Koszyk 0
Opis:
Zapraszamy do krainy najpiękniejszych i najbardziej znanych wierszy polskich poetów. Nieznośna Skarżypyta, namolny Staś Pytalski, kłamczuch Grześ, roztargniony pan Hilary, tchórzliwy Stefek Burczymucha... Któż z nas, dorosłych, nie zna najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Marii Konopnickiej. Czytaliśmy je wielokrotnie, śmiejąc się z przywar tytułowych bohaterów, zwłaszacza że nie są nam obce. Dostrzegamy je u swych przyjaciół, dzieci, rodziców, sąsiadów ... a często i u siebie samych. Najwybitniejsi polscy poeci pokazują w swoich utworach ludzkie wady, przerysowując je, by poprzez żart i satyrę wywołać u czytelnika refleksję na ich temat. Unikają przy tym zbędnego moralizowania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Papilon
 • twarda
Mniej Więcej
 • 2012
 • 0
 • 128
 • 240
 • 165
 • *, 97883-2457-1925
 • 9788324571925
 • ZAGJJ
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie

Ocena:
Autor:
Data:
Myślę, że wszyscy znają Zosię Samosię, Samochwałę, Dyzia Marzyciela czy Skarżypytę. To bez dwóch zdań klasyka polskiej poezji dziecięcej. Rymowanki o tych niezwykle charakternych osobowościach, ku radości nie tylko najmłodszych czytelników, zebrano w piękny zbiór wierszy pt. „Skarżypyta, Samochwała, Zosia Samosia i inni niesforni bohaterowie”.
Publikacja przykuła moją uwagę już samą ciekawą i zabawną oprawą, a w środku gwarantuję, że jest nie mniej interesująco ... Cały zbiór liczy ponad trzydzieści utworów wierszowanych, których autorami są Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Ludwik Jerzy Kern i Maria Konopnicka. Tytuły natomiast jakie tu znajdziemy to same perełki literatury dziecięcej: Bambo, Dwa Michały, Śpioch, Leń, Kuma, Kłamczucha, Okulary…
Myślę, że każdy z czasów własnego dzieciństwa zachował w pamięci swoje ulubione utwory. Dzięki takiej lekturze i nasze maluchy mogą je poznać i pokochać.
Publikacja jest bogato ilustrowana. Autorem tych zabawnych a zarazem uroczych ilustracji jest Artur Gulewicz. Warto zwrócić też uwagę na dużych rozmiarów czcionkę co ułatwia czytanie młodszym czytelnikom.
Taka lektura stała się automatycznie perełką naszej domowej biblioteczki. Wierszyki są ponadczasowe i właściwie można je czytać bez przerwy. Maluchy mogą również wyciągnąć z nich wiele nauk. Zrozumieją jak powinni się zachowywać a jak postępować nie wolno.
Książeczka jest rewelacyjnym pomysłem na prezent. Na pewno ucieszy obdarowanego malca. Ja oceniam ją bardzo pozytywnie i na pewno regularnie będziemy do niej zaglądać. Nic tak nie cieszy jak piękna polska klasyka ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena