Koszyk 0
Opis:
Dobra literatura kobieca! Miasteczko Pogodna, które Bogusia pokochała od pierwszego wejrzenia, stało ciche i spokojne w promieniach przedpołudniowego słońca. Zegar na ratuszowej wieży wybijał kolejne kwadranse, kasztanowce w parku szumiały na wietrze od morza, a światło w kroplach fontanny tworzyło tęcze, którymi powinny zachwycać się maluchy. Zwykle o tej porze było ich w parku pełno. Nie dziś jednak. Bo chociaż tutaj, na rynku, panował leniwy letni spokój ... parę przecznic dalej rozgrywał się dramat... Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku - Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl - Konstancji, energicznej femme fatale - Adeli, zagubionej pani weterynarz - Lidki, oraz dobrej duszy miasteczka - Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Lidka była uroczą, kochającą życie kobietą. Była. Niespełnione marzenie o dziecku, własnym, ukochanym maleństwie, zmienia wszystko. Z lekarki weterynarii, którą w Pogodnej lubiano i szanowano, ze wspaniałej przyjaciółki, na którą Bogusia, Adela i Stasia mogły liczyć, Lidka przeistacza się w godną pożałowania istotę, raniącą najbliższych. Co jeszcze poświęci, by zostać matką? Niespodziewane trudności pojawiają się także w życiu Bogusi i Adeli. Czy kobiety odnajdą w końcu szczęście i spokój? Czy los się do nich uśmiechnie? Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Michalak
  • 2013
  • 1
  • 272
  • 204
  • 135
  • 97883-1012-0274
  • 9788310120274
  • ZATNH

Recenzje czytelników

Balsam dla duszy

Ocena:
Autor:
Data:
Czytając tę książkę oraz pozostałe części ma się wrażenie, że jest się tuż obok bohaterów, słyszy się ich słowa, widzi i przeżywa się wraz z nimi emocje. W tej książce jest wszystko czego nasze dusze potrzebują: radość, smutek, miłość, przyjaźń oraz troski życia codziennego czyli to co nas otacza na co dzień. Wszystko jest realne i prawdziwe, a co najważniejsze akcja jest w Polsce w pięknym zakątku...
Czy ta recenzja była przydatna?

Lidka

Ocena:
Autor:
Data:
W końcu jest – doczekałam się 3 części mojego ulubionego „Sklepiku z Niespodzianką”! Uwielbiam opowieść o trzech muszkieterkach, jak sama nazywam przyjaciółki z Pogodnej, Bogusię, Adelę i Lidkę. Szkoda, że trylogia dobiegła do końca… pozostaje czekać aż Kasia Michalak znowu nas zaskoczy i wymyśli kolejny magiczny cykl.
Każdej z przyjaciółek poświęcony był jeden tom trylogii, choć najnowsza „Lidka”, według mnie jest pełna Lidki i Bogusi ... ta druga szczególnie wychodzi na czoło pod koniec powieści. Mamy więc opowieść o Lidce i Bogusi, a przebojowa Adela usuwa się na dalszy plan. Obok naszych muszkieterek przewijają się, wcale nie mniej ważne postacie drugoplanowe – energiczna Stasia, "top madl" Kocia czy babcia Bogusi. Teraz dopiero grono kobiet z Pogodnej tworzy komplet – może Kasia napisze kolejne tomy? Ja bym bardzo chciała poczytać o Stasi, to intrygująca postać, na pewno jej historia byłaby nie mniej ciekawa niż głównych bohaterek.

„Sklepik z Niespodzianką” pokochałam od pierwszych stron opowieści o Bogusi. Jest niezwykle ciepły, ze specyficznym klimatem, pełen babskiej przyjaźni i niezwykłych perypetii. Kasia Michalak stworzyła opowieść o kobietach dla kobiet – to jedna z tych pozycji, do których się wraca, aby ogrzać się w ich cieple i podnieść na duchu. Drugi tom skończył się ślubem Adeli z Janeczkiem. Trwają ich starania związane z adopcją dzieci, a Adela spełnia się jako radna, żona i matka. Ponadto jak kwoka czuwa nad swoimi przyjaciółkami, którym życie nie skąpi kopniaków. Bogusia wciąż czeka na powrót Wiktora z Australii, pomału przestaje w to wierzyć i niknie w oczach. Natomiast jej Sklepik przeżywa oblężenie, wciąż jest pełen turystów i mieszkańców Pogodnej.
Dochodzimy do bohaterki trzeciego tomu, Lidki, oddanej pani weterynarz, dużo mniej oddanej żony i wiernej przyjaciółki, nad którą zebrały się burzowe chmury. Lidka w końcu złożyła pozew o rozwód, jednak dla świętego spokoju oddała mężowi wszystko. W dodatku została zamknięta w areszcie i oskarżona o porwanie dziecka Koci, małego Kajtusia. Lidka nie mogła bowiem znieść ciągłego płaczu niemowlaka…. Sama skrycie marzy o macierzyństwie, którego natura jej poskąpiła, i nie może znieść rozpaczy Kajtusia i ... widoku kobiet w ciąży. Ale od czego ma się przyjaciółki? Kobiety w sytuacjach kryzysowych potrafią wiele, a przoduje w tym Adela, która i tym razem znajduje wyjście z sytuacji. Przy okazji naraża się przyjaciółkom swoimi pomysłami i prawie wyprowadza z Pogodnej. Wiele zmienia się również w życiu Bogusi, znowu zaczyna dla niej świecić słońce. Ich przyjaźń jest cenniejsza niż wszystkie materialne skarby.

Ha! Udało mi się nie zdradzić zbyt wiele :) I dobrze – sami musicie przeczytać tę magiczną książkę i przeżyć ją w pełni. Na pewno dostarczy Wam wiele emocji i wzruszeń!
Obok cyklu „Sklepik z Niespodzianką” nie można przejść obojętnie – fantastyczne okładki przyciągają oko, a magnetyczne wnętrze- serce, powstaje iście wybuchowa mieszanka. Niektórzy pewnie powiedzą, że to czytadło dla gospodyń domowych – pewnie! A czy każda nas nią nie jest? Ja się tego nie wstydzę, a czytam to, co lubię. Jeśli książka potrafi we mnie wzbudzić emocje i doprowadzić do sytuacji, że świat przestaje dla mnie istnieć, kiedy ją czytam, to uważam, że jest to naprawdę dobra literatura. Dla mnie wyznacznikiem są emocje, a nie zdobyte nagrody, czy tytuły. Ale się rozpisałam, ale denerwuje mnie takie bzdurne szufladkowanie książek. Przechodząc do meritum, uwielbiam niezwykłe dziewczyny z Pogodnej i sama prawie czuję się elementem całości – świetnie je znam, lubię, uczestniczę w ich spotkaniach, trzymam kciuki i dopinguję do działania. Czuję się emocjonalnie związana ze „Sklepikiem…”, tym bardziej, że Autorka przy okazji opowieści o przyjaciółkach porusza wiele ważnych tematów, które pobudzają do refleksji.
Bardzo podoba mi się dbałość o szczegóły i staranność w wydaniu tego cyklu. Okładki są niezwykłe, przepiękne graficznie, dopracowane w najmniejszych szczegółach, a pomysł uwiecznienia na okładce „Lidki” Autorki z synkiem, uważam za świetny. Ciekawe, jak będzie reakcja Patisia za kilka lat :)

Kasiu, serdecznie dziękuję Ci za tę magiczną, ciepłą i pełną wzruszeń opowieść oraz za moje nowe literackie przyjaciółki, do których na pewno będę wracać!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/02/sklepik-z-niespodzianka-lidka-katarzyna.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena