zanim choćby spróbują tego dokonać. Tsunami pragnie zostać ze swoim plemieniem Morskoskrzydłych, ale czy zdoła jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo przyjaciołom? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Mag
 • twarda
Mniej Więcej
 • Tui T. Sutherland
 • 2016
 • 272
 • 207
 • 142
 • 978837480-638-1
 • 9788374806381
 • ZD8OO
 • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Czy Tsunami odnajdzie się wśród Morskoskrzydłych?

Ocena:
Autor:
Data:
Tui T. Sutherland jest autorką książek dla dzieci. Pisuje również jako Heather Williams i Tamara Summers oraz jako jedna z czterech autorek tworzących pod zbiorowym pseudonimem Erin Hunter. Mieszkała w Paragwaju, Stanach Zjednoczonych i na Dominikanie; obecnie z mężem i psem Sunshine mieszka w Bostonie (USA).

W 2008 w Polsce wyszedł pierwszy tom cyklu Sutherland Awatarzy, zatytułowany A więc tak to się kończy.*

Tsunami dołącza do smoków żyjących w morzu. Poznaje swoją rodzinę ... lud… Bardzo cieszy się z tego powodu, na ten moment czekała wiele lat. Jest jedno „ale”… Smoczęta przeznaczenia nie przybliżają się do zakończenia wojny w Pyrii. Ktoś z Morskoskrzydłych chce ich zabić. Tsunami nie wie, co zrobić – z jednej strony chce zostać wśród pobratymców, zaś z drugiej nie chce opuszczać przyjaciół.

Akcja utworu dzieje się w Pyrii, czyli wymyślonym przez autorkę światem, w którym żyją smoki. Dokładniej mówiąc: większość wydarzeń rozgrywa się w Królestwie Morskoskrzydłych. Czas nie jest znany.

Najważniejszymi postaciami są: Łupek (Błotoskrzydły; ma grube, brązowe łuski, które są w stanie ochronić go przed ogniem, potrafi zionąć ogniem oraz wstrzymać oddech do godziny. Jest bardzo silny, wiecznie głody i – jak mówiła o nim jego przyjaciółka – na swój sposób uroczy), Tsunami (Morskoskrzydła; ma niebieskie łuski, błony pławne między szponami, dzięki którym potrafi szybko pływać i jarzące się w ciemności pasy m.in. na brzuchu. Może oddychać pod wodą oraz widzieć w ciemności. Przechodzi ona przemianę, bo w pierwszym tomie poznajemy ją jako waleczną, niezastanawiającą się nad losem innych smoczycę, a teraz jest bardziej rozsądna i miła), Słonko (Piaskoskrzydła; posiada bladozłote łuski, potrafi długo żyć bez wody. Jest ona zupełnie inna niż pozostałe osoby z jej plemienia, ponieważ nie do końca się rozwinęła – nie zionie ogniem, jest mała, nie ma jadowitego kolca na ogonie. Dużo osób z niej drwi, bo nie przypomina Piaskoskrzydłej. Na pewno można o niej powiedzieć, że ma duże serce), Gloria (Deszczoskrzydła; ma łuski potrafiące przystosować się do otoczenia. Ma tajną broń, mianowicie potrafi pluć jadem, który w kilka sekund może zabić innego smoka. Jest ona arogancka, myśli, że pozjadała wszystkie rozumy, pewna siebie), Gwiezdny Lotnik (Nocoskrzydły; posiada fioletowo-czarne łuski, potrafi zionąć ogniem oraz czytać w umysłach innych. Jest on inteligentną, wymądrzającą się postacią, która nie do końca potrafi walczyć. Woli raczej dowodzić grupą, opracowywać strategię niż brać czynny udział w wojnie).

„Coś ty sobie uroił w tym kalmarowym łbie?!”

Utwór ten jest o wiele lepszy od pierwszej części – jest luźniejszy język, więcej urozmaiceń oraz bohaterów, którzy wywołują różne emocje. Widać, że autorka nabrała więcej wprawy w pisaniu bądź poświęciła znacznie więcej czasu. Nie znalazłem żadnej wady w tym dziele. Zalet jest wiele (począwszy od świetnej okładki na spójności i logiczności skończywszy). Mnie się tak książka bardzo podobała i czekam na kolejny tom, który – mam nadzieję ˜– będzie jeszcze lepszy.

Książka została napisana lekkim językiem. Jest dużo momentów, w których akcja trzyma w napięciu. Zaginiona sukcesorka jest powieścią wielowątkową. Pomysł jest oryginalny i został on bardzo dobrze wykonany. Fabuła rozwija się w sposób spójny i logiczny. Narracja jest trzecioosobowa, czasem poznajemy myśli Tsunami. Historia jest główną osią fabularną. Przedstawiona sytuacja jest jak najbardziej wymyślona.

Podsumowując: utwór ten polecam głównie młodzieży oraz osobom, które uwielbiają smoki.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu MAG.

Tytuł: „Zaginiona sukcesorka”
Tytuł oryginału: „Wings of Fire Book Two: The Lost Heir”
Autor: Tui T. Sutherland
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Skrzydła Ognia (tom II)
Korekta: Magdalena Górnicka
Ilustracja na okładce: Joy Ang
Opracowanie graficzne okładki: Piotr Chyliński
Wydanie: I
Oprawa: twarda
Liczba stron: 266
Data wydania: 16.03.2016
ISBN: 978-83-7480-638-1

* Źródło – Wikipedia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

prawdziwa przygoda

Ocena:
Autor:
Data:
Drugi tom opowieści o smoczętach przeznaczenia nie rozczarowuje. Przyjaciele mają kolejne poważne kłopoty, a wróg ukrywa się tam, gdzie absolutnie nikt by się go nie spodziewał. Warstwy spisków i kłamstw zaczynają tłamsić i dusić nie tylko Tsunami, ale i jej najbliższych, którymi nie są tutaj pozostałe smoczęta z przepowiedni, a ktoś zupełnie nowy w tej historii ;) Ta część historii jest przedstawiona z perspektywy Tsunami (poprzednia to spojrzenie Łupka) ... Młoda smoczyca musi przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw i odnaleźć sprzymierzeńca, któremu mogłaby zaufać. Największą zagadką dla mnie jest postać Glorii, która w pierwszym tomie ujawniła niezwykły talent do porażania żrącym jadem i maskowania się niczym kameleon. Mam nadzieję, że w ostatniej części trylogii autorka skupi się właśnie na Glorii! Będę czekać z niecierpliwością! A wszystkim zainteresowanym gorąco polecam lekturę "Skrzydeł ognia" :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena