Koszyk 0
Opis:
Zabawne i trzymające w napięciu historyjki z odpowiedziami na nurtujące dzieci pytania. Skąd się wzięło  pisklę w jajku? Dlaczego swędzą nas ukłucia komara? Czy można czytać palcami? Maksio i Laura organizują wycieczkę łodzią i dowiadują się, skąd się bierze deszcz w chmurach. Ewa zastanawia się, kto włącza i wyłącza światło w lodówce ... A Emil chce wiedzieć jedno: dokąd właściwie astronauta chodzi na siusiu? W tych trzymających w napięciu, intrygujących historyjkach znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań nurtujące dzieci. Nie tylko one mogą się wiele nauczyć! Do czytania dzieciom, lub do samodzielnego czytania z pięknymi kolorowymi obrazkami Heike Vogel. Petra Maria Schmitt urodziła się w 1959 roku w Alsdorf niedaleko Akwizgranu. Studiowała pedagogikę socjalną w Kolonii. Zainspirowana przez trójkę dzieci zaczęła pisać historie dla najmłodszych czytelników. Odniosła sukces i stała się znaną i cenioną autorką. Obecnie pisze nie tylko książki, ale również słuchowiska dla rozgłośni radiowych i telewizji. Christian Dreller urodził się w roku 1963 w Neumünster. Studiował slawistykę i historię. Pracował w wydawnictwach publikujących książki dla dzieci i komiksy. Od 2005 roku zajmuje się tłumaczeniem i pisaniem książek oraz nauczaniem. Heike Vogel urodziła się w 1971 roku. Ukończyła Wyższą Szkołę Grafiki i Projektowania w Hamburgu, a od 1999 roku pracuje jako ilustratorka dla różnych wydawnictw. Wraz z rodziną mieszka w Hamburgu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Christian Dreller, Petra Maria Schmitt
  • 2016
  • 1
  • 128
  • 246
  • 200
  • 978838069-263-3
  • 9788380692633
  • ZD4GA
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

ciekawostki

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejnym tomikiem, który wykorzystuje dziecięcą ciekawość świata i pytania zadawane bardzo często przez najmłodsych jest publikacja Petry Marii Schmitt i Christiana Drellera - czyli właściwych twórców cyklu Historyjki dla ciekawskich dzieci. Tym razem maluchy dowiedzą się między innymi, dlaczego z jajek, które jedzą na śniadanie, nie wyklują się pisklęta, dlaczego bąble po ukłuciu komara swędzą oraz czy obcinanie włosów boli ... Autorzy gromadzą sporą liczbę pytań pojawiających się notorycznie u młodszego pokolenia i rozwiewają wątpliwości w edukacyjnych bajkach. Mali bohaterowie zastanawiają się nad tematami z różnych dziedzin - fizyki, geografii, biologii czy kultury. Odpowiedzi dostają od nauczycieli, wykwalifikowanych pracowników lub od rodiców. Wsystkie zostają przystosowane do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców i to jedna z przyczyn ogromnego sukcesu serii. Inną jest nastawienie na odrębność: to opowiadania samodzielne, w każdym pojawia się inny bohater ze swoimi problemami, charakterystycznym środowiskiem i przyjaciółmi (tu na przykład jedna z dziewczynek martwi się obecnością nowej partnerki ojca). Dzieci z opowiadań spędzają czas na wspólnych zabawach, przeżywają codzienność bez fajerwerków, ale z miłymi niespodziankami - i to spodoba się czytelnikom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Historyjki dla małych odkrywców

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy dzieci są małe nie możemy doczekać się pierwszych, wypowiedzianych przez nie słów. Z czasem, gdy poznają świat coraz lepiej, zaczynają pytać nas o wszystko i tak zaczyna się niekończący potok pytań. Maluchy pytają dosłownie o wszystko i niejednokrotnie swoimi pytaniami mogą wprowadzić rodzica w konsternację. Jednak wymyślanie odpowiedzi na naprędce nie ma większego sensu. Lepiej chwilę się zastanowić i udzielić dziecku wyczerpującej odpowiedzi. Pod żadnym pozorem nie można go zbywać ... Ale co zrobić, kiedy kompletnie nie wiemy jak dziecku wytłumaczyć np. to, dlaczego nie możemy sami się połaskotać, czy dlaczego ogień jest gorący?

Tu z pomocą przychodzi seria książeczek Historyjki dla ciekawskich dzieci. Obecnie ukazał się najnowszy tom Skąd się wzięło pisklę w jajku? W środku znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Wszystkie poruszane w książce kwestie wyjaśnione są w przystępny dla dzieci sposób. Autorzy przygotowali opowiadania, z których każde jest osobną całością – porusza inną kwestię i ma odrębnych bohaterów, z którymi dziecko może się utożsamić. Dodatkowo wszystkie historyjki zostały pięknie zilustrowane grafikami autorstwa Heike Vogel.

Jest to ciekawa pozycja dla rodziców i dzieci, którzy lubią szukać odpowiedzi na każde pytanie.

http://czytajac.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena