Koszyk 0
Opis:
Oto prawdziwy skarbiec opowieści, który pomoże Wam przygotować się do Wigilii i świąt Bożego Narodzenia. Znajdziecie w nim kolędy, wiersze, biblijne opowieści, baśnie, historie obecne w tradycji bożonarodzeniowej różnych krajów, a nawet krótką inscenizację. Jeśli byliście grzeczni, to może właśnie tę książkę przyniesie Wam święty Mikołaj!
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • ...
 • 2015
 • 192
 • 287
 • 224
 • 978-83-280-2504-2
 • 9788328025042
 • ZD0Z7
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

W klimacie Świąt...

Ocena:
Autor:
Data:
Lubicie bożonarodzeniowe historie? Gdy zbliżają się Święta to właśnie one królują w naszym domu i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Naszym ostatnim odkryciem jest pięknie prezentująca się już na zewnątrz książka z równie intrygującym tytułem „Skarbiec na Boże Narodzenie”.

Publikacja jest obszerna i przepełniona magią świąt Bożego Narodzenia. Składają się na nią najróżniejsze bożonarodzeniowe historie wywodzące się z różnych zakątków świata i różnych tradycji ... które razem tworzą wyjątkową lekturę, od której nie sposób się oderwać i to bez względu na wiek. Przeczytamy w niej opowieści o przygotowaniach do Świąt i pięknych tradycjach z nimi związanych. Poznamy nowe historie ale i znajdziemy również nawiązania do tych powszechnie znanych jak np. fragment książki "O czym szumią wierzby" czy "Ania z Zielonego Wzgórza". Jest tu też uwielbiana przeze mnie "Opowieść wigilijna" czy zaczerpnięta z Biblii "Historia o Dzieciątku Jezus". Dzieci zagłębiając się w lekturze dowiedzą się chociażby jak to się stało, że Mikołaj zrobił swoją pierwszą zabawkę, przeczytają o tradycji pozostawiania wolnego miejsca przy stole dla niespodziewanego gościa, o tym jak przyjemnie jest dawać prezenty, jak ważna jest rodzina i wspólnie spędzone święta lub dlaczego właściwie każdego roku zasiadamy do wigilijnego stołu, co i po co w tym niezwykłym czasie świętujemy...

Historii jest tutaj znacznie więcej, a co jedna bardziej niezwykła i magiczna. Oprócz typowych baśni na kartach książki znajdują się też urocze rymowane wierszyki a także, co uważam za bardzo trafiony pomysł, teksty popularnych kolęd. W opowieściach, co równie ciekawe, najczęściej bohaterami są dzieci. To z ich perspektywy przeżywamy nadchodzące święta, przez co bajki te są jeszcze bardziej niesamowite a przeżycia maluchów wręcz magiczne. A skoro są w nich dzieci jest też i nawiązanie do wartości rodziny, która przecież w życiu każdego malucha jest najważniejsza. Obecność obojga rodziców w okresie Bożego Narodzenia jest dla dzieci największym prezentem.

Każda z opowieści liczy maksymalnie kilka stron. Zawsze znajdziemy więc chwilkę aby oderwać się na moment od świątecznych przygotowań i przeczytać choć jedną z nich. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć o uroczej szacie graficznej oraz pięknych bożonarodzeniowych ilustracjach, które przypominają nam, że Święta już tuż tuż, uruchamiają wyobraźnię dzieci, skupiają ich uwagę i towarzyszą czytelnikowi na każdej stronie.

Ogólnie cała lektura bardzo nam się spodobała. Zrozumiały tekst zachęcił moje maluchy do zastanowienia się nad tym co w Święta jest najważniejsze, do zadawania pytań i rozmów. Warto więc było sięgnąć po tak pasjonującą publikację i nie dziwi mnie wcale fakt iż nosi ona tytuł "Skarbiec na Boże Narodzenie" gdyż rzeczywiście jest to prawdziwy skarbiec bożonarodzeniowych opowieści. Jestem wręcz przekonana, że moje dzieci chętnie do niej powrócą oraz, że jest wyjątkowym i godnym uwagi pomysłem na gwiazdkowy prezent. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena